kanały zakodowane

wszystko o serii Uni-box

Moderator: sq9

kanały zakodowane

Postprzez olav_basoski » 2011-10-31, 12:40

witam. mam taki problem. zaktualizowalem po roku do nowego softu swojego GI 9080 CRCI. problem jest taki ze wogle nie widzi mi karty cyfry. zaktualizowalem SOFTWARE + LOADER, pozniej wgralem liste programu. jest to najnowsza wersja spakowana przez "ORION". wyswietla sie card unknown, a pozniej sygnal zakodowany. co zrobic ?
GI - 870 CRCI ; GI 780 CRCI ; GI 890 HD Excellence ; GoSat 8010HD CRCI ; GI MEDIA 9080 UNIBOX :-////////////
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Re: kanały zakodowane

Postprzez raduspl » 2011-10-31, 14:12

olav_basoski napisał(a):...wyswietla sie card unknown, a pozniej sygnal zakodowany...

Używam 9080 z nCam i po dwóch dniach odnoszę wrażenie, że faktycznie częściej oglądam napis "zakodowane" niż w poprzednich softach.
Wejście w menu modułu okupione jest wieloma porażkami :-(
Zaktualizowałem cały pakiet a później dograłem listę z ostatniego back'upa (1.4)
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09

Re: kanały zakodowane

Postprzez olav_basoski » 2011-10-31, 14:21

ok juz zrobione. dorwalem soft 1.4.30 z MCCAM. terach chodzi z karta cyfry ok. musze to potestowac bo ja sobie w tym miechu kupuje dreamboxa 8000 a rodzicom daje GM-UNIBOXA.
GI - 870 CRCI ; GI 780 CRCI ; GI 890 HD Excellence ; GoSat 8010HD CRCI ; GI MEDIA 9080 UNIBOX :-////////////
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Re: kanały zakodowane

Postprzez sppestka » 2011-11-30, 21:30

olav_basoski napisał(a):ok juz zrobione. dorwalem soft 1.4.30 z MCCAM. terach chodzi z karta cyfry ok. musze to potestowac bo ja sobie w tym miechu kupuje dreamboxa 8000 a rodzicom daje GM-UNIBOXA.


To jakieś kpiny z softem 1.4 ciągle odkodowane jest zakodowane,kilka przełączeń kanałów i znów zakodowane.....
Włączamy GM-UNIBOXA i jest odkodowane niech firma napisze że ich odbiornik nie obsługuje CAM HD n-ki , mam ten odbiornik od tygodnia i zawiesił się z tuzin razy .Oczwiście CAM zaktualizowany do softu 1.2 .....a kanały raz zakodowane itd -odbiornik dla wariatów .......Pozdrawiam a tuner GM-Unibox do piwnicy ,szkoda za pięć stow wpaść w nerwice.....
sppestka
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-11-28, 08:25

Re: kanały zakodowane

Postprzez anaila » 2011-12-01, 01:10

spoko. softy 1.4 sa rzeczywiście jakieś felerne (proszę spojrzeć na moje posty odnośnie przerw w nagrywaniu na softach 1.4.3.
natomiast softy niższe, w moim przypadku 1.3.82 (taki najstarszy miałem na kompie) chodzą bardzo sprawnie. n-camHD działa dobrze na tym sofcie.
(lepsze jest rzeczywiście wrogiem dobrego!)
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Re: kanały zakodowane

Postprzez Jurek » 2011-12-01, 14:48

1.4.30 oryginał z modułem TnK HD nie ma prawa chodzić źle, wręcz przeciwnie. Podaj dokładnie konfigurację i ew. na kanałach w simulcrypcie ustaw "sztywno" źródło dekodowania (niebieski klawisz i wybór CAM-a lub karty)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: kanały zakodowane

Postprzez sppestka » 2011-12-04, 20:27

Soft orginał 1.4.30 ze strony G.I. POLSKA autorstwa orion ,cam-a zaktualizowałem do najnowszej wersji 1.2 .Antenę posiadam 90cm firmy CORAB ,lnb INVERTO PRO.Sygnał jakość 100/90 moc sygnału, GI 9080 GOLDEN MEDIA podłączony do plazmy PANASONIC po HDMI.Cam TNK HD sprawdzany w wielu innych odbiornikach-jest ok.Sam odbiornik sprawdzany w sklepie PROFAN GDYNIA -stwierdzono że jest sprawny.Ustawiłem na sztywno CAM TNK HD.....Po wielu podróżach z tym nieszczęsnym odbiornikiem poddałem się,przecież ja nie uprawiam sportu pod tytułem co zrobić aby GI 9080 GOLDEN MEDIA działał poprawnie .......A stwierdzenie musi działać !!! .Teraz trzeba tylko zapomnieć ...A na SAT KRAK 2011 ten odbiornik otrzymał nagrodę -tylko za co ? Przed zakupem w wielu sklepach pytałem się,czy cam wspólpracuje z GI 9080 sklamali że tak,na stronie SATKURIERA podobna informacja ....Nie wspomnę już o 20 sekundowym czasie właczania, 3-6 sekund przełączanie kanałów.A zawieszenia-może poprowadzić kabelek do łóżka od przelącznika--no i komunikat zablokowane......pstryk przełącznik na tylnej ściance i już odkodowane wcześniej dzwoniłem do TNK --a oni karta aktywna...istne wariactwo ....pozdrawiam i życzę przyjemnej twórczości ,a jeszcze jedno szefowi polecę ten odbiornik bo bardzo go nie lubię....
sppestka
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-11-28, 08:25

Re: kanały zakodowane

Postprzez Jurek » 2011-12-05, 10:36

A sprawiło by Ci to trudność, gdybyś wysłał do nas ten tuner razem z modułem na dosłownie 72 godziny? Mam 3 moduły i masę tunerów, i za diabła nie mogę powtórzyć czegoś takiego, chciałbym to sprawdzić.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: kanały zakodowane

Postprzez mkkm » 2011-12-05, 13:58

Niestety ale z oryginalnym softem 1.4.30 faktycznie są problemy :!:
Mój tuner to "GM Unibox plus" pracujący z modułem nCAM TNK HD zaktualizowany do v. 1.2,
na oprogramowaniu jw. występują następujące objawy:

:arrow: Częste (co najmniej raz dziennie) zawieszanie się tunera przy zwykłym oglądaniu ? np. oglądam cały film i nagle pod koniec zatrzymuje się obraz (dźwięk jeszcze przez chwilę słychać) a po chwili tuner przestaje reagować na pilota oraz na klawiaturę lokalną ? pomaga tylko wyłączenie z zasilania.

:arrow: taki sam objaw wystąpił również przy korzystaniu z timera nagrywania, program się nagrał bez ostatnich 8 min., tuner oczywiście był zawieszony.

:arrow: Przy sekwencyjnej zmianie kilku (lub kilkunastu kanałów) przyciskami pilota i próbie powrotu najczęściej na kanały TVN HD, TVP HD lub TVN TURBO HD, pojawia się informacja ?zakodowane?. Pomaga wyjęcie i ponowne włożenie modułu CAM lub restart tunera - objaw ten występuje notorycznie !

:idea: Lekarstwem okazał się jak zwykle nieoficjalny najnowszy soft z pod znaku ?cytrynki? - wszystkie dolegliwości ustąpiły natychmiast, tuner działa drugi tydzień ?jak ta lala? :-D
mkkm
 
Posty: 6
Dołączenie: 2011-05-13, 12:12

Re: kanały zakodowane

Postprzez Jurek » 2011-12-05, 16:21

Testujemy wersję 1.4.34, która m.in. ma poprawiać stabilność tunera. Za parę dni dam znać o wynikach.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: kanały zakodowane

Postprzez levii » 2011-12-05, 17:47

mkkm napisał(a): :arrow: Częste (co najmniej raz dziennie) zawieszanie się tunera przy zwykłym oglądaniu ? np. oglądam cały film i nagle pod koniec zatrzymuje się obraz (dźwięk jeszcze przez chwilę słychać) a po chwili tuner przestaje reagować na pilota oraz na klawiaturę lokalną ? pomaga tylko wyłączenie z zasilania.


A już myślałem że z tym zawieszaniem jestem odosobniony. Mam identyczny przypadek. Te zwiechy mam od 1.4.06, na 1.4.30 to samo. Ostatnio na 1.4.30 w ciagu godziny 3 razy, co jest rekordem. Zwykle to raz, dwa na dobę. Zawiesza sie TYLKO na kanałach HD (FTA też), więc to nie wina modułu. Przynajmniej tak jest u mnie. Pisałem już o tym. Na jakieś cytrynie 1.4.xx zwiech nie ma.
Również czekam z nadzieją na poprawioną wersję.

A powiedzcie, czy przy odbiorze programu na fonii z AC3, przy ustawieniu "cyfrowe wyjscie audio" na "auto", działa Wam głośność a telewizorze z poziomu tunera?
No u mnie jest stały poziom głośnosci w TV i nie wiem co jest przyczyną.


pozdrawiam
levii
 
Posty: 28
Dołączenie: 2011-03-27, 12:09

Re: kanały zakodowane

Postprzez sppestka » 2011-12-08, 10:03

Wszystkim posiadaczom UNIBOXA polecam do tnk hd odbiornik ADB 2850ST -zero zawieszania,kanały zawsze odkodowane jak oni to zrobili !!!Zakupiłem ten odbiornik i wszelkie problemy znikneły.Z całym szacunkiem dla programistów z GOLDEN INTERSTAR ,ale zmieńcie zawód albo niech firma wyśle was na szkolenie do ADB ,może wtedy coś z tego będzie.A jeszcze jedno ADB 2850ST kosztuje 300 zł już z kartą a ja wydałem 500zł plus CAM 249zł..Pozdrawiam administratora ,z postów nie tylko na tej stronie wynika,że problem ma setki osób z UNIBOXEM 9080.Ale z pewnością PAN o tym wie....Nie będę wysyłał odbiornika ,bo mam już inny zawsze sprawny!!!
sppestka
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-11-28, 08:25

Re: kanały zakodowane

Postprzez Jurek » 2011-12-08, 10:52

Super reklama, gratuluję. Odsyłam do forów użytkowników sprzętu ADB, zapewniam, że ilość narzekań kilkakrotnie większa. I jeszcze jedno - a co oprócz TnK można odebrać na tym tunerze??? :lol: Zrobienie tunera pod jedną platformę jest wielokrotnie łatwiejsze, niż pod potencjalnie 4, nieprawdaż?
Komentarz bezsensowny.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: kanały zakodowane

Postprzez sppestka » 2011-12-08, 15:24

Jurek napisał(a):Super reklama, gratuluję. Odsyłam do forów użytkowników sprzętu ADB, zapewniam, że ilość narzekań kilkakrotnie większa. I jeszcze jedno - a co oprócz TnK można odebrać na tym tunerze??? :lol: Zrobienie tunera pod jedną platformę jest wielokrotnie łatwiejsze, niż pod potencjalnie 4, nieprawdaż?
Komentarz bezsensowny.


PANIE JURKU -w moim ostatnim poście nie chciałem nikogo urazić,ale z góry przepraszam.Ja stwierdziłem tylko fakty ,a PAN robi dobrą robotę na forum,tłumacząc wszelkie zagadnienia z tym odbiornikiem związane...Jeśli moje komentarze są bezsensowne to proszę je usunąć,a równie bezsensowne jest produkowanie odbiornika,który nie spełnia swojego zadania....Może produkować odbiorniki UNIBOX-CONAX+cyfra plus,UNIBOX-CONAX+tnk hd itd będzie łatwiej...Z poważaniem SŁAWOMIR PIOTR PESTKA GDAŃSK
sppestka
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-11-28, 08:25

Re: kanały zakodowane

Postprzez orion » 2011-12-08, 19:50

Skończy się TNK HD czy N na kartę i dekoderki ADB staną się podstawkami pod kwiatki. Taki jest los produktów brandowanych pod jedną platformę.
Pozostałym użytkownikom GM z problemami zawieszania polecam soft 1.4.34 warz z listą http://www.golden-interstar.pl/download.php?id=514
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Następna

Powróć do Golden Media Unibox

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości