Dyski USB pracujące z GM Unibox

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Jurek » 2010-09-21, 16:01

@fonon - wydaje mi się, że bpm napisał o tym, konkretnym modelu dysku i zaznaczył, że to dysk posiada takie rozwiązanie. Nie ma to nic wspólnego z działaniem tunera.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez fonon » 2010-09-21, 18:22

Jurek napisał(a):@fonon - wydaje mi się, że bpm napisał o tym, konkretnym modelu dysku i zaznaczył, że to dysk posiada takie rozwiązanie. Nie ma to nic wspólnego z działaniem tunera.

Rzecz w tym, że napisał mało precyzyjnie, więc nie wiadomo co dokładnie się dzieje. Język polski ma swoje słabe strony więc potrzebne jest uzupełnienie. Pan sprawę komentował, ale chyba tylko "teoretycznie" podchodząc do rzeczy. Moim zdaniem są dwie możliwości - napiszę raz jeszcze.
1) dysk się wyłącza i trzeba go ponownie włączyć ręcznie (wtyczką) - raczej mało to prawdopodobne, ale kto wie;
2) dysk przechodzi w stan "uśpienia" i przy operacji zapis/odczyt "wybudza się"; w takim przypadku wyświetlanie jakichś komunikatów na ekranie jest zbędne i jest oczywiście wynikiem działania tunera.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez bpm » 2010-09-21, 22:44

Chodziło mi o:

2) dysk przechodzi w stan "uśpienia" i przy operacji zapis/odczyt "wybudza się"; w takim przypadku wyświetlanie jakichś komunikatów na ekranie jest zbędne i jest oczywiście wynikiem działania tunera.

W Windows żadne komunikaty (ani dźwięk podłączania USB itp) się nie pojawiają, po prostu trzeba chwilę poczekać, jeśli dysk jest uśpiony i próbuje się z niego skorzystać. Z uniboxem komunikat pojawia się często - np. wystarczy wejść do menu, wtedy unibox z dysku nie korzysta i dysk "usypia". Po wyjściu z menu (przy włączonym Timeshift) unibox zaczyna zapisywać bieżący kanał na dysk i pojawia się komunikat "Podłączanie USB".
bpm
 
Posty: 8
Dołączenie: 2010-08-07, 15:09

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez fonon » 2010-09-22, 05:22

Wydaje się, że działanie tunera nie jest więc prawidłowe. Dlaczego akurat z tym dyskiem?
A co się dzieje, gdy timeshift jest wyłączony? Czy "wybudzanie" dysku tylko opóźnia start nagrania i pojawia się komunikat o podłączeniu dysku USB, czy są też jakieś dodatkowe efekty?
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez rafaltd » 2010-09-22, 07:25

3,5" Seagate Expansion 1TB nagrywanie i programowanie działa poprawnie. Nie działa tylko usypianie dysku przy ustawieniu 00.30 minut. Jak ustawię usypianie po 1 godz. wszystko jest w porządku.
rafaltd
 
Posty: 13
Dołączenie: 2010-09-09, 10:01

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez wojtekL » 2010-09-22, 18:01

Mam dysk WD My Book Essential 500 GB model: WDBAAF5000EBK-00 i niestety Tuner Unibox 9080 w ogóle go nie wykrywa.
Dysk jest w systemie NTFS i w 40% zapełniony innymi plikami.

Za to współpracuje z Pendrivem Kingston DTI/4GB ;)
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez fonon » 2010-09-22, 20:22

wojtekL napisał(a):Za to współpracuje z Pendrivem Kingston DTI/4GB ;)

Tuner? Nagrywa? Jak to możliwe skoro rezerwuje 8GB na timeshift?

- opis znalazłem w innym wątku.


wojtekL napisał(a):WDBAAF5000EBK-00 i niestety Tuner Unibox 9080 w ogóle go nie wykrywa.

Czy dysk należy do prądożernych?
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez alicjusz » 2010-09-22, 21:20

Witam. Również posiadam dysk WD ale My Passport WDBAAA250ABK i również nie jest rozpoznawalny przez Uniboxa 9080. Nie jest prądożerny, ale ma w sobie wkurzające oprogramowanie WD, które tworzy w systemie wirtualny napęd VCD. Napędu nie można usunąć lecz jedynie ukryć. Nie pomagają żadne formaty, odinstalowania spod DOS-a, Partytion Magigiki itp. Jest to zaszyte prawdopodobnie w firmware a sam dysk twardy w obudowie nie jest jak w innych napędach odsączalny od elektroniki, lecz tworzy całość z gniazdem mikro USB. Totalna porażka. Jak ktoś znajdzie sposób na pozbycie się tego oprogramowania (do 4 nad ranem siedziałem w pracy i szukałem na necie pomysłów) to proszę o kontakt.
Pozdrawiam
alicjusz
 

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez wojtekL » 2010-09-22, 21:49

fonon A no jednak możliwe - tak jak to opisałem w innym wątku ;) Dlatego śmiem twierdzić, że nieprawdą jest, jakoby procesor rezerował sobie 8GB na TimeShift, bo w wypadku mojego 4GB pendrive nie ma takiej możliwości, aby zarezerować tyle miejsca. Mimo tego mogę nagrywać na tym pendrive audycje przez złącze USB w tunerze.

Jeśli chodzi o mój dysk zewnetrzny (WDBAAF5000EBK-00) to posiada on osobny zasilacz, więc nie wymaga zasilania z tunera. Nie potrafię wyjaśnić co się dzieje, że go nie wykrywa.

alicjusz tak, te dyski mają to cholerne oprogramowanie niestety. Ale myśle, ze nie jest to problemem dla urządzeń innych niż komputer.
Mam telewizor Samsung ze złączem USB, dzięki któremu mogę oglądac zdjecia i słuchać muzyki na telewizorze prosto z dysku. Gdy podłączam do niego ten dysk WD to telewizor od razu go wykrywa i współgra z dyskiem aż miło.
Tutaj zapewne także winę ma oprogramowanie tunera. Należy tylko liczyć na kolejne, poprawione jego wersje.
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez fonon » 2010-09-23, 09:45

wojtekL napisał(a):fonon A no jednak możliwe - tak jak to opisałem w innym wątku ;) Dlatego śmiem twierdzić, że nieprawdą jest, jakoby procesor rezerował sobie 8GB na TimeShift, bo w wypadku mojego 4GB pendrive nie ma takiej możliwości, aby zarezerować tyle miejsca. Mimo tego mogę nagrywać na tym pendrive audycje przez złącze USB w tunerze.

Informacja pochodzi od Pana Jurka - ja tylko powtarzam. Na swoim 8GB pendrivie nie mogłem nagrywać (sprawdziłem 2 wersje oprogramowania). Oczywiście tuner rezerwował tyle miejsca ile miał do dyspozycji. Są natomiast wersje alternatywne oprogramowania, które radzą sobie z tym problemem (fotografie ekranów są w sieci), ale tutaj dyskutujemy tylko o firmowym oprogramowaniu. Badając ten temat sądziłem nawet, że na 9060 nagrywanie działa prawidłowo i założyłem osobny wątek na tym forum, ale nie potwierdziło się.
f.
Ostatnio edytowany przez fonon, 2010-09-23, 11:08, edytowano w sumie 1 raz
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez wojtekL » 2010-09-23, 10:40

Przy zupełnie pustym pendrive też rezerwuje całość na TimeShift ? Czyli ok 3,80 GB ?
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez fonon » 2010-09-23, 11:12

Pomyliłem się. Używałem 2 pendrive'y - jeden całkiem malutki - więc go nie biorę pod uwagę, a drugi - 8GB. W tym przypadku nigdy nie miałem całkowicie pustego do dyspozycji, ale różne stopnie zapełnienia. Za każdym razem tuner rezerwował całą dostępną przestrzeń. Jeśli było wolne 4GB - to 4GB, jeśli mniej - to mniej. Na zapytanie Pan Jurek odpowiedział, że tuner rezerwuje 8GB, więc dalej sprawy nie badałem do czasu, gdy pojawiły się przeciwne informacje. Jak jest na prawdę - chyba nikt nie wie.
f.
fonon
 
Posty: 117
Dołączenie: 2010-05-18, 09:28

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez wojtekL » 2010-09-23, 11:37

Może spróbuj zgrac zawartosc tego 8 GB pendrive na komputer a następnie sformatuj go i sprawdź ile tuner zarezerwuje miejsca dla TimeShift. 8GB to nie dużo miejsca więc nie potrwa ta czynność zbyt długo. Jesli tuner zarezerwuje całego pustego pendrive'a to znaczy ze chyba nie ma żadnej prawidłowości w rezerwowaniu miejsca..
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez Jurek » 2010-09-23, 16:41

Jedno pytanie odnośnie imeshift - czy zmiana zarezerwowanej pojemności miała miejsce na tym samym kanale? Pytam, bo domyślnie jest ustawiony jakiś czas timeshift (np. 120 minut) - na kanale SD to będzie wymagało ok 2G, na kanale HD 8G, różnice się też pojawią w zależności od odbieranego strumienia - na kanale sportowym będzie to więcej niż na informacyjnym. Do tego dochodzi pojemność calkowita dysku etc.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Dyski USB pracujące z GM Unibox

Postprzez wojtekL » 2010-09-23, 19:36

Pendrive 4 GB (ok 3,82GB realnego miejsca) sformatowałem mając włączony kanał SD. Po formacie tuner zarezerwował na pendrive standardowo 1,25 GB na TimeShift a wolnego miejsca łącznie było 3,82 GB. Wyłączyłem i włączyłem tuner i ustawiłem kanał HD. Na nim też ponownie sformatowałem pendrive. Tu również zarezerwował 1,25 GB na TimeShift. Przełączałem kanały i sprawdzałem za każdym razem informacje o dysku i zawsze pokazywało 1,25 GB. Sprawdzałem to na samym HDMI jak i na samym SCART. Wygląda na to, że niezależnie czy formatuje się na kanale HD czy SD - tuner rezerwuje tyle samo miejsca.

Następnie nagrałem około 2 minuty audycji HD po czym TimeShift nadal wynosił 1,25 GB, a wolne miejsce na nagrania zmniejszyło się o niecałe 200 MB (do 3,62GB) , bo tyle zajęły te 2 minuty nagrania w HD.
Następnie wyłączyłem tuner i włączyłem ponownie. I tu zauważyłem, że miejsce na TimeShift spadło do 1,19 GB. Wolnego miejsca na nagrania było nadal 3,62GB. Tak jakby rezerwacja miejsca na TimeShift aktualizowała się dopiero po ponownym uruchomieniu tunera, a ilość wolnego miejsca aktualizuje się od razu.
Tutaj link do menu po sformatowaniu pendrive'a:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/8if658PoVf8HRsx-kWn8mA?feat=directlink

A tu po nagraniu 2 min filmu HD i ponownym uruchomieniu tunera:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/00LzzLbr7Etkwqajpvrx3g?feat=directlink

Następnie sformatowałem pendrive po czym nagrałem 15 minut filmu HD. Potem wyłączyłem tuner i włączyłem ponownie, przełączyłem na kanał SD i oto jaki wynik w menu uzyskałem:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/6nhRyo-5ykg8QJHmVSUBig?feat=directlink
Tuner zabrał calutkie wolne miejsce na TimeShift.

Po tym znowu sformatowałem pendrive i tym razem nagrałem 15 minut jakiegoś kiepsko wyglądającego kanału arabskiego, co zabrało ok 300 MB wolnego miejsca i zmniejszyło miejsce na TimeShift do 1,12 GB (po ponownym uruchomieniu tunera). Link poniżej:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/s_ka7OuXftcH1Duba5FVwQ?feat=directlink

Wygląda na to, że 2 minutowy kawałek w HD zmniejsza miejsce na TimeShift o jakies 60-70 MB. Jednak nagranie 15 minut w HD zwiększa miejsce na TimeShift do maksymalnej możliwej ilości. Nagranie zaś 15 minut SD zabiera około 130 MB miejsca na TimeShift.

Zupełnie nie rozumiem tego mechanizmu.
wojtekL
 
Posty: 14
Dołączenie: 2010-09-06, 19:56

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron