Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Moderator: sq9

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez Staszek1 » 2009-12-28, 13:32

Czy ktoś próbował instalować ten soft: Golden980HD ILTV EdiVIP 1.2.15-3 HD+.dld
Sciągnąłem go ze strony niemieckiej i nie wiem np. czy ma MENU w j. polskim i czy jest wogóle dobry, czy nie uwali tunera?
Staszek1
 
Posty: 58
Dołączenie: 2009-10-05, 08:01

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez seb20 » 2009-12-28, 16:30

Staszek1 napisał(a):Czy ktoś próbował instalować ten soft: Golden980HD ILTV EdiVIP 1.2.15-3 HD+.dld
Sciągnąłem go ze strony niemieckiej i nie wiem np. czy ma MENU w j. polskim i czy jest wogóle dobry, czy nie uwali tunera?


Mam ten soft od kilku dni wszystko na razie ok , menu w jez. polskim i wszystko działa co ma działać, nawet lista kanałów została i wszystkie ustawienia.
seb20
 
Posty: 4
Dołączenie: 2009-12-20, 12:24

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez Peyu » 2009-12-28, 21:47

Minus tego softu to to iż aby cofnąć się w menu należy klikać exit gdy jest się przyzwyczajonym do menu aby cofnąć a reszta to to samo jedynie inna grafika wizualna.
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez Staszek1 » 2009-12-29, 10:55

Ten nowy soft jest całkiem niezły. Ale dlaczego po wyłączeniu tunera na wyświetlaczu cały czas pisze "EDISION"? Czy można to jakoś wyłączyć?
Staszek1
 
Posty: 58
Dołączenie: 2009-10-05, 08:01

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez higos » 2009-12-29, 12:15

witam

celem wyłączenia tego napisu wciśnij "niebieski" na pilocie -gaśnie też godzina.

A nie macie na tym sofcie problemów z nagrywaniem? U mnie włączam nagrywanie i kiedy je wyłączam znika mi obraz i głos. Pomaga tylko restart tunera. Dotyczy to tylko kanałów kodowanych -mam kartę Cyfry, na FTA nie ma problemów. I druga rzecz to zgrywanie wszystkich ścieżek audio. Na kanałach Cyfry nagrywa mi tylko jedną, tą której słucham.
Oba "zjawiska" występują na innych softach (amstar). Jak ktoś ma moduł do karty Cyfry, niech napisze jak to u niego wygląda na oryginalnym, i nie tylko, sofcie.

Nie ukrywam, że zmieniłem soft, żeby mi Cyfra ruszyła, ale te 2 małe felerki są uciążliwe. Poczekam trochę, a później pomyślę może o module do mojej karty.

pozdrawiam
higos
 
Posty: 7
Dołączenie: 2009-12-22, 11:00

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez TheHX » 2009-12-29, 13:07

a nie lepiej sięgnąć po zmodyfikowany oryginał ? Nie ma żadnych kłopotów przecież, pod jednym warunkiem - Polsatowi mówimy nie przy takiej konfiguracji :)

Nie chwalcie dnia.....:) Właśnie zaczął pokazywać różki. Najpierw nie chciał mi odpalić, po ręcznym wyłączeniu z prądu zaskoczył, ale znów padaka, godzina wymyślona i jakoś ruszył z właściwą. ALE : co oznacza żółta ikona z wykrzyknikiem w trójkącie ?? Nie ma tego w instrukcji, a pojawiła mi się...
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez higos » 2009-12-29, 22:40

ten zmodyfikowany soft to niby co? posiadam sprzęt od kilkunastu dni i jeszcze nie mam dużego rozeznania. ja znam tylko 2 softy "inne", od naszych sąsiadów z Zachodu. jak jest coś jeszcze to daj znać na PW, coby się nie narażać...

trójkąta na szczęście jeszcze nie widziałem i obym nie oglądał.
higos
 
Posty: 7
Dołączenie: 2009-12-22, 11:00

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez TheHX » 2009-12-29, 22:49

GI_980_HD_golden_amstar_ps_1.2.07_sp.dld
i żaden Zachód. Wszystko śmiga, zegarek jak należy...Może ja już mam edu za sobą, a przede mną tylko święty spokój. 8 Lat walczyłem :):):)
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez PiotrusS » 2009-12-30, 15:13

higos napisał(a):witam

celem wyłączenia tego napisu wciśnij "niebieski" na pilocie -gaśnie też godzina.

A nie macie na tym sofcie problemów z nagrywaniem? U mnie włączam nagrywanie i kiedy je wyłączam znika mi obraz i głos. Pomaga tylko restart tunera. Dotyczy to tylko kanałów kodowanych -mam kartę Cyfry, na FTA nie ma problemów. I druga rzecz to zgrywanie wszystkich ścieżek audio. Na kanałach Cyfry nagrywa mi tylko jedną, tą której słucham.
Oba "zjawiska" występują na innych softach (amstar). Jak ktoś ma moduł do karty Cyfry, niech napisze jak to u niego wygląda na oryginalnym, i nie tylko, sofcie.

Nie ukrywam, że zmieniłem soft, żeby mi Cyfra ruszyła, ale te 2 małe felerki są uciążliwe. Poczekam trochę, a później pomyślę może o module do mojej karty.

pozdrawiam

Ja mam to samo na sofcie 1.2.07. Blokuje mi kanał z którego było nagrywane, inne dzaiałają. Po restarcie wszystko wraaca do normy.
PiotrusS
 
Posty: 11
Dołączenie: 2009-12-08, 09:52

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez higos » 2010-01-04, 22:28

witam
wracając do kwestii prawidłowego zachowania softu od amstara podczas nagrywania; wgrałem go i niestety nagrywa jak nagrywał; może to wina kieszeni albo/i dysku podłączonego?
ja mam dysk 2,5'', Samsung, 160 G, 7200 rpm, bufor 16 M, model HM161JJ oraz kieszeń na dysk marki GemBird, model EE2-U2-2, USB 2.0.
w tej konfiguracji jest problem.
TheHX, podaj twoją konfigurację, może innym pomoże, jeśli rzeczywiście nie masz problemu.
Inna sprawa to egzemplarz tunera: może "po drodze" producent robił jakieś zmiany na płycie albo w podzespołach i to ma wpływ? takie tam dywagacje...

jestem w trakcie opracowywania czegoś jakby "testu użytkowania" tego tunera, jeśli ktoś ma uwagi i sugestie, to proszę o kontakt na PW. Zaznaczam, że kwestie związane z softami edukacyjnymi zostaną ograniczone do pracy czytnika kart jako uniwersalny.

pozdrawiam
higos
 
Posty: 7
Dołączenie: 2009-12-22, 11:00

Re: Aktyualizacja softu, wszystko ok, a tuner leży..

Postprzez jacenty1 » 2010-01-05, 01:02

Problem z blokowaniem kanału po zakończeniu nagrywania występuje tylko gdy jednocześnie działa funkcja Time Shift.
Sprawdźcie po jej wyłączeniu.
jacenty1
 
Posty: 22
Dołączenie: 2009-10-23, 20:14
Miejscowość: Legnica

Poprzednia

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron