Golden Media Unibox 9060 - jaka karta wifi usb???

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Golden Media Unibox 9060 - jaka karta wifi usb???

Postprzez Frazesik » 2014-04-28, 21:30

Mam pytanko jak w temacie, tzn. jakie modele kart wifi na usb współpracują z "Uniboxem 9060", bo być może ta wiedza niedługo mi się przyda, a nigdzie nie mogłem tej informacji znaleźć???

Z góry dzięki za odpowiedź :-) .
Pozdrawiam.
Mój aktualny sprzęt: "GI Xpeed LX2", "Unibox 9060".
Frazesik
 
Posty: 17
Dołączenie: 2014-04-17, 09:06
Miejscowość: Ciechanów

Re: Golden Media Unibox 9060 - jaka karta wifi usb???

Postprzez Jurek » 2014-04-29, 14:03

Ten model (jak równiez 9080) nie współpracuje z modułami USb-WiFi.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Media Unibox 9060 - jaka karta wifi usb???

Postprzez raduspl » 2014-04-30, 09:02

Frazesik napisał(a):jakie modele kart wifi na usb współpracują z "Uniboxem 9060"

Używałem Uni-Box2 z modułem WiFi na usb. Moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie, realna transmisja jest bardzo wolna - dobra do pogody i czytnika RSS. Ponadto występują problemy z auto-logowaniem się do routera wifi.
Podciągnąłem w końcu kabel ethernet i NetMedia oraz FTP zaczęły funkcjonować "normalnie".
Mam rekomendowany adapter RT5370.
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: Golden Media Unibox 9060 - jaka karta wifi usb???

Postprzez Frazesik » 2014-05-01, 12:45

Jurek napisał(a):Ten model (jak równiez 9080) nie współpracuje z modułami USb-WiFi.


Szkoda, ale jako ciekawostkę mogę dodać, że na innym forum znalazłem informację, że można jednak podłączyć te modele do sieci przez "WiFi", tylko za pomocą takiego urządzonka, chociaż i tak trzeba od niego ciągnąć kabel sieciowy do tunera, więc mnie to nie bardzo urządza, ale może innym się przyda i dlatego pozwalam sobie wkleić o nim info :-) .

Image

Adapter WiFi VAP11G to uniwersalny a zarazem wysoce praktyczny produkt umożliwiający połączenie
z siecią bezprzewodową takich urządzeń jak: komputery, konsole do gier, tunery satelitarne,
kamery IP, telewizory z kartą sieciową, odtwarzacze multimedialne, drukarki oraz wielu innych
wyposażonych w port LAN i mogących pracować sieciowo.

Produkt ten to idealne rozwiązanie dla każdego kto dysponuje wyłącznie złączem Ethernet
(RJ45, LAN) i chce przejść na wygodny internet bezprzewodowy lub z innych przyczyn nie może
podłączyć się kablem internetowym LAN.

Adapter jest inteligentnym urządzeniem które wykrywa i łączy się z routerem automatycznie.
Wystarczy podłączyć go do portu LAN danego urządzenia i dowolnego portu USB lub zasilacza.
Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania na płycie CD i skonfigurowaniu parametrów swojej
sieci od teraz możesz cieszyć się bezprzewodowym internetem !

Specyfikacja techniczna:

? Wymiary urządzenia: 9cm X 4,5cm X 1cm

? Waga: 61g

? Zasięg: 30m (w zależności od grubości ścian, stropów)

? Częstotliwość: 2,4 GHz

? Napięcie pracy (zasilanie): 5-15V

? Pobór mocy: do 1,5W

? Zgodność: IEEE 802.11b / g

? Wsparcie (szyfrowanie): WEP (64 bit), WEP (128 bit), WPA, WPA2, SSID

? Obsługiwany model WiFi: AP Client Wsparcie: VoIP Atas i VoIP

? Ethernet: 10/100
Pozdrawiam.
Mój aktualny sprzęt: "GI Xpeed LX2", "Unibox 9060".
Frazesik
 
Posty: 17
Dołączenie: 2014-04-17, 09:06
Miejscowość: Ciechanów


Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron