Soft 1.2.60

Moderator: sq9

Soft 1.2.60

Postprzez Jurek » 2010-10-29, 13:37

Po długim oczekiwaniu mamy wersję softu, o którą prosiliście w wielu przypadkach, z możliwościa wyboru źródła dekodowania (problem z simulcryptem).
Soft dostępny http://www.golden-interstar.pl/download.php?id=468.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Soft 1.2.60

Postprzez rywi » 2010-10-29, 18:56

Jeżeli jest to ostatni soft, to jest to również ostatni tuner GI jaki kupiłem. Żegnam.
rywi
 
Posty: 31
Dołączenie: 2008-06-20, 05:38
Miejscowość: Katowice

Re: Soft 1.2.60

Postprzez wiaterek80 » 2010-10-29, 19:30

Czyli mam rozumieć to tak:
1) Poczytałem sobie to i owo w X 2009,
2) Kupiłem rok temu tuner za ponad 800pln, bo chciałem kupić tylko moduły CP i C+ i wpsółpraca miała być super
3) Współpraca jednak okazała się męcząca
4) Czytam forum i w sumie...do dzisiaj bez zmian. Współpraca wymaga cierpliwości i często restartu tunera
5) Dzisiaj czytam...że to ostatnia aktualizacja.

Dziękuje za takie potraktowanie klienta. Naprawdę ciężko mi jest to zrozumieć (szczególnie na forum)

Rzadko mi się zdarza wyrzucić pieniądze w błoto.
Niestety ten tuner był takim zakupem.
Zaznaczę tylko, że szukałem tunera który bezkonfliktowo współpracuje z oryginalnymi modułami C+ i Polsatu.

Podsumowując:
żal.pl
wiaterek80
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-10-21, 08:47

Re: Soft 1.2.60

Postprzez SEpuLT » 2010-10-29, 19:57

Długo czekałem z krytyką. No niestety postępowanie rodem z fergusona. Nowy tuner wyprodukowany (uni-box) a starych klientów zostawić z problemami. Nagrywanie nadal leży. Tuner się wiesza po zakończeniu nagrywania (problem opisywany na forach więc występuje). Czasowe problemy z przełączaniem kanałów (po nocy po wciśnięciu np. 6 najpierw tuner reaguje jakbym ja wcisnął na pilocie ze 20 razy a później włącza 66 lub 666 ale nie 6). Panie Jurku z tego co wiem jeden zadowolony klient przekazuje to , że jest zadowolony dwóm kolejnym, natomiast jeden niezadowolony klient przekazuje to 10 kolejnym. Niech Pan zobaczy sam ilu jest zadowolonych a ilu nie i odpowie sobie na pytanie czy aby przypadkiem nie ucierpi na takim podejściu reputacja firmy.

Z poważaniem

Grzegorz

P.S. No niestety trzeba jak najszybciej (z przykrością) pozbyć się tunera rodem z GI.
SEpuLT
 
Posty: 17
Dołączenie: 2010-06-25, 11:38

Re: Soft 1.2.60

Postprzez mkbijou » 2010-10-30, 09:36

Szkoda słów.
Ja nawet nie chcę tracić czasu na próbę wgrywania tego "OSTATNIEGO" softu.
Od jakiegoś czasu używam przeróbki EPSILON i jest to chyba najmniej problemowy soft jaki przechodził przez mój tuner.
Mam nadzieję, że jego twórcy wypuszczą jeszcze jakąś aktualizację.
Przyłączam się do zdania przedmówców -
Wydając 800PLN miałem nadzieję,
że otrzymam coś wyjątkowego,
coś na miarę niedoścignionego kiedyś P-1430,
który po wielu latach wciąż ma wsparcie... (bo warto...)

Dużo ciężko zarobionych pieniędzy zainwestowałem
w różnoraki sprzęt z logo GI..., ale przedmówca chyba ma rację
- po tym całym nakręcaniu atmosfery, oczekiwaniu,
azjatyckich przyjaciołach (informatykach) działających w tempie hinduskich twórców filmowych
- nie kupię już żadnego sprzętu GI.

Jak łatwo można zrazić i stracić klienta...
Teraz moje zdanie o FIRMIE mogłaby uratować jedynie akcja
przyjmowania tych bubli i zwrotu pieniędzy Poszkodowanym.
...ale to się nie stanie...
więc...
żegnajcie.
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Soft 1.2.60

Postprzez bigcyc123 » 2010-10-30, 13:07

Firma powinna udostępnić Source oprogramowania , jeśli tak postępuje z klientami , wielu z nas na tym source skorzysta i naprawi to co nie potrafił producent .......

Sam mogę nawet pisać oprogramowanie ( nie jest to trudne jak już się pisało dla innego sprzętu :P )
bigcyc123
 
Posty: 3
Dołączenie: 2010-10-30, 13:04

Re: Soft 1.2.60

Postprzez Marecki » 2010-10-30, 15:00

Ja tam nie czuję się oszukany przez firmę Golden Interstar, gdyż w chwili zakupu tunera (połowa września 2010 roku) wiedziałem, o pogłoskach o ewentualności zakończenia wsparcia dla tego modelu tunera. Mimo wszystko zdecydowałem się na zakup tego tunera, z nadzieją, że wsparcie będzie zapewnione nadal. Okazało się jednak inaczej. Ale cóż, trudno. Tak działa większość firm produkujących sprzęt satelitarny, że jak wypuszczają na rynek nową wersję sprzętu, to poprzednie modele są pozbawiane wsparcia. Szkoda mi tylko Jurka, że musi te wpisy (skądinąd uzasadnione) czytać. Pozostaje zatem alternatywa, chociaż to nie powinno być rozwiązanie.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: Soft 1.2.60

Postprzez roger09876 » 2010-11-02, 08:38

Merytorycznie Panie i Panowie merytorycznie! Kto napisze jak się nowy soft zachowuje? Jakieś inne zmiany poza symulkryptem? Jak ze stabilnością? Przy zakończeniu nagrywania nadal problem?
roger09876
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-11-26, 10:45

Re: Soft 1.2.60

Postprzez Jurek » 2010-11-02, 10:48

Czegoś nie rozumiem - kilka wpisów i zero uwag, czy problemy z simulcryptem zostały rozwiązane. Wg moich testów tak, ale zawsze czekam na Wasze uwagi. Od paru ładnych tygodni zapowiadałem, że ta zmiana (kluczowa) będzie decydująca.
Poza tym - zawsze decyzja o wspieraniu softem jakiegoś sprzętu zależy od producenta. Wobec Was ja wystepuję, ale gdybym dysponował kodem źródłowym, wierzcie mi, byłby na pewno publiczny. Nie dysponuję i nie sądzę, żebym dysponował.
Reasumując - informuję o tym, jaka jest sytuacja. Pretensje (z reguły słuszne) możecie miec do mnie, ale 95% wpisów z ostatnich miesięcy dotyczyło współpracy z modułami w simulcrypcie. Zostało to naprawione - mało. I tak zupełnie poza nawiasem - jesteśmy ostatnią firmą w Europie (proszę sobie sprawdzić aktualizacje softów innych producentów tunerów na procesorze 7101) która została zmuszona do zakończenia wsparcia na ten procesor. Zmuszona - nie inaczej.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Soft 1.2.60

Postprzez Art76 » 2010-11-02, 10:56

Panie Jurku spokojnie. Ludzie muszą gdzieś dać upust
swoim frustracjom, (czasami słusznym) i niestety odbija się
to na Panu.
Nikt nie pisze, że kupił telewizor rok temu za 7 tysięcy a teraz
jego cena spadła do 2 tysięcy i do tego producent perfidnie nie uaktualnił softu
o 3D. Wiadomo, że wszystko idzie do przodu i po to są nowe produkty
firmy żeby je wspierać, takie są prawa rynku.
Mnie się wydaje, że po tej poprawce firma G.I dość rzetelnie wywiązał
się ze swojego produktu.

Tak na marginesie chciałbym zapytać czemu ten soft ma końcówkę "all"
Wcześniej tak podpisane były softy edukacyjne z czytnikami multicas.
Coolstream Zee
Awatar użytkownika
Art76
 
Posty: 26
Dołączenie: 2010-06-06, 10:32

Re: Soft 1.2.60

Postprzez Jurek » 2010-11-02, 11:00

W tym sofcie chodzi o wrzucenie wszystkich wczesniejszych zmian, stąd "all". Dzięki za zdroworozsądkowe podejście, nie obrażam się oczywiście na nikogo.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Soft 1.2.60

Postprzez LeszekJ » 2010-11-02, 21:07

Po dwóch dniach użytkowania, musze stwierdzić, że jestem "trochę" rozczarowany. Miało nie być problemów z odkodowaniem C+ i Polsatu. A tu zdarzyło mi się kilka razy stwierdzić czarny ekran i komunikat o braku uprawnień do programu. Własnie przed chwilą miało to miejsce na Filmbox Family.Nie pomogło przełączanie ustawień CAM. Kilka razy zdarzyło się, że po takim komunikacie dekoder zawieszał się i nie pomagało nic za wyjątkiem wyłączenia i ponownego włączenia dekodera.
Dziś rano, dekoder uznał, że nie mam uprawnień do żadnego programu.
Zaczynam odnosić wrażenie, że stabilniej chodził mi soft 1.2.24. Przy tym sofcie kilkakrotne przeskoczenie po programach często pomagało w włączeniu uprawnień - teraz nic nie pomaga, tylko wyłączenie dekodera.
Dodam, że używam poprzedniej listy kanałów (nie chciało mi się kolejny raz ich ustawiać - nie miałem na to czasu).
A może coś źle robię przy nowym sofcie?
Czekam na inne opinie i uwagi, które rozwiążą moje wątpliwości.
Pozdrawiam
LeszekJ
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-08-30, 23:32

Re: Soft 1.2.60

Postprzez wiaterek80 » 2010-11-03, 10:41

Przywróciłem ustawienia fabryczne.
Po czym przystąpiłem do aktualizacji najnowszego softu.
Kanały ulubione stworzyłem sam od podstaw
Finalnie kilka kanałów (np VP SPORT, TVP INFO, AXN) "potraktowałem białym przyciskiem" i problem z ich odbiorem zniknął.

Generalnie po kilku dniach odczuwam dużą poprawę w odbiorze wszystkich kanałów z obu modułów. Najwięcej problemów wcześniej miałem z kanałami HD (wieszanie, wymagany restart)
Obecnie nie zdarzyło mi się restartować tunera. Wszystkie kanały działają poprawnie.


p.s. Tak na marginesie, w jaki sposób eksportować do pamięci USB plik z kanałami ulubionymi ?
wiaterek80
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-10-21, 08:47

Re: Soft 1.2.60

Postprzez Jurek » 2010-11-03, 14:57

Po kolei Menu->System->Kopiuj na dysk->Kopiuj dane. Po wcisnięciu OK wskaż ścieżkę na dysku (możesz utworzyć folder) oraz nazwę pliku. Tak zrobiona kopia zaisze Ci kanału i Ulubione, które późnije możesz wrzucić przy pomocy Aktualizacji z dysku do tunera.
Dziekuję za opinię, zwróciłeś uwage na ważną rzecz, o której zapomniałem w opisie - reset fabryczny przed aktualizacją. Modyfikacja dotyczy organizacji kanałów, więc 100% pewność , że wszystko jest ok da właśnie zaprogramowanie kanałów na wgranym nowym sofcie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Soft 1.2.60

Postprzez LeszekJ » 2010-11-03, 20:27

No i taki jeden dopisek - a jaka może byc radość. Moja wina wgrywałem nowe na stare oprogramowanie. Gdy zresetowałem dekoder i wgrałem jeszcze raz - jest OK. Mam jedno pytanie jak zmienic nazwę w ulubionych - dla całej grupy programów. I jeszcze jedno: czy wgranie starej listy ulubionych spowoduje problem w odbiorze i dekodowaniu kanałów?
LeszekJ
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-08-30, 23:32

Następna

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości