Soft 1.2.07

Moderator: sq9

Soft 1.2.07

Postprzez Jurek » 2009-11-05, 13:35

Jest już do pobrania nowy soft do GI-980 oznaczony symbolem 1.2.07. Lista zmian została zamieszczona przy opisie pliku, od siebie dodam, że mimo braku potwierdzenia do producenta sprawdziłem działanie jednoczesne HDMI oraz SCART. Przy ustawieniu Standard TV na AUTO udało mi się uzyskać stabilny odbiór zarówno przez hdmi, jak i scart. Nie jestem pewny tych testów (krótkotrwałe) więc ew. prosze o wnioski w tym zakresie również. Zaznaczam, że producent nie potwierdził wprowadzenia tej zmiany, wrećz stwierdzili , że będzie to bardzo trudne, jeśli w ogóle mozliwe.
http://www.golden-interstar.pl/download.php?id=410

update zmian - poprawiony jest też błąd ze zmianą daty w programowaniu nagrań przez EPG. Niestety jednoczesne działanie hdmi i scart na LCD GI było ok, na Sharpie już nie, prozę o wnioski z Waszych testów.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Soft 1.2.07

Postprzez wojtas444 » 2009-11-09, 18:24

Witam,
z tym softem,to programiści po prostu "poszli na skróty" jest to przeróbka 1.1.41.tyle,że wycięte emu(wiadomo dlaczego),czytniki tylko na Conax,a nie uniwersalne(licencja),dodana funkcja Auto Power Down oczywiście bez przetłumaczenia na j.polski i jest kolejny wielki błąd,mianowicie można zapomnieć o otworzeniu listy w edytorze,po jej wcześniejszym zgraniu z tunera,tym samym nie ma możliwości edycji na swoją modłę i potrzeby settingu.Więc tak naprawdę oryginał to soft z oznaczeniem 1.1.38,przynajmniej bezproblemowo można otworzyć listę kanałów w edytorze.
Plusem w nim(1.2.07) jest usunięcie pojawiającego się na ekranie białego piksela,ale z poprawki dotyczącej poprawnego wyświetlania formatu kanałów SD(przejście z 4:3 na 16:9 i odwrotnie)poprzez złącze scart wyszły nici-przynajmniej w moim Pansie bez zmian.
Warto byłoby:
-poprawić działanie przelotki konwerterowej,bo obecnie tuner w ogóle nie przepuszcza sygnał (próbowałem na różne sposoby)do innego odbiornika,
-zrobić korektę(jedne wyciąć,inne dodać) w liście satelit odbieranych w Polsce,obecnie to prawdziwy "kosmos",
-po włączeniu funkcji PIP widać:"wiele obrazkó",ewidentny błąd w tłumaczeniu i składni.
Może się czepiam,ale w obecnych czasach wszystko powinno być ok,a programiści powinni naprawdę zabrać się do roboty.
Panie Jurku proszę o interwencję.
Pozdrawiam.
wojtas444
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-09-19, 00:43

Re: Soft 1.2.07

Postprzez Jurek » 2009-11-09, 19:20

Tak na początek i od siebie osobiście - poczatek opinii to cytat (lub nie) z "mądrości" naszego byłego kolegi eskima. Więc gwoli wyjaśnienia - każdy soft nastepny jest robiony na bazie poprzedniego, chyba nikt nie oczekuje, że będzie inaczej). Poza tym pomylona kolejność, bo jeśli ktoś coś wycina to nie my, tylko koledzy od edukacji dodają od siebie (soft fabryczny jest zawsze bazowy). Brak mozliwości otworzenia listy w edytorze wiąże się właśnie z gruntownymi zmianami w obsłudze silnika edycji kanałów, do których trzeba zrobić poprawiony edytor (co się dzieje). "Oryginał 1.1.38" - tu sie uśmiałem do łez, moge wiedzieć na jakiej podstawie Kolega twierdzi, że to jest oryginał? A reszta wersji to co - podróbki? Fakt, że konkurencja z podobnym (czyt. prawie takim samym) tunerem zatrzymała się na wersji 1.1.38 nie jest chyba podstawą do twierdzenia, że to ostatni oryginał, bo takiego tłumaczenia nie przyjmie nawet przedszkolak. W każdej normalneuj firmie, w przypadku wprowadzenia tak gruntownych zmian jak w ostaniej wersji, zmienia sie jej serię co też sie stało w tym przypadku (z 1.1.xx na 1.2.xx)
Wg mnie przejście 4:3 na 16:9 jest już ok, przynajmniej mój Sharp identyfikuje to w tej chwili poprawnie, byłoby super, gdyby wypowiedzieli się koledzy, którzy zgłaszali ten błąd.
Reszty zmian nie trzeba komentowac, bo sa ok? czy nie zostały zauważone?
Co do propozycji - lista satelitów będzie uaktualniona, przelotka - sprawdze i zapytam, błędy w składni nie wynikaja z niedouczenia, tylko czasem z braku miejsca na wszystkie litery. Ale oczywiście temu przyjżę sie również.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Soft 1.2.07

Postprzez espero » 2009-11-09, 19:47

Bardzo chcialbym przetestowac nowosci w sofcie, ale niestety nie mam na czym, bo tymczasowo pozbylem sie tunera. Cala nadzieja w : A'tomek oraz gabor. Chlopaki, testowaliscie juz?
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: Soft 1.2.07

Postprzez Staszek1 » 2009-11-09, 19:49

Jurek napisał(a):... przelotka - sprawdze i zapytam....

Przelotka jest ok. Mam zapięty drugi tuner i normalnie odbiera. Oczywiście nasz GI musi być wtedy wyłączony (w stanie czuwania).
Staszek1
 
Posty: 58
Dołączenie: 2009-10-05, 08:01

Re: Soft 1.2.07

Postprzez Mariu » 2009-11-09, 23:13

To ja bym chciał żeby jednak format obrazu był dostepny pod jakimś przyciskiem np. pod F2 ? Bo tak to trzeba wchodzić za kazdym razem do menu.
No i fajnie by było jak by te napisy dzialaly na kanałach HD.Bo jak sobie ustawie z telegazety to nie da sie wylaczyć tego paska na gorze.
I jeszcze jak by Gi zapamietywał w EPG jak ustawie na rozkład żeby przy nastepnym wlaczeniu byl rozklad,ale to już takie tam duperele xD

A co do tej białej kropki to rzeczywiscie nie ma jej już na środku ekranu ale czasem pojawi sie w lewym gornym rogu,widać to jak ktoś sobie ustawi w TV skalowanie piksel w piksel,jest gdzies w ostaniej albo przed ostatniej lini.
Mariu
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-02, 19:15

Re: Soft 1.2.07

Postprzez gabor » 2009-11-10, 13:40

Jurek napisał(a):Wg mnie przejście 4:3 na 16:9 jest już ok

Zgadza się, u mnie również na tym sofcie działa to poprawnie ale dodam, że po HDMI, na scarcie nie sprawdzałem. Czyli jeszcze czekam na zapis bufora i w zasadzie najważniejsze sprawy by były załatwione.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: Soft 1.2.07

Postprzez espero » 2009-11-10, 18:05

gabor: czyli rozumiem, ze teraz TV poprawnie rozpoznaje format obrazu? Przykladowo ogladasz TVP1 w 4:3 (telewizor sobie to rozciaga na caly ekran), przelaczasz kanal na TVN24 i telewizor rozpoznaje Ci to jako "szeroki", nie skalujac niczego w najmniejszym stopniu? Czy tak wlasnie jest?

Mam do Ciebie prosbe, gdybys mial taki kabel scart, sprawdz jesli mozesz czy dzialaja rownoczesnie oba zlacza? Opcja w menu ustawiona na auto, oba kable - HDMI i Scart podlaczone w tym samym czasie do TV. Przelaczasz zrodlo w TV z HDMI na Scart i patrzysz co sie dzieje, czy jest obraz, czy sieczka... Z gory dzieki!
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: Soft 1.2.07

Postprzez gabor » 2009-11-10, 19:21

Co do pierwszej sprawy - tak, właśnie tak, powiększasz obraz nadawany na jakimś kanale w 4:3 przez ustawienie w menu 16:9 FULL, przełączasz np. na CanaL + Film HD, wracasz z powrotem na poprzedni kanał i nadal masz powiększony, czyli to co ustawione w menu. Na kanałach nadających w różnych formatach np. TVN24, masz obraz cały czas na pełnym ekranie , kiedy są wstawki 4:3 są one automatycznie powiększane, gdy 16:9 piękny nie skalowany obraz. Co do drugiej sprawy, niestety ale oba wyjścia działają tylko na niskich rozdzielczościach, czyli PAL, SECAM i NTSC, po przełączenie na AUTO lub 720p ew. 1080i, na SCARCIE nie ma sygnału tylko na wyjści HDMI. Czyli ta sprawa nie została jednak jeszcze poprawiona.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: Soft 1.2.07

Postprzez sheriff » 2009-11-14, 10:52

A ja poza kilkoma poprawkami ciągle zauważam niedopracowania.
Poniżej lista rzeczy, którą przydało by się poprawić:
- Skalowanie obrazu, działa lepiej aczkolwiek dosyć często niepoprawnie skaluje, potrafi nawet przy obrazie 16:9 zrobić dwa czarne pasy na dole i na górze lub zawęzić niestandardowo nadawany kanał do 4:3(moj TV to Samsung LE40A656A1F podłączenie przez HDMI) pomaga wejście w ustawienia wyświetlania obrazu i tam przełączenie na 16:9 full lub na auto będąc cały czas na tym samym kanale.
- EPG, Szkoda że nie działa ono tak jak na tunerach linuxowych, całe epg mogło by być zapisywane na pendrivie czy dowolnym dysku wymiennym pod USB, mogło by być bardziej przejrzyste i niech ten tuner w końcu zacznie pamiętać EPG po wyłączeniu bo tak to o kant dupy rozbić to EPG, szybciej w gazecie znajdzie się jakiś ciekawy kanał. Dlaczego przeglądając EPG w tle zmieniają mi się kanały, poza tym, że to żadnego pożytku nie wnosi to tylko przeszkadza w przeglądaniu EPG. Popatrzcie jak EPG działa na Enigmie czy też Neutrino, dopiero jak najadę na wybrany kanał w EPG i kliknę na aktualnie trwającym filmie to wtedy wskakuje mi kanał, który chcę podejrzeć czy też oglądać.
- Do panów od edukacji jeśli też tutaj zaglądają,(... wycięte...).
Ostatnio edytowany przez Jurek, 2009-11-14, 18:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: treści niedozwolone na tym forum
sheriff
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-11-14, 10:27

Re: Soft 1.2.07

Postprzez jacenty1 » 2009-11-14, 23:21

Witam. Moim zdaniem można by też poprawić sposób regulacji kolorów, jasności i kontrastu. Chodzi o to, że jest za bardzo skokowy i róznice w obrazie między poszczególnymi punktami są zbyt duże. Poprzednio miałem xpeda 780 i tam regulacja była bardziej płynna.
jacenty1
 
Posty: 22
Dołączenie: 2009-10-23, 20:14
Miejscowość: Legnica

Re: Soft 1.2.07

Postprzez mircus8 » 2009-12-06, 22:54

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum, od 4 grudnia 2009 r. jestem właścicielem GI-980. Mam wgrany soft 1.2.07 i niestety potwierdzam, co już wcześniej zauważył Mariu, iż na tv Pnanasonic 42V10e ( plazma)- przy połączeniu kablem hdmi - w lewym górnym rogu po kilku minutach od włączenia dekodra pojawia sie mały, biały punkcik. Mam nadzieję, że ta wada nie spowoduje uszkodzenia plazmy i zostanie w najbliższym czasie poprawiona w oprogramowaniu dekodera, gdyż przypuszczam, iż jest to błąd w oprogramowaniu, a nie w sprzęcie, czy też okablowaniu, skoro występuje też u innych. Pozdr.
mircus8
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-12-06, 22:40

Re: Soft 1.2.07

Postprzez TheHX » 2009-12-08, 14:07

Mam ten sam soft, z dodatkiem emu i uniwersalnych CI ( emu mnie już nie interesuje, CI pod MTV, Cyfrę mam w CAMie )
Nie widzę żadnych kropek, żadnych mankamentów (Samsung LE 37 B650 ) Owszem - 3 razy w ciągu 3 tygodni załapał zwiechę. Ale już mu dobrze.
Jedynym mankamentem jak dla mnie, jest zbyt długi czas botowania. Tyle :)
pzdr

17.01 - zwiechy niestety coraz częstsze....
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20


Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron