GI-S 980 HD kilka pytań...

Moderator: sq9

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Marecki » 2010-09-16, 18:09

W którym miejscu menu tunera zmienia się tą rozdzielczość. Z wyłączaniem komunikatów modułów też kombinowałem. Bez skutku.
W menu tunera są opcje ustawiania rozdzielczości: 1080i_50Hz, 1080i_60Hz, 720p_50Hz i 720p_60Hz. Ale nigdzie nie znalazłem opcji 576p. Także nadal mam zakłócenia przy jednoczesnym podłączeniu tunera przez scart i hdmi. W moim Sony Bravia - jak już wspomniałem w jednym z poprzednich postów - nie znalazłem opcji ustawiania rozdzielczości obrazu, mimo, że dokładnie przejrzałem menu, chyba, że coś przeoczyłem. Teletekst faktycznie nie pójdzie przez hdmi, to już wiem. Ale dlaczego przez scart, nie chce działać? A tak na marginesie. Którym przyciskiem zatrzymuje się strony telegazety, bo do tego nie doszłem.
Ogólne wrażenia z tunera są dla mnie bardzo pozytywne. Gdyby tylko nie ta współpraca modułów Cyfrowego Polsatu i Cyfry+. Byłem przekonany, że w modułach obie te platformy będą współpracować bezproblemowo. No i strasznie długo się tuner zastanawia, przy dekodowaniu kanałów w simulcrypcie. No i czasami mi się tuner samoczynnie wyłącza.
Mam jeszcze pytanie, czy wpływ na nienajlepszą współpracę obu modułów, może mieć fakt, że mam Astona 2.20 a nie 2.23. Czy ewentualna wymiana Astona na wersję 2.23 rozwiązałaby mój problem.
Kolejny problem jaki pojawił się przy użytkowaniu GI-980 jest niezałączanie się modułu Cyfrowego Polsatu po wyłączeniu tunera z prądu na noc. Pomaga dopiero wyjęcie i włożenie modułu z powrotem do kieszeni. Dlaczego tak się dzieje. Moduł Cyfry+ (dolny slot) zawsze się zgłasza, natomiast moduł Cyfrowego Polsatu czasami nie.
18.09.2010. g. 18:09. Nie było mnie kilka godzin w domu, wyłączyłem mojego GI-980 z prądu i problem się powtórzył. Moduł Cyfrowego Polsatu nadal jest niewidoczny. Oczywiście wyjęcie modułu z kieszeni i ponowne go włożenie rozwiązuje problem, ale ja nie mam zamiaru bez przerwy wyjmować i wkładać modułu do kieszeni. Powinien on cały czas być aktywny. Moduł Cyfry+ w dolnej kieszeni zgłasza się bez zastrzeżeń. Mam ten tuner od 3 dni i powoli zaczynam tracić cierpliwość i żałować, że się na niego zdecydowałem.
Edit: 18.09.2010. g. 20:18. Po około 30 minutach moduł Cyfrowego Polsatu zainicjował się samodzielnie, bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni. Dlaczego jednak po kilkugodzinnym odłączeniu tunera od sieci tak się w ogóle dzieje?
19.09.2010. g. 19:00. Jurek! Pomocy! Dzisiaj znowu moduł Cyfrowego Polsatu mi się nie zgłosił po około godzinnym wyłączeniu tunera z prądu. Co się dzieje? Teraz właśnie w dolnym slocie moduł Cyfry+ chodzi bez zarzutu a w górnym slocie "brak modułu" chociaż on faktycznie tam jest i nie był w cale ruszany. Dodam jeszcze, że moduł w górnym slocie bardzo ciasno się wsuwa.
20.09.2010. g. 6:45. Chciałem również dodać, że zamieniłem moduły miejscami, tj. Cyfrę+ włożyłem do górnego slotu a Cyfrowy Polsat do dolnego. Następnie tuner wyłączyłem z prądu na około 2 godziny. Po ponownym włączeniu tunera do sieci, tuner jednak nadal tylko widział moduł Cyfry+. Nie ma to więc znaczenia w którym slocie jest moduł Cyfrowego Polsatu, po wyłączeniu tunera z prądu, tuner nie widzi modułu Cyfrowego Polsatu. Pomaga, jak już wspomniałem wcześniej, wyjęcie i włożenie modułu Cyfrowego Polsatu do slotu. Na marginiesie dodam, że w GI-780 XSpeed nie miałem żadnych tego typu problemów z modułem Cyfrowego Polsatu.
20.09.2010. g. 16:30. Jurek. Ponawiam moje pytanie? Co może być przyczyną problemów z modułem Cyfrowego Polsatu o tkórych napisałem w tym samym poście wyżej i czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Marecki » 2010-09-20, 17:57

Ponawiam moje pytanie w nowym poście, bo nie jestem pewien czy przeczytałeś Jurek pytanie postawione w moim poprzednim poście. Właściwie to proszę o pomoc w kwestii dotyczącej modułu Cyfrowego Polsatu po odłączeniu tunera z sieci, od kilku minut wzwyż. Szczegóły opisałem w poście wyżej, zatem nie będę ich powtarzał. Proszę o pomc w rozwiązaniu tego problemu (jeśli się da). No i dlaczego, często po przełączeniu na jakikolwiek kanał kodowany Cyfry+ czy Cyfrowego Polsatu (niezależnie czy simulcrypt czy nie), nie chą mi się one czasami dekodować? Czy problem tkwi w fakcie, że moduł Cyfry+, tj. Aston ma wersję softu 2.20 zamiast najnowszej 2.23? Podobno wspólpraca modułów cyfry+ i Cyfrowego Polsatu przebiega w tym tunerze bezproblemowo. Dla porządku jeszcze podam, że mam wgrany najnowszy soft z czerwca 1.2.55.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2010-09-21, 07:23

Człowieku, masochistą jesteś czy co?. Masz ewidentny bubel, oddaj go tam, gdzie kupiłeś i zapomnij o firmie GI.
Marecki napisał(a):No i strasznie długo się tuner zastanawia, przy dekodowaniu kanałów w simulcrypcie. No i czasami mi się tuner samoczynnie wyłącza.
Marecki napisał(a): jest niezałączanie się modułu Cyfrowego Polsatu po wyłączeniu tunera z prądu na noc
. Za własne, nie najmniejsze przecież pieniądze, można się nerwicy nabawić.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2010-09-21, 08:33

Przedmówce pominę milczeniem, bardzo merytoryczna jednostka ;-)
@Marecki - spróbuj wymienić moduł Polsatu. Oczywiście jest argument w postaci poprawnej współracy z Xpeed, ale to sa różne światy w sprzecie SD i HD. To, że na kanałach simulcryptowych tuner się "zastanawia" dłużej to akurat normalne, ale znikanie modułu z systemu normalne nie jest. Winny może być też tuner, ale tego bez testów na innym module nie potwierdzę. Jesli nie uda CI się wymienić modułu - odeslij tuner do nas, zrobimy to maksymalnie szybko.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2010-09-21, 09:28

Taaa, merytoryczna to była jak się obuwała w ten tuner, ale po wielu miesiącach zwodzenia i mamienia nowym wspaniałym softem przestała być.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez rywi » 2010-09-21, 11:28

Prawo do frustracji ma każdy tym bardziej, że jej przyczyna jest w pełni uzasadniona.
rywi
 
Posty: 31
Dołączenie: 2008-06-20, 05:38
Miejscowość: Katowice

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Marecki » 2010-09-21, 15:58

Jurek. Mam jeszcze pytanie, jak powrócić do poprzedniego softu, nie kasując listy kanałów. Zgrałem sobie wszystkie dane z tunera na pendrive'a, ale jak wygląda cała procedura zgrywania swojej listy? Tak myślę sobie, że może jeszcze spróbuję czy problem występuje na sofcie 1.2.24, bo nowy soft wgrałem tego samego dnia, kiedy przyszedł do mnie tuner. Muszę jednak wiedzieć, jak wgrać poprzedni soft nie kasując ustawień listy.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2010-09-21, 16:03

Zgrać samą listę możesz edytorem, ale zapisz ja w formacie user data bse, nie default. Pare postów wyżej mieliśmy tego rodzaju zagwozdkę z TheX i dało się zachowac listę przy przejściu z wersji 1.2.07 (jesli dobrze pamiętam) na 1.2.55
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Marecki » 2010-09-21, 18:09

Jurek. Wyłączyłem mój tuner na jakieś 2 godziny z prądu. Po powrocie włączyłem tuner do prądu, uruchomiłem go i moduł Cyfrowego Polsatu nie zgłosił mi się. Po jakichś 20 minutach moduł Cyfrowego Polsatu jednak pojawił się sam, bez konieczności wyjmowania go z kieszeni. Dodam jeszcze, że przez cały dzień tuner jest włączony do prądu i jak wrócę z pracy i go włączę, to moduł Cyfrowego Polsatu startuje w nim po jakichś 5 minutach. Zatem, nie dzieje się tak tylko po wyłączeniu tunera z prądu. Rozumiem, że zgranie listy do edytora można wykonać tylko przez kabel RS.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2010-09-22, 07:50

Dokładnie, obsługa edytora tylko przez RS 232
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez TheHX » 2010-09-22, 13:16

1.2.5.5. jest mówiąc oględnie do dupy. Konflikt modułów z kartami Conax !! Zapomnijmy o legalu i tylko PS :) Nawet nie dla kluczy cam czy sharingu, ale bezproblemowego oglądania legalnie opłaconych pakietów
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez mkbijou » 2010-09-22, 19:09

Trzeba niestety stwierdzić, że cała ta "konstrukcja" niezbyt się chyba producentowi udała...
Żeby jeszcze wsparcie po stronie programistów wyciskało z tego "sprzęcidła" co się tylko da (tak dla zatarcia złego wrażenia)...
I żeby pojawiało się raz na kwartał COŚ (sofcik poprawkowy), co po kawałku poprawiałoby zauważone i wskazane choćby na tym forum mankamenty, to można by uznać, że jest względnie OK...
A tak to "kicha" nieprzeciętna!!!

Żal mi tylko Jurka, który (sam niewinny) świeci tutaj oczami za gości, którzy całość uwalili...
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez TheHX » 2010-09-23, 08:12

RACJA !!!
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2010-09-23, 16:48

Wiadomość oficjalna - do końca października należy się spodziewać poprawki eliminującej problemy z dekodowaniem simulcrypt oraz aktualizacji listy satelitów i TP. Wsparcie dla tego modelu nie zostało zakończone, będzie kontynuowane na pewno do końca tego roku, co dalej - zobaczymy.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez TheHX » 2010-09-24, 09:50

..."Wsparcie dla tego modelu nie zostało zakończone, będzie kontynuowane na pewno do końca tego roku, co dalej - zobaczymy..." Tu cytat szefa GI-S Polska. Wszystko fajnie, tylko śmiem delikatnie twierdzić, że wsparcia nie ma jak dotąd żadnego.Bo kolejne softy załatwialy tylko drobne bugi, jak obserwuję ruch na forum - wiele osób zgłaszało bardzo poważne zastrzeżenia. Dla mnie przede wszystkim kwestia gryzienia się kart. Druga poważniejsza sprawa - nagrywanie - dzielenie plików. Pozdrawiam :)
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron