GI-S 980 HD kilka pytań...

Moderator: sq9

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez bartekjazz » 2009-10-19, 11:27

Szanowny Kolego gabor mam wyobraznie, ktora potrafi objac swoim zasiegiem tak banalny temat, jak telewizor w prasowalni czy kuchni. Dlatego zainstalowalem multiswitcha i w kazdym pomieszczeniu jest jakis tuner satelitarny. A przede wszystkim kazdy sobie oglada co chce. Natomiast gdybym chcial tak jak piszesz wysylac sygnal przez modulator, to wybacz, ale wiekszosc tanich odbiornikow, a do takich nalezy ten model GI ma taka przypadlosc, ze albo HDMI albo Scart. To nie jest jego zadna wada. Proponuje kupic cos drozszego.

> A co do nagrywarki zewnętrznej, przecież nagrywamy nie tylko programy HD, prawda? - Nie, nie po stokroc NIE !!!! PO TO KUPUJESZ odbiornik PVR, zeby z tej funkcji korzystac, jak jej nie chcesz, kup cos tanszego. A kto Ci powiedzial, ze w taki sposob trzeba nagrywac tylko progrmy HD ? Widze nie zrozumiales co napisalem. Nagrywanie w tego typu odbiornikach polega na bezposrednim zrzuceniu na nosnik strumieni danych nadawanych przez nadawce. W jakosci dokladnie takiej samej, z jaka bylo to nadawane ! I na tym to wlasnie polega. Jakakolwiek proba nagrywania z takiego odbiornika przez wyjscie analogowe, a wiec po dekompresji, zamianie na sygnal analogowy, potem znow kompresja co powoduje znaczne pogorszenie jakosci, wybacz to okreslenie, ale takie nagrywanie, kiedy ma sie mozliwosc uzyskania oryginalu to idiotyzm ! Brutalne, ale prawdziwe ! I Dotyczy to takze jak najbardziej programow SD ! Jak mozna swiadomie i na wlasne zyczenie pogarszac jakosc nagrania, skoro sie tego nie musi robic ?

> Wprawdzie nie ja o tym pisałem ale zdaje się, że mało miałeś do czynienia z tunerami SAT - Wybacz, ale po tym co napisales moge wnioskowac, ze to Ty jestes nowicjuszem i jak to zazwyczaj bywa im mniej sie wie, tym bardziej sie mysli, ze sie wie.

> Są odbiorniki, które potrafią w odpowiednich proporcjach powiększyć obraz nie deformując go i to bez straty jakości.
Nie nie ma takich odbiornikow. To bzdury co napisales. KAZDE powiekszenie, w jakikolwiek sposob byloby dokonywane MUSI niesc ze soba utrate jakosci. Nawet jesli Ty tego nie potrafisz DOSTRZEC. Nie ma cudow, a wiec nie moze byc cudowego zoomu bez utraty jakosci. NIE MA ! Poza tym okreslenie Pan&Scan zarezerwowane jest do innego rodzaju przeksztalcenia obrazu - 16:9 na 4:3 (lub inne) a nie odwrotnie. Polega na obcieciu bocznych fragmentow obrazu, zeby dostosowac obraz panoramiczny do ekranu 4:3. Innym sposobem jest wyswietlanie obrazu w calosci poprzez dolozenie czarnych pasow na dole i u gory i nazywa sie to letterbox. I tyle ! Golden Interstar robi to dobrze tak jak powinien. Wiec nie wiem o co to bicie piany. Poza tym uciecie kawalkow obrazu przy takim zoomie jak ktos zaporponowal to jak inaczej nazwac jak nie znieszkltacenie obrazu ? Proporcje sa prawidlowe, ale czesc tresci znika. tak samo jak w przypadku PAN&SCAN ktory jest podobny, ale tu nie wystepuje doslowne powiekszenie obrazu

> lepiej zostawić pasy po bokach lub ze wszystkich stron.
Nie lepiej. Tak po prostu powinno byc !

> nadzieję, że te błędy w oprogramowaniu, które występuja teraz, zostaną niedługo usunięte
> kiepska współpraca karty C+ w czytniku z modułem Polsatu /soft alternatywny/,

Sam chyba rozumiesz bezpodstawnosc takiego zarzutu ? To pod wzgledem formalnym. Natomiast nie jest to do wina GS, po prostu moduly CP tak maja i JEDYNA rada na to jest wbudowanie dodatkowej funkcji umozliwiajacej indywidualne przypisanie kazdego serwisu, nadawcy lub CAID do wybranego czytnika lub modulu. Tylko takie rozwiazanie jest w 100 % skuteczne. I dobrze by bylo, a by w ta strone poszli programisci i na to tracili energie i sily a nie zajmowali sie bzdurnie wymyslonymi problemami z zoomem, bo formatowanie jest prawidlowe i wyswietlaniem obrazu przez Scart, co nie ma zadnego znaczenia.

> błędne wyświetlanie formatu po przełączeniach kanałów,
To o czym piszesz to zoom a nie zmiana formatu i zawsze w kazdym odbiorniku po przelaczeniu kanalow zoom musi wrocic do normalnego obrazu, wiec i tu wraca. Wszystko jest tak jak powinno byc, jak najbardziej prawidlowo.

> brak możliwości nagrania bufora. Czy jest to możliwe do poprawienia? Przynajmniej ja się takiej opcji nie dokopałem.
Jest mozliwe, ale nie do poprawienia. Mozna to zrobic, ale brak opcji nie jest zadnym bledem, po prostu nikt tego nie zalozyl, zeby tak mialo dzialac. Sa po prostu rozne koncepcje i rozwiazania, tutaj przyjeto taka. Ale mozna to zmienic, gdyby programisci dostali takie zlecenie. Tylko ze nie pomyslales, ze my caly czas mowimy o jednym z najtanszych odbiornikow tego typu ? Cos za cos. Chcesz tych wszystkich funkcji, kup sobie cos na linuksie. Sam sobie dorobisz rozne takie cuda.

> A poza tym, to jest to tuner bezkonkurencyjny.

Moze nie tak do konca, ale ma jedna NAJWAZNIEJSZA zalete. Genialna jakosc obrazu !
bartekjazz
 
Posty: 2
Dołączenie: 2009-10-18, 15:58

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2009-10-19, 14:54

Widzę, że dotknąłem czyjegoś czułego punktu, co nie było moim zamiarem , chciałem się tylko podzielić kilkoma uwagami od zwykłego użytkownika z osobami, które być może mają wpływ na ewentualne poprawki softu.
bartekjazz napisał(a): ale wiekszosc tanich odbiornikow, a do takich nalezy ten model GI ma taka przypadlosc, ze albo HDMI albo Scart. To nie jest jego zadna wada. Proponuje kupic cos drozszego.
. Tylko nie wiem w czym rzecz, bo i Humax 2000 i PVR Cyfry, które trudno zaliczyć do tunerów z wyższej półki i na dodatek konstrukcje dość leciwe, to potrafią. A po drugie, gdzie jest napisane, że te wyjścia nie mogą działać równocześnie przy wyższych rozdzielczościach, bo ja się tego dowiedziałem dopiero od użytkowników. Co do nagrywania, mam podpięty dysk 500GB ale nie widzę powodu żeby nie mieć możliwości zgrania materiału na zewnętrzną nagrywarkę DVD i wyjąć od razu nagraną płytę, choćby dla "przyjaciela". Nie wiem w zasadzie co mojego szanownego adwersarza post miał udowodnić, że co, jak ktoś korzysta ze scarta to jest głupcem? Że powinien w każdym pomieszczeniu stawiać oddzielny tuner? Że nie można oglądać powiększonego obrazu ? Czyli winni użytkownicy, taki tani tuner, a oni tyle by chcieli, żeby wszystko działało tak jak im się wydaje, że powinno. Trzeba sobie kupić coś na Linuxie, ajak ktoś nie lubi ciągle grzbać przy tunerze? Chciałby go podpiąć, i żeby poprostu działał? Tu nie chodzi o techniczne wykłady jak się ma w teorii to czy inne zagadnienie, tylko o praktyczne tego wykorzystanie. A co do czytnika kart i Cyfry +, to nie byłbym taki pewien, czy pomyliłem adres. Wszędzie, również i na tej stronie jest wyraźna aluzja do zmiany softu, aby czytnik stał się uniwersalny. I wszyscy wiemy dlaczego tak jest, więc proszę nie pisać
bartekjazz napisał(a):Sam chyba rozumiesz bezpodstawnosc takiego zarzutu ?
.
Juz napisałem poprzednio, ze został on u mnie po długich testach, więc zdaję sobie dokładnie sprawę z tego jaki on jest ale to nie znaczy, że mam zamykać oczy na jego drobne w sumie do całości, niedoróbki. Nie chwalę bezkrytycznie sprzętu tylko dlatego że go mam. Właśnie doceniam jego znakomity obraz /i to że dzięki temu mogę oglądać go w powiększeniu-bo ta utrata jakości na moim ekranie jest dla mnie bez znaczenia, chociaż jak się teraz dowiedziałem nie wolno tak robić, chyba mam coś z oczami/ i kilka innych spraw ale o tym już pisałem. A co do nagrywania bufora to mnie jednak zasmuciłes, mam tą funkcję w N-ce i często z niej korzystam, naprawdę super sprawa.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez espero » 2009-10-19, 17:39

bartekjazz napisał(a):Tak czytam wypowiedzi niektorych ludzi i musze przyznac, ze coaz mniej rozumiem. To jakas aberracja, zeby kupujac odbiornik HD, zawracac glowe i trzepac przez kilka tygodni temat wyswietlania obrazu przez wyjscie SCART. Kup sobie gosciu jakiegos Opticuma czy GI za 120 zl i bedziesz sie zachwycal wspaniala jakoscia sygnalau w gniezdzie SCART. Caly wysilek tworcow tego modelu powienien isc w strone udoskonalania opcji zwiazanych z HD i tyle. Jeszcze wieksza bzdure (sorry, bez urazy, ale to naprawde kawal roku !) przeczytalem w poscie goscia, ktory majac odbiornik, zrzucajacy bezposrednio na nosnik USB stream bez rekompresji (!!!!!!!!!!!!!!!!!!), 1:1, w jakosci nadawania, chce to nagrywac przez SCART nagrywarka DVD ! Przeciez to jakas paranoja ! Ludzie o czym wy piszecie ???????? Nastepny temat to posty dotyczace formatowania obrazu. Na przyklad: obraz na kanałach SD nadawanych w formacie 4:3, prawidłowo zostaje rozciągnięty do formatu 16:9 O czym Ty piszesz ? W jaki sposob obraz 4:3 na ekranie 16:9 moze byc prawidlowo rocziagniety ? O ile wiem, jedyna forma prawidlowego (ksiazkowego) wyswietlana obnrazu 4:3 na ekranie 16:9 jest forma z czarnymi pasami po bokach. Inaczej nie moze byc, bo kazdy inny sposob to deformacja obrazu. I to GS wyswietla prawidlowo. Ja nie zauwazylem, aby bylo inaczej. O co Wam chodzi ?


... wlasnie dzieki takim ludziom jak bartekjazz mamy na rynku odbiorniki z niedopracowanymi softami, niektorym jest wszystko jedno czy dzialaja wszystkie funkcje, czy nie, najwazniejsze, ze jest HDMI po to, aby ogladac te 9 czy 12 kanalow HD, reszta sie nie liczy. Nie mam najmniejszego zamiaru tlumaczyc dlaczego obraz na kanalach SD na odbiornikach TV z najwyzszej polki jest o wiele lepszy niz przez HDMI, w moim przypadku obraz na kanalach SD na sygnale przez SCART jest prawie tak dobry i wyrazny jak kanalow HD przez HDMI. Polecam kupic sobie wreszcie porzadny sprzet, ze sprzetowym wygladzaniem SD (tego typu funkcja dziala zawsze tylko przy sygnale przez zlacze SCART) i dopiero sie madrzyc przed ludzmi...

Na szczescie jest solidna firma GI Polska z szanownym Jurkiem na czele, ktorego bardzo obchodza bugi w softach tunerow, ktore sprzedaje. Swoim rzetelnym podejsciem i zainteresowaniem przyciagnal do marki niejednego klienta... mam na to dowody.
Ostatnio edytowany przez espero, 2009-10-19, 17:45, edytowano w sumie 1 raz
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez A'tomek » 2009-10-19, 17:40

@bartekjazz jeśli ktoś tu bije pianę to tylko Ty.

Krótko i zwięźle.

Prawidłowo tuner powinien podawać sygnał równocześnie na HDMI i SCART (PAL) równocześnie. To, że GI tak nie potrafi nie było zamiarem programistów. Jest to ewidentny błąd SW. Dowód: kaszana po SCART. Gdyby było to zamierzone myślę, że brak obrazu po SCART (czytaj czarniutki obraz) w momencie korzystania z HDMI sprawiał by wrażenie przemyślanego rozwiązania programistów. Więc przestań pisać bzdury na temat że jest OK bo nie jest. Inną sprawą jest to po co potrzebne jest złącze SCART w tunerze HD. Mi nie jest potrzebne.

Skoro obraz w GI i jemu podobnych jest prawidłowo skalowany (wg. Ciebie), wytłumacz mi kolego dlaczego jak ustawisz tryb 16/9 Full, obraz pięknie zostanie rozciągnięty na kanałach SD, a po przełączeniu kanału na HD i z powrotem na SD nadawany 4:3, zostaje wyświetlony już w "skrzynce" (pasy po bokach)? Jak dla Ciebie jest to normalny objaw to gratuluję wiedzy w tym temacie.
A'tomek
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-10-07, 06:37

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-19, 20:19

Panowie - proszę o wymianę zdan bez wycieczek osobistych. Każdy z Was ma swoje argumenty i zgadzam się z 90% prentowanych tu stanowisk (nawet przeciwstawnych). Rozumiem podejście wszystkich, którzy chcą mieć sygnał prawidłowy na scart, chociaż przez 2 dni video konferencji z programistami nie potrafiłem im przekazać w czym problem (twierdzą, że jest ok). Nie tracę nadziei i spodziewam się im to przekazać w czasie spotkania w cztery oczy (już pojutrze).
gwoli wyjaśnienia - bartekjazz ma również rację, ale w tym sensie, że bardzo często, kosztem łatania pewnych drobiazgów w sofcie, można zepsuć coś znacznie istotniejszego. Soft do tunerów to nie są 3 linijki kodu, mam mnóstwo dowodów na to, że chęć poprawienia szczegółu za wszelką cenę angażowała umysły programistów na tyle, że kładli inne rzeczy. To jest czasem kwestia wyboru mniejszego zła. Jako przyklad na poparcie tez @bartekjazz podam telefon od pewnego montażysty, który do sieci w małym budynku wsadził tunery kupione za 80zł (brutto!!!) do pracy ciągłej !!! I był zdziwiony, że coś się zacina raz na tydzień. Jak mam poloneza nie wymagam od niego 200km/h na autostradzie.
Podsumowując - wszystkie Wasze uwagi są cenne i każda jest brana pod uwagę przy pracy nad rozwojem tunera. Wszystkim nie jesteśmy w stanie dogodzić, ale chcemy przynajmniej tym, którym zależy na pracy sprzętu i proponują pewne rozwiązania, których ja nie widzę. Przykład - nagranie bufora. Popieram w 100%, kwestia czy się da.
Chciałbym, aby ten temat się rozwijał, ale proszę używać metody "argument na argument" i powstrzymać się od opinii nt użytkowników.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez espero » 2009-10-19, 20:24

^^^ popieram, chce tylko przypomniec od ktorego momentu (od czyjej wizyty na forum) rozpoczela sie dyskusja na tym poziomie co teraz... wczesniej nic takiego nie mialo miejsca... EOT

Odnosnie Scartu - wystarczy ustawic odpowiednia opcje na 1080i 50 lub 60hz i w tym samym czasie przelaczyc sie Scart (oczywiscie nie odlaczajac HDMI, kaszana gwarantowana). Spece mowili, ze to normalne zachowanie? czy poprostu nie zrozumieli o co chodzi?
Pozwalam sobie jeszcze przypomniec o blednym ustawianiu formatu ekranu i o kropce. Trzymamy kciuki za spotkanie!
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Mariu » 2009-10-19, 21:46

Mam ten tuner od tygodnia i jak dla mnie jest super ;-)
Po zobaczeniu klku kanalow HD szczena mi opadla :mrgreen:
Co do obrazu SD jest dobrze.Tak sie sklada ze mój TV Sharp ma bdb. skalery SD po Euro.Tutaj Gi wypada oczywiscie troche gorzej,glownie na tych kanalach ze slabym bitratem.Ale z 2,5 -3m róznica jest bardzo mala.
Wspolpraca z karta TNK wzorowa ani razu mi sie nie mialem kanal zakodowany,co czesto mi sie zdarzalo w Ferguson FX 7600.

No i teraz malutki koncert życzeń xD
Przydaly by sie napisy DVB na Canal + HD,bo w sumie moge dac napisy z telegazety i to by starczyło,ale w tedy jest ten czarny pasek z godzina na gorze.No chyba,że da sie go jakoś wylączyć ?
Może EPG C+ ? Chociaż na jeden dzien do przodu :-)
Jak poprawia chociaż ze 2 z tych rzeczy o korych piszemy to już bedzie dobry znak na przyszlosć ;-)
Mariu
 
Posty: 14
Dołączenie: 2009-10-02, 19:15

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Staszek1 » 2009-10-20, 13:02

Mariu napisał(a):Mam ten tuner od tygodnia i jak dla mnie jest super ;-)
...Co do obrazu SD jest dobrze.Tak sie sklada ze mój TV Sharp ma bdb. skalery SD po Euro.Tutaj Gi wypada oczywiscie troche gorzej,glownie na tych kanalach ze slabym bitratem... ;-)


Czyli mam rozumieć, że kanały SD po SCART idą lepiej niż po HDMI? Czy porównujesz z jakimś innym tunerem?
Staszek1
 
Posty: 58
Dołączenie: 2009-10-05, 08:01

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez espero » 2009-10-20, 15:49

Staszek1 napisał(a):
Mariu napisał(a):Mam ten tuner od tygodnia i jak dla mnie jest super ;-)
...Co do obrazu SD jest dobrze.Tak sie sklada ze mój TV Sharp ma bdb. skalery SD po Euro.Tutaj Gi wypada oczywiscie troche gorzej,glownie na tych kanalach ze slabym bitratem... ;-)


Czyli mam rozumieć, że kanały SD po SCART idą lepiej niż po HDMI? Czy porównujesz z jakimś innym tunerem?


To zalezy od telewizora. Jesli odbiornik ma zaawansowane wygladzanie obrazu SD (a cos takiego dziala zawsze tylko po Scart) to obraz SD bedzie nieporownywalnie lepszy wlasnie przez Scart. Gdy telewizor czegos takiego nie posiada, obraz SD moze byc lepszy przez HDMI. Trzeba potestowac.

Ja porownywalem obraz SD przez Scart GI980 oraz Pioneera 1430 cyfry, ktory notabene mial bardzo dobry obraz SD. Roznicy nie zauwazylem, a testowalem to kilka dni. Niestety rownolegle uzywanie obu zlacz w 980ce jest w tej chwili niemozliwe. Mysle, ze uda sie jednak ten blad wyeliminowac...
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez wiaterek80 » 2009-10-21, 09:00

Witam!
Na wstępie zaznaczę, że nie czuję się za dobrze w temacie telewizji satelitarnej (dotychczas oglądałem tv poprzez kablówkę)
Kilka dni temu zakupiłem tuner GI-S 980 (nowy).
Do tego mam nowy moduł Polsatu (od Cyfrowego Polsatu). Z tego co mi mówił sprzedawca tunera, Cyfrowy Polsat w tej chwili oferuję tylko 1 rodzaj modułów (bazuję na tej informacji).
Moduł umieszczam w górnej kieszeni. Skanuje kanały. Ściągam wszystko kanały z Hot-Bird (żeby mieć kanały tylko oferowane przez CP + FTA jeszcze nie doszedłem).
Problem jednak jest inny. Otóż po kilkunastu minutach oglądania (czasami kilku) obraz mi się zacina, następuje stop-klatka i wyskakuje komunikat (Błąd-proszę włożyć kartę abonenta).
Błąd się pojawia po stop klatce. Później sytuacja wraca do normy, ale co jakiś czas przerywa (obojętnie który kanał oglądam). Czasami bardzo często.
Wyjmowałem kilkanaście razy kartę z modułu. Moduł umieszczałem w drugiej kieszeni. I sytuacja nie zmieniła się.
Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem.
Czytałem o tym dekoderze na tym forum, napisałem maila do sprzedawcy (bez odzewu)
Soft na dekoderze mam 1.34. Przywracałem ustawienia fabryczne, kanały wrzucałem kilkakrotnie (automatycznie i ręcznie) i bez zmian.

Drugi problem to lista kanałów Cyfrowego Polsatu.
Ściągam ponad tysiąc kanałów. Ale nie mam Polsat HD i HBO HD. Nie mam pojęcia czemu.
Poza tym nie wykrywa mi Pendrive-a. Sprawdzałem na 2 sztukach (oba formatowane FAT32 i oba były nie były puste)

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
wiaterek80
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-10-21, 08:47

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-21, 12:13

Moduł CP - zrób jego reaktywację. Jesli to nie pomoże, coś jest na styku karta-moduł, świadczy o tym komunikat, jaki otrzymujesz na ekran. Bardzo delikatnie przemyj wyprowadzenia karty (złote styki) miękką ściereczką, jeśli to nie pomoże, wtedy pozostaje wymiana.
Kanały HD - wejdź w menu-ustawienia ręczne, znajdź transponder 12265, wejdź w jego edycję i zmień mu parametry na DVB-S2,SR 27500, FEC 2/3. Zapamiętaj i przeskanuj ten transponder. Po prostu Polsat zmienił jego parametry ostatnio.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Mariusz » 2009-10-22, 01:22

Dzien Dobry. Jestem swiezym uzytkownikiem tego tunera i mam klopot. O braz jaki ten tuner generuje na kanalach sd jest nieostry do tego stopnia, ze po kilkunastu minutach ogladania szczypia i lzawia mi oczy. Tego efektu nie mam na pioneerze 1530 o technisacie - tym od tnk bez wyswietlacza. Sprzedawca raczej mi tunera nie przyjmie spowrotem bo pewnie on problemu nie bedzie widzial. Pytanie moje jest takie, czy jest jakies menu serwisowe, w ktorym mozna by zmienic to rozmycie, taka regolacja ostrosci, ale tylko na obraz tv, bo menu jest ostre i wyrazne. Soft w tunerze najnowszy 1.41, tv to plazma panasa tx-p42s10 i lacze to po rgb i hdmi, jakis wiekszych roznic nie ma.
Mariusz
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-10-21, 20:31

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-22, 07:21

Jest w Menu regulacja jaskrawości i kontrastu. Jeśli nie pomoże zawsze możesz podesłać tuner do nas celem sprawdzenia, ale sądzę że to kwestia ustawień.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez rywi » 2009-10-22, 13:04

Witam!
Z tego co ostatnio zauważyłem na wyświetlaczu nie są wyświetlane nazwy programów jeżeli w nazwie znajduje się "!". Zamiast poprawnych
nazw kanału jest wyświetlany PROG21. U mnie dotyczy to między innymi programu Ale kino!. Co do regulacji jasności, kontrastu
i nasycenia na HDMI nie ma żadnej reakcji. Może przydałaby się regulacja ostrości.

Pozdrawiam
Rywi
rywi
 
Posty: 31
Dołączenie: 2008-06-20, 05:38
Miejscowość: Katowice

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-22, 16:09

Można zmienić nazwę programu, ten wykrzyknik jest bez sensu.
Regulacja parametrów obrazu oczywiście dotyczy tylko scart, po hdmi takowej nie ma.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości