GI-S 980 HD kilka pytań...

Moderator: sq9

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-07, 17:03

Ten moduł bez problemu bedzie pracował w GI-980, pamiętaj tylko żeby go umieścić w górnej kieszeni CI. To gniazdo ("slave") ogranicza nieco apetyt modułu CP na dekodowanie wszystkiego, co napotka na drodze ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez amweb » 2009-10-07, 17:48

Bardzo dziękuję. I to jest przewaga tej firmy, jeżeli chodzi o pomoc z dekoderem.Jeszcze raz dziękuję.
amweb
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-10-07, 16:06

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez distri » 2009-10-09, 18:08

Jurku
Czy rzeczywiście istnieje "konflikt" HDMI i SCART gdyż chciałbym jednocześnie oglądać TV i nagrywać na nagrywarce DVD.
Czy przepuszczenie sygnału 1080i przez ampli HK 255 i usunięcie przeplotu da zauważalną poprawę obrazu?
Czy preferowałbyś "czyste" hdmi między 980 a plazmą PV 80 a dzwięk przez optyka lub COAX do ampli.
Czy rzeczywiście jest pewien brak ostrości w obrazie SD i jak ma sie on do obrazu SD z 870 po komponencie?
distri
 
Posty: 14
Dołączenie: 2008-01-25, 09:16

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-10, 11:42

Jak uzgodnilismy z espero,mozna jednoczesnie korzystać z hdmi i scart przy ustawieniach Standard TV na PAL. Na hdmi jest w tym momencie przekaz 576p. Odpowiednia poprawka bedzie zrobiona w najbliższym czasie.
Nie wiem czy usunięcie przeplotu da efekt, nie mam mozliwości sprawdzenia konfiguracji. Raczej mało prawdopodobne, bo przekaz jest z przeplotem i ew. jego usunięcie to operacja softowa, ale tylko test "live" może to określić.
Połączenie AV - tak preferuję czyste podłączenie hdmi (obraz) oraz optyka (dźwięk).
Obraz SD - moim zdaniem zawsze będzie lepszy po component (nawet z tunera HD) niz po hdmi. Przyczyna jest prosta - brak dodatkowego przetwarzania. Czy lepszy czy gorszy - nie podejmuję się rozstrzygnąć.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez distri » 2009-10-10, 12:09

Jurku
Czy przez komponent w 980 będzie szedł 1080i czy 576p
Pozdrawiam w sobotę
distri
 
Posty: 14
Dołączenie: 2008-01-25, 09:16

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-10, 13:21

576i, przynajmniej tak zgłasza mój Sharp. Sprawdzałem "live" na kanałach HD oraz SD. Oczywiście logiczne jest , że w przypadku HD sygnał powinien iść przez hdmi, ale dla mnie dla kanałów SD component jest lepszy. Oba wyjścia pracują w tym samym czasie bez zakłóceń.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez espero » 2009-10-10, 13:34

Jurku, chcialbym dodac, ze ostatnie moje testy kilka dni temu wykazaly, ze nawet przy ustawieniu na PAL na scarcie pojawiala sie kaszana, tym razem scart byl podlaczony do TV, a HDMI do amplitunera, a nie jak poprzednio do TV... Wczesniej tak jak Ci pisalem - udalo sie uzyskac obraz i tu i tu, ale pozniej jakims cudem stalo sie to nieaktualne... Ewidentnie jest w sofcie jakis powazny blad. No i odnosnie blednego skalowania, jak bedziesz zglaszal tworcom softu, bylbym wdzieczny gdybys pamietal rowniez o tym... (no i o kropce tez ;)
Pozdrawiam!
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2009-10-11, 08:27

W instrukcji i w danych technicznych GI-S 980 jest wymieniany modulator, w menu można ustawić jego parametry, a gdzie są gniazda?
Jak go podłączyć z domową instalacją antenową ?
Ostatnio edytowany przez gabor, 2009-10-11, 09:41, edytowano w sumie 1 raz
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-11, 09:08

Zarównio w instrukcji na stronie jak i w opisie od jakiegoś czasu jest już update o występowaniu modulatora jako opcji, ale obecnie niedostepnego. Połączenie z siecią domowa wyłącznie przez modulator podpięty do wyjścia AV (scart lub chinch).
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2009-10-11, 09:47

No tak, tylko jak już to zuważono wcześniej, tuner musi być ustawiony na PAL bo na złączu SCART nie ma poprawnego sygnału w innym ustawieniu. Więc po co tuner HD i jego menu również w HD?
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-11, 11:29

Dlatego ta kwestia zostanie rozwiązana w najbliższej wersji softu, między innymi z tego powodu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2009-10-13, 17:51

Mam jeszcze pytanie, czy tuner współpracuje z hubem USB?
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-10-14, 10:54

Nie współpracuje z hub`em USB. Może podzielić dysk na partycje, ale z hub`em "nie gada". To potrafi GI-900
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez bartekjazz » 2009-10-18, 16:15

Tak czytam wypowiedzi niektorych ludzi i musze przyznac, ze coaz mniej rozumiem. To jakas aberracja, zeby kupujac odbiornik HD, zawracac glowe i trzepac przez kilka tygodni temat wyswietlania obrazu przez wyjscie SCART. Kup sobie gosciu jakiegos Opticuma czy GI za 120 zl i bedziesz sie zachwycal wspaniala jakoscia sygnalau w gniezdzie SCART. Caly wysilek tworcow tego modelu powienien isc w strone udoskonalania opcji zwiazanych z HD i tyle. Jeszcze wieksza bzdure (sorry, bez urazy, ale to naprawde kawal roku !) przeczytalem w poscie goscia, ktory majac odbiornik, zrzucajacy bezposrednio na nosnik USB stream bez rekompresji (!!!!!!!!!!!!!!!!!!), 1:1, w jakosci nadawania, chce to nagrywac przez SCART nagrywarka DVD ! Przeciez to jakas paranoja ! Ludzie o czym wy piszecie ???????? Nastepny temat to posty dotyczace formatowania obrazu. Na przyklad: obraz na kanałach SD nadawanych w formacie 4:3, prawidłowo zostaje rozciągnięty do formatu 16:9 O czym Ty piszesz ? W jaki sposob obraz 4:3 na ekranie 16:9 moze byc prawidlowo rocziagniety ? O ile wiem, jedyna forma prawidlowego (ksiazkowego) wyswietlana obnrazu 4:3 na ekranie 16:9 jest forma z czarnymi pasami po bokach. Inaczej nie moze byc, bo kazdy inny sposob to deformacja obrazu. I to GS wyswietla prawidlowo. Ja nie zauwazylem, aby bylo inaczej. O co Wam chodzi ?
bartekjazz
 
Posty: 2
Dołączenie: 2009-10-18, 15:58

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2009-10-18, 21:45

No cóż, czasem nasza wyobraźnia jest bardzo ograniczona, bo np.trudno sobie wyobrazić, że mamy kuchnię, czy prasowalnię z telewizorami ale nie widzimy potrzeby żeby tam stawiać oddzielne tunery, bo możemy z tunera HD właśnie za pośrednictwem wbudowanego modulatora lub jeżeli go nie ma to korzystając z wyjścia scart podłączyć zewnętrzny modulator i instalacją analogową antenową wysłać sygnał tam gdzie chcemy.A co do nagrywarki zewnętrznej, przecież nagrywamy nie tylko programy HD, prawda?
bartekjazz napisał(a):Nastepny temat to posty dotyczace formatowania obrazu. Na przyklad: obraz na kanałach SD nadawanych w formacie 4:3, prawidłowo zostaje rozciągnięty do formatu 16:9 O czym Ty piszesz ? W jaki sposob obraz 4:3 na ekranie 16:9 moze byc prawidlowo rocziagniety ? O ile wiem, jedyna forma prawidlowego (ksiazkowego) wyswietlana obnrazu 4:3 na ekranie 16:9 jest forma z czarnymi pasami po bokach. Inaczej nie moze byc, bo kazdy inny sposob to deformacja obrazu. I to GS wyswietla prawidlowo. Ja nie zauwazylem, aby bylo inaczej. O co Wam chodzi ?
Wprawdzie nie ja o tym pisałem ale zdaje się, że mało miałeś do czynienia z tunerami SAT.Są odbiorniki, które potrafią w odpowiednich proporcjach powiększyć obraz nie deformując go i to bez straty jakości. I właśnie jednym z nich jest GI-S 980, mam kilka tunerów, N-boxa recordera, Philipsa PVR, Humaxa 2000, również kilka SD i żaden z nich pod tym względem nie równa się z tym tunerem, no, może poza Thomsonem DSR 436 /ale to SD/.Jeszce w n-boxie przy powiększeniu proporcje są prawidłowe, ale co się wtedy dzieje z obrazem? Masakra, lepiej zostawić pasy po bokach lub ze wszystkich stron.
No cóż, ja tez temu tunerowi jakiś czas się przyglądałem, czytając o nim opinie. I w końcu kupiłem go na próbę /mam zaprzyjaźniony sklep SAT na miejscu/.Po intensywnych testach został u mnie na stałe, ale mam nadzieję, że te błędy w oprogramowaniu, które występuja teraz, zostaną niedługo usunięte. Bo opróczw wymienionych wcześniej w innych postach, czyli scart, kiepska współpraca karty C+ w czytniku z modułem Polsatu /soft alternatywny/, błędne wyświetlanie formatu po przełączeniach kanałów, mam jeszce jedną uwagę:brak możliwości nagrania bufora. Czy jest to możliwe do poprawienia? Przynajmniej ja się takiej opcji nie dokopałem. A poza tym, to jest to tuner bezkonkurencyjny. Szukałem czegoś aby zmieścić w nim Cyfrę + i PC /Polsat Sport/ i niestety, po przetestowaniu chyba z 10-ciu tunerów, doszedłem do wniosku, że żaden nie spełni moich oczekiwań, które zostały wywindowane na bazie eksploatacji platformowych urządzeń /N-ka i Cyfra/. A tutaj wprawdzie do Cyfry+ również /przynajmniej narazie/ muszę stosować moduł, ale współpraca z modułem PC jest wzorcowa, ze spliterem bezprzewodowym Smartwi /4 tunery/ również idealna, więc spokojnie czekam na w/w poprawki.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości