Taka mała lista życzeń

Moderator: sq9

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Jurek » 2010-06-09, 08:05

Z Ojcem Dyrektorem to pojechałeś, reszte biore na klatę. Kasowania nigdy nie uzywałem, poza tekstami powszechnie uważanymi za obelżywe ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez mkbijou » 2010-06-09, 08:14

Jurek napisał(a):Z Ojcem Dyrektorem to pojechałeś, reszte biore na klatę. Kasowania nigdy nie uzywałem, poza tekstami powszechnie uważanymi za obelżywe ;-)


No to muszę przyznać Jurku, że mimo wszystko jesteś GOŚĆ.

Pozdrawiam
MK
;-)
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez rywi » 2010-06-09, 08:52

Panie Jurku!!!

Branie winy na klatę, nie zmieni faktu, że takich zawiedzionych użytkowników jest znacznie więcej.

Pozdrawiam

Rywi
rywi
 
Posty: 31
Dołączenie: 2008-06-20, 05:38
Miejscowość: Katowice

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Jurek » 2010-06-09, 10:17

Moi Drodzy Przyjaciele - z faktu, że niestety do tej pory nie zrealizowaliśmy paru pochopnie danych obietnic (np. dotyczacych tego co Was dręczy w odniesieniu do 980, czyli simulcryptu) nie wyciągajcie wniosków, że nie pamiętam, nie zalezy mi etc. Specyfika tej roboty jest taka, że składając Wam obietnice, robię to na podstawie umów i informacji, które mam od producentów. I w takiej sytuacji, gdzie na obiecaną poprawkę czekamy 2 miesiące Wy walicie we mnie (słusznie), a ja codziennie uderzem do osób, które obiecały mi pewne sprawy (czyt. programistów).
Mając na względize te doświadczenia, nie składam już obietnic typu co, kiedy i w jakim terminie, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Czas na Dalekim Wschodzie płynie ciut inaczej, niz u nas, dla mnie kwestia zmiany czegoś to max 2 tyg włącznie z testami, oni uważają, że na to trzeba 2 miesięcy itd.
Reasumując - przyznacie chyba, że 980 to udana konstrukcja, która ma ciut "za uszami" w paru kwestiach. ale nie zgodze się z opinią, że jak nie będzie X, to tuner jest do bani. Nie jest, bo w dalszym ciągu się sprzedaje rewelacyjnie w wielu krajach, w tym w Polsce. Dla mnie Wasze potrzeby i pytania to No 1 i tego się trzymam. Daty nie podam, nie chcę wyjść po raz kolejny na kogoś, kto nie dotrzymuje słowa.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez rysiuhelix » 2010-06-10, 20:55

No ale edytor list z możliwością ułożenia satelit to powinien być.
To przecież niewielki problem.
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Jurek » 2010-06-11, 08:15

To jest duży problem bo edytor jest autorstwa producenta procesora (tak się teraz porobiło) i ew. bardziej rozbudowana konstrukcja to juz kwestia dużej kasy do zapłacenia np. p.Litzingerowi. Z którym i tak nie mam dobrych doświadczeń, skoro błędu w edytorze do GS 8010 nie jest w stanie usunąć przez rok.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez rysiuhelix » 2010-06-11, 13:13

Pozostaje więc moim sposobem układać satelity i wpisywać potem kilka tysięcy transponderów.
Przynajmniej jest zajęcie he he he !!!
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez XeNeS » 2010-06-11, 13:17

Syzyfowa praca... co ciekawe nowy Interstar 9060/9080(?) ma sofcik który daje możliwość zmiany kolejności satelitów - ale tam jest chipset ALi...
GI-S 980 HD DualBoot Enigma2 + USALS Opticum MH1 85E-55W @ 90cm + 13E @ 60cm
Opticum 7100 CXE / Ferguson Ariva 100@102E HD / Samsung DSR-7000 / Philips 3010
Sk*star 2 PCI / VisionPlus VP1020A PCI
C+ / Polsat CAM / TnK CAM / DVB-T
XeNeS
 
Posty: 89
Dołączenie: 2010-02-12, 08:46
Miejscowość: 50,01N 19,91E

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Art76 » 2010-09-26, 21:11

Używam Tunerka G.I 980 HD już ładnych kilka miesięcy i chciałem dołączyć
do "małej listy życzeń" kilka moich postulatów. Na wstępie jednak chciałbym zaznaczyć
że jestem zadowolony z tego tunera i nie traktuje niżej wymienionych cech jako istotne braki
a jedynie jako spostrzeżenia użytkownika.

Zacznę od EPG. Zastanawiam się czy byłaby możliwość aby EPG zmieniało się razem z godziną.
Chodzi mi o to, że po wczytaniu na danym kanale pozostaje pozycja z danej godziny. Jeżeli
będziemy oglądać jeden kanał 2 godziny to po wyborze klawiszem "OK" i podglądzie innego kanału
jest stare EPG, z godziny kiedy przełączyłem na ten program. (trochę to zawiłe, ale mam nadzieję
że wiadomo o co chodzi)

Kontynuując wątek EPG chciałbym aby zmiana rodzaju EPG była permanentna. To znaczy, że jeżeli wybiorę
rodzaj EPG na "rozkład" to takie pozostaje zawsze a nie muszę zmieniać jego rodzaj w opcjach za każdym
razem włączenia tunera.

Jeszcze jednym elementem denerwującym w EPG jest brak możliwości sprawdzenia EPG na innych kanałach tak
aby nie nastąpiła zmiana kanału na ten, którego EPG podglądamy. Nie wiem czy ten tuner posiada "multi EPG"
Ale wydaje mi się, że dałobyt radę to zrobić.

Kolejną rzeczą jest jakikolwiek wygaszacz ekranu podczas słuchania radia. Kiedy słuchamy radia
jest tylko nazwa stacji i wielki napis "Kanał radiowy" a można by chociaż wrzucić przegląd
zapisanych zrzutów ekranu jeśli wygaszacz to za duże wyzwanie. Gdyby nie funkcja w telewizorze
wyłączenia matrycy ciężko byłoby jej nie wypalić tak statycznym obrazem.

Jedną z rzeczy, która delikatnie irytuje jest zawsze wyświetlany komunikat o montowaniu dysku
zewnętrznego. Rozumiem, że zamontowanie jest niezbędne, ale czy nie dałoby rady mieć funkcji wyłączenia
tego komunikatu i powiadomieniu jedynie tą ikonką w lewym górnym rogu?


Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i jeszcze raz podkreślam, że jest to tylko opinia użytkownika
a nie wylewanie żali ;) Według mojej oceny tuner jest dobry i spełnia moje oczekiwania.

Pozdrowienia również dla Pana Jurka, który cierpliwie znosi wszystkie przytyki użytkowników o ww. tunerze ;)

Art76
Coolstream Zee
Awatar użytkownika
Art76
 
Posty: 26
Dołączenie: 2010-06-06, 10:32

Poprzednia

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości