przerwane nagrywanie w 9080

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

przerwane nagrywanie w 9080

Postprzez anaila » 2011-11-23, 22:53

od pewnego czasu (ok 2 tyg) mam dziwny problem z moim GM 9080. otóz ni stąd ni zowąd nie mogę nagrać żadnego materiału na nagrywarkę (LG488H). nagrywarka sprawna, bo nagrywanie TEGO SAMEGO materiału z tunera TM9600, który posiadam jako drugi w domu idzie bez zarzutu. w GM soft oryginalny 1.4.30, legalna (bo jakaż inna mogłaby być?!) karta cyfry w module legalnie nabytym (ten za 49 zł). z kanałów takich jak HBO czy canal+ czy alekino każdy film jest przerwany po ok 8-15 min (nagrywarka się zatrzymuje, wyłącza nagrywanie - jakbym sam na pilocie wcisnął "stop"). muszę polować na powtórki i nagrywać wybrane filmy z tychże samych kanałów z Technomate6900 - i wtedy nie ma problemu!
teoretycznie więc nie powinienem narzekać, bo jak nie na jednym tunerze, to na drugim się nagra. ale jest to wkurzające, zabiera czas - i poza tym moje TM6900 już najnowsze nie jest, musze się liczyć (odpukać), że może paść.
wczesniej nie było ŻADNEGO problemu z nagrywaniem na tę samą nagrywarkę - przy tej samej instalacji - filmów z GM9080.
sam tuner jest sprawny, wszystko chodzi jak trzeba - jak to na oryginalnym sofcie (który z modułem cyfry i jednocześnie z modułem TNK HD pracuje znakomicie!).

jakie może byc rozwiązanie takiej zagadki.
bo wysyłanie tunera do naprawy wydaje mi się bez sensu, skoro sam w sobie chodzi świetnie.

ps. oczywiście próbowałem różnych modyfikacji instalacji: inne kable, wszystkie możliwe wyjścia testowałem w tunerze - i nic. zawsze to samo.
AHA, jeszcze: eksperymentowałem tez alternatywnymi softami (różnej maści) - i lipa. zawsze to samo.
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: przerwane nagrywanie w 9080

Postprzez Jurek » 2011-11-24, 10:17

Spróbuj wrócić do wersji 1.4.06 lub wcześniejszej, używanej z powodzeniem, celem sprawdzenia czy nadal tak będzie. Operator ma możliwość zablokowania nagrań, więc w ten sposób chcę wykluczyć ew. wpływ nowego softu na ten efekt. Jeśli z wcześniejszym softem było ok, a teraz po powrocie do niego będzie źle, to znaczy , że C+ coś dodała do strumienia. Blokada w tym przypadku dotyczy nagrywarki, nie tunera, tuner ewentualnie przekazuje ten sygnał dalej, lub nie. Podaj też jakiego wyjścia używasz do nagrywania i w jakiej konfiguracji.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: przerwane nagrywanie w 9080

Postprzez anaila » 2011-11-24, 19:49

sprawdzę ten trop ze starszym softem - to może być coś tutaj.
bo przed zmianą softu było ok. a poza tym w TM 6900 mam soft stary, nie zmieniany od ponad roku - i tam gra.
jak nagrywam? testowałem wszystkie trzy wyjścia z tylnej ściany tunera (2xeuro + chinche) - i zawsze tak samo!

jak przetestuję starszy soft, to dam znać co i jak.
dziękuję za zainteresowanie i podpowiedź!

po 50 min.:
Trafiony - zatopiony!!!
SOFT!
najstarszy jaki miałem na kompie 1.3.82 - nagrywanie poszło o.k..
co wieczór od paru tygodni nagrywam serial "Bez tajemnic" na HBO. po zejściu do starego softu (1.3.82) znów mogłem dziś od razu na GM9080 za pierwszym podejściem nagrać cały odcinek - jeszcze wczoraj nagrywarka wyłączała się po ok. 8-15 minutach.

więc coś w tych nowych softach jest felernego...
dziękuję za dobrą radę!
pozdrawiam!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: przerwane nagrywanie w 9080

Postprzez Jurek » 2011-11-25, 11:15

Ok, dam znać programistom czy mogą coś na to poradzić. Różnica jest niestety w bibliotekach procesora (Ali) więc może to trochę potrwać.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości