Taka mała lista życzeń

Moderator: sq9

Taka mała lista życzeń

Postprzez filipee » 2009-10-09, 18:02

Wiem jak trudno wpłynąć na deweloperów, ale możę się uda.
Taka mała lista życzeń, poprawek (software)

1. Czcionka w napisach (subt) jest w negatywie, jest przez to mniej czytelna i po prostu brzydka
2. Manualna edycja parametrów kanału
3. Zbędne potwierdzenia po zmianie opcji np.: po zmianie ścieżki audio
4. W instalacji anteny jest opcja pomiaru S/N i BER ale pokazuje skopiowane dane z Siły i Jakości sygnału
Warto to poprawić i podawać w odpowiednich jednostkach, a najlepiej przenieść (skopiować) do informacji o kanale.
5. PVR nie nagrywa wszystkich ścieżek audio na niektórych kanałach (np. Alekino - MPEG2)
TVP HD nagrał mi z trzema ścieżkami AC-3 i wszystkie są dostępne.
6. Przydał by się dostęp po ftp:// (lub samba) do wewnętrznego dysku HDD lub podpiątego po USB, ale to oczywiście na przyszłość.

Sprzęt jest wart zachodu, małe poprawki i może stać się kultowy.
Kropka też mi czasami występowała do 1.1.38 włącznie.
filipee
 
Posty: 10
Dołączenie: 2009-10-03, 08:16

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez espero » 2009-10-09, 21:20

^^ rozumiem, ze na 1.1.41 przestala sie pojawiac?
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez filipee » 2009-10-09, 21:38

(1.1.41)
Pojawia mi się podczas włączania PIP w lewym górnym rogu małego obrazka i przy wyłączaniu znika. Potem pojawia się wraz z paskiem opisującym kanał i znika razem z nim. Testowałem z wyjściem EURO RGB, obraz SD oczywiście. Jest postęp to cieszy.
filipee
 
Posty: 10
Dołączenie: 2009-10-03, 08:16

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez espero » 2009-10-09, 22:32

ale jaki postep? ja podczas testowania zauwazylem, ze na poprzednich softach bylo identycznie... Rowniez przez HDMI.
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Jurek » 2009-10-10, 11:26

filipee napisał(a):Wiem jak trudno wpłynąć na deweloperów, ale możę się uda.
Taka mała lista życzeń, poprawek (software)

1. Czcionka w napisach (subt) jest w negatywie, jest przez to mniej czytelna i po prostu brzydka
2. Manualna edycja parametrów kanału
3. Zbędne potwierdzenia po zmianie opcji np.: po zmianie ścieżki audio
4. W instalacji anteny jest opcja pomiaru S/N i BER ale pokazuje skopiowane dane z Siły i Jakości sygnału
Warto to poprawić i podawać w odpowiednich jednostkach, a najlepiej przenieść (skopiować) do informacji o kanale.
5. PVR nie nagrywa wszystkich ścieżek audio na niektórych kanałach (np. Alekino - MPEG2)
TVP HD nagrał mi z trzema ścieżkami AC-3 i wszystkie są dostępne.
6. Przydał by się dostęp po ftp:// (lub samba) do wewnętrznego dysku HDD lub podpiątego po USB, ale to oczywiście na przyszłość.

Sprzęt jest wart zachodu, małe poprawki i może stać się kultowy.
Kropka też mi czasami występowała do 1.1.38 włącznie.


Ad1 - negatyw jest wynikiem nadawania Cyfry+, podawany w rten sposób ze względu na stary Philipsy "powizyjne" ;-) Na 10892 są też kopie wszystkich Canal+ (przekazy do kablówek) i tam napisy sa już ok. Można skorzystać z tych kanałów, tym bardziej, że ostatnio pojawiły się tam nawet nazwy (wcześniej test...)
ad2-4 - do ew. zmiany, dopisałem do swojej listy zyczeń, nie obiecuję (bo nie ja to pisze ) ale postaram się
ad.5 - musze to sprawdzić, bo z punktu widzenia sprzętu nie wiem dlaczego na niektórych kanałach nie nagrywa wszystkich ścieżek, a pozostałych tak. Może to kwestia jakiegoś dodatkowego "wtrętu" do sygnału po stronie operatora, sprawdzę.
ad.6 - trafiłes w 10 ;-) Poprosiłem o to samo miesiąc temu, ale czy sie da.... oby.
pozdrawiam i dzięki za uwagi
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez filipee » 2009-10-23, 18:04

Gdy przeglądam EPG i chcę coś zaprogramować do nagrania (naciskam REC) przed godziną dwunastą w nocy, a program nadawany będzie po północy to w ?timerach? programuje mi się nagranie z dobrą godziną, ale data pozostaje z poprzedniego dnia (dnia programowania) oczywiście do nagranie nie dojdzie. Gdy programuje nagranie które zaczyna się przed północą a kończy po północy, wszystko jest dobrze (daty w ?timerach? są OK).
Nagrania na dysku zewnętrznym maja dziwna datę systemową np. 01.01.1970, nie jest to uciążliwe ale warto to poprawić w przyszłości.
Soft 1.1.41
filipee
 
Posty: 10
Dołączenie: 2009-10-03, 08:16

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez amweb » 2009-10-26, 11:29

A ja mam takie życzenie, by można było więcej wycisnąć ze złącza LAN.

To przecież karta sieciowa. Może jakaś przeglądarka, dostęp do HDD, zarządzanie oczywiście po wpisaniu hasła dekoderem z pozycji sieci.

Ogólnie warto w tą stronę iść, bo można by było oglądać filmy np.z youtuba.

Panie Jurku, kiedy możemy się tego spodziewać?

Pozdrawiam.
amweb
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-10-07, 16:06

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Jurek » 2009-10-26, 13:23

Kierunek dobry, ale dotąd zarezerwowany dla linux`a. Trochę ograniczeń wiąże się z językiem programowania (chyba C++) tudzież było, nie było ograniczeniami sprzętowymi.
Dlatego nie sądzę, żebyśmy byli w stanie pójść w tą stronę, chociaż pewne funkcjonalności być może się pojawią, nie wiem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez cag » 2009-11-06, 07:36

Dzen dobry. Pane Jurku czy mozna poprosic producentow softu zeby w nastepnej wersjj zrobili zeby EPG po wlochenju tunera bylo w trybe listy, albo tuner mogl by zapomnec te ustawenja kedy w EPG naciskash zielony klawish i wyberash n/p lista a zatym mozno bylo by to zapomnec.
cag
 
Posty: 1
Dołączenie: 2009-10-29, 15:40

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez miro.t » 2009-11-09, 01:08

Jeśli to możliwe prosiłbym o przypisanie do jakiegos guzika na pilocie, mozliwości bezpośredniej szybkiej zmiay formatu obrazu., bez potrzeby wchodzenia do menu.
Dziękuję i Pozdrawiam.
miro.t
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-11-09, 01:05

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez roger09876 » 2009-12-09, 18:00

Może troszkę nie w temacie, bo nie wiem czy da się to zmienić programowo, ale przydałoby się, żeby po wyłaczeniu tunera (przejściu w standby) tuner nie puszczał napięcia na porty usb. Zrobiłbym sobie wtedy fajny przekaźniczek do wyłączania zewnętrznego dysku... :)
Da się? :)
roger09876
 
Posty: 33
Dołączenie: 2009-11-26, 10:45

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez PiotrusS » 2009-12-10, 11:28

Nie działa przycisk search (lupka) w menu organizacji ulubionych. Mam też małego Opticuma, w którym to działa. Bardzo pomocne przy wyszukiwaniu kanału po nazwie.
PiotrusS
 
Posty: 11
Dołączenie: 2009-12-08, 09:52

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez Staszek1 » 2009-12-10, 15:13

roger09876 napisał(a):Może troszkę nie w temacie, bo nie wiem czy da się to zmienić programowo, ale przydałoby się, żeby po wyłaczeniu tunera (przejściu w standby) tuner nie puszczał napięcia na porty usb. Zrobiłbym sobie wtedy fajny przekaźniczek do wyłączania zewnętrznego dysku... :)
Da się? :)

Nie wiem o co ci chodzi. Z najnowszym softem, a mam podłączony dysk 2,5", gdzie widzę przez dziurki świecącą diodę czy coś, dioda ta nie świeci - czyli nie ma zasilania przy wyłączonym tunerze. Dopiero jak włączę tuner to zaczyna świecić - jest zasilanie. Z początku rzeczywiście myślałem, że zasilanie podawane jest cały czas, ale tak nie jest. Dysk wyłącza się chyba po kilku minutach od wyłączenia tunera pilotem. I jeszcze jedeno. Jak zaprogramuję nagranie i wyłączę tuner to również w tym przypadku dysk jest wyłączony. Włącza się dopiero wraz ze startem tunera o określonej godzinie nagrania.
Staszek1
 
Posty: 58
Dołączenie: 2009-10-05, 08:01

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez mkbijou » 2009-12-10, 16:19

A nie można by jakoś uprościć dostępu do PVR?
Tak by można było włączyć nagrywanie jednym przyciskiem.
A i przy odtwarzaniu naciśnięcie "PLAY" mogłoby uruchamiać menu z nagraniami...
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: Taka mała lista życzeń

Postprzez gabor » 2009-12-10, 19:12

filipee napisał(a):Gdy przeglądam EPG i chcę coś zaprogramować do nagrania (naciskam REC) przed godziną dwunastą w nocy, a program nadawany będzie po północy to w ?timerach? programuje mi się nagranie z dobrą godziną, ale data pozostaje z poprzedniego dnia (dnia programowania) oczywiście do nagranie nie dojdzie. Gdy programuje nagranie które zaczyna się przed północą a kończy po północy, wszystko jest dobrze (daty w ?timerach? są OK).
soft 1.1.41
Podczas programowania nagrywania musisz wejść w EPG na dany program w dzień w którym jest nadawany /opcja EPG "więcej" i wyświetla wszystkie dni tygodnia/, nawet, jeżeli jest to tuż przed północą i jest on widoczny w EPG jako następny.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Następna

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości