Poziomy sygnału w GI-980 HD

Moderator: sq9

Poziomy sygnału w GI-980 HD

Postprzez mkbijou » 2010-09-13, 18:01

Jakie są optymalne wskazania poziomów sygnałów (siła jakość) dla tunera GI-980HD.
Przy idealnie ustawionej czaszy 110 cm jakie powinny być prawidłowe wskazania poziomów sygnału np. dla transponderów Polsatu?
Jakie parametry powinny być dla kanałów HD - np. POLSAT HD?

Pytam, gdyż od dłuższego czasu "walczę" z moją instalacją opartą na multiswitch'u typu 9/8.

Myślałem też, że jakieś ustawienia w samym tunerze są nieprawidłowe, gdyż poziomy sygnału na tunerze FERGUSON są idealne,
a na tej samej instalacji dla tunerów GI 870 i 980HD są problemy z "szatkowaniem" kanałów SD włącznie.
Jeśli chodzi o HD jest jeszcze gorzej, gdyż w czasie nagrywania na HDD (parametry dysku odpowiednie) następują wielokrotne przerwy w nagrywaniu i permanentnie pojawia się komunikat, o zakodowaniu sygnału (legalne abonamenty CP i C+ - używane tylko naprzemiennie CP z modułem, C+ bez modułu).

W sobotę, byłem u kolegi, który używa Opticuma 9500 i zauważyłem, że u niego poziomy sygnałów są zbliżone do moich...
Może więc te tunery tak mają?
Może to kwestia użytej głowicy?
A może to jakieś błędy programowe w sekcji "miernika sygnału"? Zresztą dziwne jest to, że jakość sygnału jest na poziomie 97%, a siła 65%. Wg mnie parametry te są chyba zamienione..?
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Poziomy sygnału w GI-980 HD

Postprzez Jurek » 2010-09-14, 07:39

Niekoniecznie, może to świadczyć właśnie o prawidłowo ustawionych parametrach. Każdy tuner ma to programowane inaczej, ale wskaźnik siły i jakości sygnału w tunerze jest tylko poglądowy, nie należy go traktować jak wyrocznię. Od tego sa mierniki podające przede wszystkim BER oraz CN, najważniejsze przy odbiorze kanałów cyfrowych, szczególnie HD. Można wskaźnik w tunerze ustawić tak, że przy byle sygnale będzie podawał 100% i 100% tylko jaki to ma sens? Wniosek - sprawdź sygnał profesjonalnym miernikiem a uzyskasz od razu odpowiedź gdzie leży przyczyna kłopotów.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Poziomy sygnału w GI-980 HD

Postprzez Art76 » 2010-09-14, 09:33

U mnie na GI 980HD
Na kanałach SD: Siła około 75%, jakość 99%
Na kanałach HD: Siła około 65% jakość 99%

Antena 80 cm. Instalacja z Diseq.
Te tunery muszą tak mieć, bo też długo próbowałem ustawić to lepiej.
Jednak przy nagrywaniu nie mam takich problemów jakie występują u Ciebie.

Zrozumiałem, że nie używasz jednocześnie C+ i Polsatu. Ale czy po przełożeniu karty/modułu, restartujesz tuner?
To może mieć jakieś znaczenie ;)

Pozdrawiam
Coolstream Zee
Awatar użytkownika
Art76
 
Posty: 26
Dołączenie: 2010-06-06, 10:32


Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości