Wyjscie UHF w GI-980???

Moderator: sq9

Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez mkbijou » 2009-11-14, 00:50

Witam kupiłem wczoraj tuner HD GI-S 980, który miał zastąpić używany dotychczas GI-870 (byłem z niego bardzo zadowolony ale w końcu postanowiłem wykorzystać pełne możliwości mojego telewizora Full HD).
Muszę powiedzieć, że po doświadczeniach z innymi tunerami i dobrym wrażeniu jakie zrobił na mnie w czasie jego użytkowania w/w model GI-870, spodziewałem się więcej po wiele droższym modelu z wyższej półki.
Mam w domu instalację antenową opartą o multiswitcha z możliwością podłączenia tunera Sat praktycznie w każdym pokoju.
Korzystam obecnie z dwóch w/w Goldenów, Pioneera 1430, Fergusona FK-6900 i starego polsatowskiego Samsunga 370.
Myślałem, że model 980 będzie naturalnym rozwinięciem modelu 870 i wykorzysta wszystkie zalety poprzednika. Oczywiście miałem świadomość, że nie będzie w nim tunera DVB-T (szkoda). Oczywiste było natomiast, że znajdzie się z tyłu wejscie antenowe i wyjście UHF do podłączenia do telewizora. Było to tak oczywiste, że przeglądając informacje i zdjęcia w internecie nie zauważyłem jego braku... Tym bardziej, że w polskiej instrukcji na stronie 25 jest informacja następującej treści:
"Kiedy tuner podłączony jest z telewizorem za pomoca kabla RF należy ustawić odpowiednie parametry standardu TV.
- Kanał UHF (od 21 do 69)
- Format Pal (...)
- Kanał UHF (od -4 do 4)
"
Jest w menu tunera taka karta jak UHF Setting w której można wszystko ładnie poustawiać... tylko co z tego?
Jak to podłączyć?
Chodzi mi o to, że dotychczas wykorzystywałem wyjście wbudowanego w tuner GI-870 modulatora do przesyłu sygnału po kablu antenowym do multiswitcha, co z kolei pozwalało mi uzyskać syganał oglądanego na GI-870 programu we wszystkich gniazdkach abonenckich w całym domu (czy inaczej na wszystkich 8 wyjściach z Multiswitcha). Jeśli teraz okaże się, że z 980 nie dostanę tego sygnału, to jest to dla mnie pierwszy (ale nie ostatni) poważny minus tego tunera, który zmusi mnie do zastosowania zewnętrznego modulatora...
Ale w dalszym ciągu nie rozumię, po co w takim razie są w menu te ustawienia???
Czy ktoś może mi coś poradzić w tej materii?
Bardzo proszę.
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez Peyu » 2009-11-14, 06:17

Witam modulator w tym modelu to "opcja" jako że jest w menu opcja jego ustawień fizycznie nie został dodany a szkoda bo też by mi się przydał,jedynym rozwiązaniem jest zewnętrzny.Lecz zważ na to że większość już wypuszczanych modeli tunerów z wyższej półki nie posiada modulatora gdyż odchodzi on troszkę już w zapomnienie przy dzisiejszych standardach tv.
Pozdrawiam
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez mkbijou » 2009-11-14, 22:12

Peyu napisał(a):Witam modulator w tym modelu to "opcja" (...)
Pozdrawiam

Czy wiadomo coś na temat, kiedy tuner z tą opcją będzie dostępny na naszym rynku?
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez Jurek » 2009-11-15, 10:01

Raczej nie będzie takiej wersji, nie mamy jej w planach.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez mkbijou » 2009-11-16, 08:20

Jurek napisał(a):Raczej nie będzie takiej wersji, nie mamy jej w planach.


To może należałoby usunąć te informacje z polskiej wersji instrukcji...
Jest też na pilocie w pierwszym (!) rzędzie "przycisków" jeden niepotrzebny guziczek...
No i drażnią te ustawienia w menu... (no bo i po co się tam znalazły, skoro nie planowano wprowadzenia takiej opcji na rynek)
Czuję się trochę oszukany... ale podłączyłem modulator maximum'a i wszystko gra... (tylko po co kolejny pożeracz prądu).

Przy okazji w tym miejscu jeszcze jedno pytanie.
Nie miałem wcześniej do czynienia z tunerem HD.
Zauważyłem że przy włączaniu jedynego dostępnego polskiego kanału HD (Polsat HD - jestem abonentem CP) zawsze na początku mocno tnie się obraz.
Potem zwykle jest ok, ale próbowałem nagrywać program na pendrive i tu po około 40 sekundach wszystko zaczęło się dosłownie rozjeżdżać tak, że musiałem przerwać nagrywanie...
Czy to normalne zjawisko?
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez Jurek » 2009-11-16, 09:14

Po przełączeniu kanałów normalne w przypadku większości tunerów , szczególnie z modułem CP. Natomiast po ustabilizowaniu się obrazu wszystko dalej powinno być ok, chyba, że były jakieś kłopoty z sygnałem z anteny.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez Staszek1 » 2009-11-16, 09:15

Ja mam C+ i żadnego cięcia obrazu na kanałach HD nie ma, nawet jak przełączam pomiędzy satelitami. Chyba moduł polsatu jest do d .. y, bo dużo się pisze o problemach tego mudułu.
Staszek1
 
Posty: 58
Dołączenie: 2009-10-05, 08:01

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez mkbijou » 2009-11-16, 15:55

Jurek napisał(a):(...) chyba, że były jakieś kłopoty z sygnałem z anteny.

Na kanale Polsat HD jakość sygnału była na poziomie 60%... więc może rzeczywiściwe tu leżała przyczyna...
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez mkbijou » 2009-11-19, 17:58

W trakcie użytkowania pojawiają się kolejne pytania, które pozwolę sobie zadawać w tym miejscu, ponieważ dotyczą "problemu" mającego pośrednio związek z brakiem wyjścia UHF.
Jak już napisałem wcześniej poradziłem sobie z brakiem niezbędnego dla mnie wyjścia UHF poprzez zastosowanie dodatkowego zewnętrznego modulatora. Modulator jest wpięty przelotowo na wyjściu euro mojego tunera GI-980.
Wyprowadzony z modulatora sygnał na odpowiednim kanale jest skierowany kablem antenowym do multiswitcha będącego sercem całej mojej domowej instalacji naziemno-satelitarnej.
Wszystko było dobrze do momentu, kiedy miałem syganał wyjściowy z tunera ustawiony w pozycji AUTO.
Dziwiło mnie tylko dlaczego PolsatHD ma swój znaczek umieszcony na samej krawędzi ekranu, tak że jego fragment zostaje obcięty. Myślałem, że może tak po prostu jest. Okazało się, że jest inaczej, kiedy przejrzałem nagranie dokonane na pendrive'ie z w/w kanału. Tutaj przestrzeń obrazu była większa, a znaczek znajdował się we właściwym miejscu.
Zrozumiałem, że mam coś "nakopane" w ustawieniach. Kiedy zmieniłem na 1080i 60Hz wszystko stało się piękniejsze...
I wyświetlany obraz i grafika ekranowa... słowem pełnia szczęścia... ale nie do końca. Okazało się bowiem, że sygnał podawany na euro ma zmienione parametry, a co za tym idzie zmodulowany sygnał kierowany do multiswitcha, a stamtąd do pozostałych telewizorów w całym domu nie nadaje się do odbioru w tradycyjnych telewizorach (widać tylko migające pasy).
Czy jest jakiś sposób, by temu zaradzić?

Druga sprawa - po wyłączeniu tunera bez wcześniejszego wyłączenia telewizora (Samsung LCD A656 40') pojawia się nieznośne głośne buczenie w głośnikach telewizora (jakby jakieś sprzężenie).
Tak to ma być?

Pozdrawiam
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez Jurek » 2009-11-19, 18:18

Pierwszy problem - opisany w dyskusji o 980 dotyczacy jednoczesnego przekazu rozdzielczości wyższej niż PAL na hdmi oraz scart. Wg stanu w dniu dzisiejszym nie ma mozliwości wykonania tego inaczej w 980, więc tylko ustawienie Standard TV na PAL daje Panu poprawny sygnał na scart, ale jednocześnie zmniejszona rozdzielczośc na hdmi.
Druga sprawa - taki sam efekt wystepuje w innych tunerach (np. GI-900) skutkiem póżniejszego (chyba) wygaszenia fonii po hdmi.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyjscie UHF w GI-980???

Postprzez jacenty1 » 2009-11-25, 02:11

Cięcie obrazu podczas nagrywania to wina zbyt wolnego pendriva. Zewnętrzny dysk sprawdza się znacznie lepiej. Mam tuner od niedawna i nie wiem o co chodzi z tymi ustawieniami pal...auto. U mnie od początku ustawiłem standard i format na auto i wszystko chodzi pięknie. Po scarcie jest ok i hdmi też super.Telewizor 32cale funai może nie z górnej półki, ale jak widać daje radę.
Pozdrawiam.
jacenty1
 
Posty: 22
Dołączenie: 2009-10-23, 20:14
Miejscowość: Legnica


Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron