GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Dominik123 » 2012-04-10, 11:36

Jurek napisał(a):Dzielenie plików w ntfs zostało zgłoszone i pracujemy nad tym.

Osobiscie mam prosbe o nie ruszanie tej opcji lub dodanie mozliwosci wyboru przez uzytkownika. Ja niestety mam starego kompa i lepiej opracowuje material w mniejszych partiach, jesli nie bedzie dzielenia to z 2 godzinami 1080p moj komp sobie nie poradzi :/
Golden Media Uni-box 9080 HD PVR [CAM CP, DVB-T Częstochowa (Klepaczka)]
Dominik123
 
Posty: 22
Dołączenie: 2011-01-18, 07:03

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Jurek » 2012-04-10, 15:53

Domyślnie taka opcja nadal będzie, wystarczy sformatować dysk w FAT32 i nagranie będzie dzielone.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Dominik123 » 2012-04-10, 18:47

Jurek napisał(a):Domyślnie taka opcja nadal będzie, wystarczy sformatować dysk w FAT32 i nagranie będzie dzielone.

Panie Jurku ale to nie jest rozwiazanie problemu, tylko pojscie na latwizne, majac jeden dysk zawalony danymi, nie bede zmienial systemu plikow z NTFS na FAT32!? Tym bardziej, ze taka opcja, jesli nawet jest mozliwa, nie rozwiaze problemu z juz zapisanymi danymi (niekoniecznie filmami), ktore maja ponad 4GB (np. wirtualne systemy z VMware, czy Virtual BOX, obrazy plyt DVD DL itp.).

IMHO ta zmiana, bez wprowadzenia mozliwosci wyboru dzielic/czy tez nie, wplynie negatywnie na mozliwosci Uni-box'a i nie zostala przemyslana.
Golden Media Uni-box 9080 HD PVR [CAM CP, DVB-T Częstochowa (Klepaczka)]
Dominik123
 
Posty: 22
Dołączenie: 2011-01-18, 07:03

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Jurek » 2012-04-11, 07:33

To mamy problem. NTFS pownien obsługiwać większe pliki, niż FAT, bez podziału na części. Podział zawsze może wygenerować blędy w miejscu sklejania etc. to sprawiło, że przychyliłem się do uwagi o poprawce dotyczącej NTFS. Czekam na dalsze opinie, czasu jest mało, bo już są zaawansowane prace nad nową wersją.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Maxxx9999 » 2012-04-11, 11:03

Panie Jurku NIE DZIELIĆ !
Po to jest system NTFS.
Tak jak kiedyś pisałem pół biedy jeśli nie ma dialogu w miejscu gdzie kończy się jeden plik a zaczyna drugi.
Ale i tak wymaga niezłej gimnastyki miejsce połączenia i niestety nie wygląda to estetycznie w miejscu sklejenia plików.
Bardzo przepraszam wszystkich użytkowników słabszych maszyn ale głosów NIE DZIELIĆ ! jest więcej.
System NTFS został zresztą po to stworzony.
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Brimstone » 2012-04-11, 13:48

W formacie NTFS powinny być nie dzielone pliki. Głównie po to został on stworzony więc korzystajmy z jego podstawowej możliwości.
Pozdrawiam
Golden Media 9080 HD PVR
Golden Media 990 Spark Reloaded
Golden Media Spark Triplex
Awatar użytkownika
Brimstone
 
Posty: 146
Dołączenie: 2010-09-21, 12:46
Miejscowość: Śląsk

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Dominik123 » 2012-04-11, 16:38

Panowie, jeśli nie miałbym problemu z obróbką materiału o dużym rozmiarze i wysokiej rozdzielczości na raz, to nie prosiłbym o zostawienie podziału. Wiem jak wygląda przejście pomiędzy częściami, ale rzeczywistość jest taka, że ta opcja jest bardzo przydatna. Dlatego tez proponowałem wprowadzić możliwość wyboru dzielić/nie dzielić.

Sam jestem zwolennikiem możliwości posługiwania się dużymi plikami, jaką daje nam 64bitowy system plików NTFS, ale to nie jedyny i najważniejszy powód, dla którego ten system powstał, IMHO zdecydowanie ważniejsza jest możliwość ustawienie poziomów dostępu do danych.
Golden Media Uni-box 9080 HD PVR [CAM CP, DVB-T Częstochowa (Klepaczka)]
Dominik123
 
Posty: 22
Dołączenie: 2011-01-18, 07:03

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Maxxx9999 » 2012-04-11, 17:59

Do Dominik123:

Rozumiem Twój problem ale wybór dzielić nie dzielić to według mnie niepotrzebna rzecz.
Niech tuner nagrywa w formacie NTFS bez dzielenia plików po 4GB.
Jaki problem podzielić plik np: 6GB na kawałki które Tobie akurat pasują do obróbki na komputerze?
Dla nas skończy się problem z przejściami między dużymi plikami.
A dla Ciebie moment cięcia i wielkość pliku sam sobie wybierzesz.
Cięcie wykonasz pomiędzy klatkami nie niszcząc dźwięku ani nie uzyskując dziwnych artefaktów jak to się teraz dzieje.
Wydaje mi się że wtedy i wilk syty i owca cała.
A nam zaoszczędzi to masę kłopotów.
Maxxx9999
 
Posty: 26
Dołączenie: 2011-05-26, 13:07

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez baza6 » 2012-04-14, 19:27

Jurek napisał(a):Dzielenie plików w ntfs zostało zgłoszone i pracujemy nad tym.
Co do "pływających linii" - na granicach ramki są przesyłane informacje o telegazecie etc. Z dawnych czasów (telewizyjnych) pamiętam taki problem, że w przypadku zmniejszenia rozmiaru wertykalnego, widać było (na górze) linie telegazety, wyglądające dokładnie jak to opisujecie. Spróbujcie zweryfikować, czy widzicie te linie na kanałach z telegazetą czy nie.

Panie Jurku te pływające linie to jest coś innego. Najlepszym sposobem i rozwiązaniem jest TV, który ma funkcję automatycznego przestawiania z 4:3 na 4:3LB. Wtedy tuner ustawiam zamiast 4:3LB w "AUTO" i problem znika. Przezroczyste linie są na kanałach: POLSAT, TVN,TV4(rzadko). Dzieje się to przy jasnych scenach i białym tle. Na czeskich mux-ach i tv-sat to nie występuje.
Innym problemem, który zauważyłem w oglądaniu DVB-T jest przycinanie kanału. Najczęściej jak są jakieś szybkie sceny. Wygląda to tak jakby procesor był za słaby i się przycinał. Instalacja antenowa jest na 100% dobra i sprawna.
ps. ostatnio nastawiłem nagrywanie i po nagranym programie tuner powinien się nie wyłączyć, a przeszedł w stanbady.
baza6
 
Posty: 16
Dołączenie: 2012-01-07, 03:32

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez blomp » 2012-05-02, 13:34

Błędy [dla wersji 1.4.41 i 1.4.75)
1. Dotyczy programów z głowicy DVB-C. W liście programów mam... coś dziwnego: wiele kanałów ma przy nazwie HD - mimo że one nie są HD.
(dodane): To chyba dlatego, że akurat one są w H264.

2. Nienaturalnie mała prędkość USB (w każdym razie pokazuje wg. mnie zbyt mało - co najmniej o połowe).

3. Brak możliwości ponownego przetestowania prędkości - wg mnie tuner wykonuje to raz i trzyma te dane aż do skasowania plików lub do ponownej instalacji USB. A mógłby to robić za każdym wejściem w testowanie (wg mnie nie robi - brak różnic mimo wielokrotnych prób).

4. Nie chciał współpracować z pendrivem sformatowanym pod NTFS. Podłączenie USB OK, instalacja OK, potem timeshift lub record i ... nic. Po wejściu w menu USB wszystkie opcje niedostępne (mimo że USB podłączony i jest znaczek USB nawet). Po odinstalowaniu i sprawdzeniu na komputerze okazało się, że tuner stworzył folder do zapisu - bez pliku, oraz stworzył pliki testowe o wielkości 0 bajtów. Ponowne sformatowanie pendriva rozwiązało problem ALE... coś było nie tak - i nie wiem co. Pendrive w innym tunerze chodził i chodzi normalnie (przed i po formatowaniu).

5. W mojej kablówce mam LCN (tzn. kanały mają swoje konkretne numery w NIT i typ LCD.v1) natomiast tuner je sortuje olewając LCN i przyporządkowane im numery kanałów. Idzie wymusić LCN ? I co to jest "Częstotliwość LCN" w opcji skanowania? Na co powinna być ustawiona? Na pierwszy cyfrowy MUX ? Dodam że na innym tunerze (oraz w TV Samsung) to działa jak należy.

6. [dodane 2012-05-09] Podczas oglądania programu (TV, DVB-C) z dźwiękiem AC3 nie jest sygnalizowane AC3 na wyświetlaczu (gdy jest to MP2/MP3 to też nie ma), jak jest Doblby to oczywiście też nic. Gdy program jest np. zakodowany nie jest sygnalizowane wyświetlanie komunikatu na wyświetlaczu (tym trójkącikiem /!\), komunikat Ogólny timera chyba też powinien być sygnalizowany... Mase informacji nie sygnalizuje :) ;p

7. Kontynuacja programów SD w H264 (pkt.1) - informacja szczegółowa o programie pokazuje że ma on proporcje 4:3 - a tymczasem wszystkie są w 16:9

8. [dodane 2012-05-19] Lista kanałów - ucinane są długie nazwy kanałów pomimo że starcza miejsca - jest np. "National Geogra________________" i to zarówno w liście 3, 2 i 1 kolumnowej. Dodatkowo gdy mamy listę 1-kolumnową to opisy opcji dodatkowych są poucinane (np. Właściwości, Znajdź).


Propozycje:
1. Piękna opcja TS/TP/MPEG - serio podoba mi się, no tak... ale :) ALE brzmi: Dałoby się dodać kolejny tryb nazwijmy go TPL (od TP Limited) w którym byłby pid Video i jeden (pierwszy/główny lub pierwszy zgodny z ustawionym językiem) audio, bez śmietnika w postaci reszty telegazet i języków? No chyba że jest to technologicznie lub programistycznie niewykonalne.

2. Przycisk odinstalowania USB (na pilocie) mógłby także instalować USB (ponowne wciśnięcie). Zrozumcie ludzi którzy przypadkowo wcisnęli a później się rozmyślili...

3. W informacjach (INFO+RED, a właśnie - czemu nie 2x INFO?) brakuje mi podstawowych informacji... jaki aktualnie jest obraz (np. 1280x720i/p) i jaki dźwięk :P To chyba nie jest jakiś wielki problem - a ucieszyłby. O bitrate już nie wspomnę, bo pewnie zostane zjedzony za koncert życzeń...

4. [dodane 2012-05-09] Pokochałbym was za dodatek - w momencie gdy wpisuję numer kanału np. 123 to fajnie byłoby ujrzeć 1 ... potem 2 a potem 3 na wyświetlaczu dekodera (w miejscu aktualnej nazwy). Oczywiście po przełączeniu się na wybierany kanał znowu byłaby nazwa.


...nooo już ja to zdebuguje... ;p
Ostatnio edytowany przez blomp 2012-05-18, 23:37, edytowano w sumie 2 razy
GoldenMedia UniBox 9080 2CR2CI HD PVR Combo+ soft ver. 1.4.98. Głowica DVB-C i DVB-S (nieużywana)
blomp
 
Posty: 7
Dołączenie: 2012-03-06, 07:05

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez darexx » 2012-05-14, 08:27

mam ten tuner od niedawna i jeszcze go dobrze nie opanowałem. chciałem w związku z tym zapytać o współpracę modułów cam tnk hd i polsatu. mam z tym problem polegający na tym że nie działają one jednocześnie.zawsze któryś z nich nie rozkodowuje programów.czy też macie podobne problemy? czy da się coś z tym zrobić?
darexx
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-02-12, 17:53

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez Jurek » 2012-05-14, 09:27

Moduł Polsatu w górną kieszeń i dla każdego kanału klawisz niebieski - przypisanie dekodowania do konkretnego modułu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez darexx » 2012-05-14, 09:30

dzięki bardzo. po południu się pobawię tak jak radzisz. wtedy napiszę o efektach.
darexx
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-02-12, 17:53

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez darexx » 2012-05-14, 18:00

zrobiłem tak jak radziłeś.jest ok.dzięki
darexx
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-02-12, 17:53

Re: GM Unibox soft 1.4.41 uwagi do tej wersji.

Postprzez blomp » 2012-05-25, 08:33

1. viewtopic.php?f=41&t=1094&p=12103#p12051

2. EPG->Żółty(dodaj nagrywanie) i sobie dajemy np. aktualny kanał, aktualny czas+1min i nagrywanie minuty (00:01). Czekamy, pojawia się aktywacja timera, nagrywa, kończy... i tutaj zagadka stulecia ;p Niezależnie czy daliśmy StandBy po zakończeniu TAK lub NIE - to pojawia się okienko czy wyłączyć dekoder (nic nie dotykamy) a po 5 sek. dekoder się wyłącza. Nieważne czy powinien czy... nie powinien ;] (standby w ustawieniach mam ustawione na PRAWDZIWE jeśli to może mieć znaczenie).

3. Wnerwiające jest zostawianie plików na pendrive (tych po testowaniu prędkości USB). Wg mnie po testowaniu dekoder powinien je skasować, a on na każdym penie włożonym do dekodera zostawia... śmietnik.

4. Skasowanie listy serwerów FTP, RSS, etc. powoduje (po wyjściu i wejściu z tych opcji) ich ponowne utworzenie - wg mnie nie powinno tego być - powinny się ewentualnie tworzyć po resecie do ustawień fabrycznych lub po aktualizacji oprogramowania.
GoldenMedia UniBox 9080 2CR2CI HD PVR Combo+ soft ver. 1.4.98. Głowica DVB-C i DVB-S (nieużywana)
blomp
 
Posty: 7
Dołączenie: 2012-03-06, 07:05

PoprzedniaNastępna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości