GI-S 980 HD kilka pytań...

Moderator: sq9

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez PiotrusS » 2009-12-10, 11:30

Czy istnieje możliwość przegladania EPG cyfry na tym tunerze dalej niż jedne program do przodu? Podobno cyfra nadaje na tydzień do przodu.
PiotrusS
 
Posty: 11
Dołączenie: 2009-12-08, 09:52

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez TheHX » 2009-12-10, 12:19

ja też widzę niewiele więcej niż epg dla nadawanego obecnie kanału :)
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez PiotrusS » 2009-12-10, 12:38

A jak daleko do przodu widzisz to EPG? 7 dni czy tylko aktualny i nastęny program?
PiotrusS
 
Posty: 11
Dołączenie: 2009-12-08, 09:52

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Jurek » 2009-12-10, 13:47

EPG na 7 dni w Cyfrze to w systemie Mediahighway, brak licencji, temat omawiany tutaj wielokrotnie
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez jacenty1 » 2009-12-10, 16:33

Po wejściu w EPG nacisnąć zielony przycisk na pilocie i po pojawieniu się okienka kliknąć na ,,więcej,,.
jacenty1
 
Posty: 22
Dołączenie: 2009-10-23, 20:14
Miejscowość: Legnica

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez mircus8 » 2009-12-10, 17:47

Problem niewielkiego przesunięcia obrazu i białego piksela w lewym, górnym rogu tv Panasonic ( plazma) 42V10E przy połączeniu z GI -980 kablem hdmi, o którym wcześniej pisałem, zasadniczo wyjaśniłem sam, ale gdyby ktoś miał podobny problem, to chcę powiedzieć, iż taki efekt pojawia się wyłącznie, gdy tv pracuje w trybie obrazu THX. W innych trybach: normalny, kinowy, dynamiczny już nie występuje. Wniosek jest taki, iż nie jest to "wina" dekodera i softu, a martwy piksel, jak wynika z instrukcji obsługi tv w tej technologii, to coś normalnego, czego producent nie uznaje za wadę produktu. Chyba będę musiał zrezygnować z oglądania kanałów satelitarnych w trybie THX, bo mnie denerwuje ta malutka biała plamka. Pozdr.
mircus8
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-12-06, 22:40

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez TheHX » 2009-12-11, 22:25

Cytat z SatKuriera :..."Cyfra+ przeprowadziła kolejny etap zmian w formie emisji EPG w standardzie DVB. Z 3 dni przewodnik poszerzono do pełnych 7 dni. Zauważyć mogą to posiadacze własnych odbiorników cyfrowych, posiadacze przykładowo popularnych Mediasatów nie odczują różnych, ponieważ ich terminale korzystają z innej formy emisji EPG (w standardzie MediaHighway), gdzie od dawna dostępne było EPG na 7 dni..."
Więc jak to się ma do rzeczywistości ??:)
GI-S 980, Astra/HB, Cyfra+/MTV, Pace DCR 711 w UPC, Samsung LE37 B650, kilka głośników..:)
TheHX
 
Posty: 123
Dołączenie: 2009-11-18, 12:20

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez gabor » 2009-12-12, 15:12

Przecież jest na tydzień, czy wy nie czytacie co się wam na ekranie wyświetla? Zresztą, kilka postów wczesniej masz odpowiedź jak wyświetlić. Inna sprawa, jak to chodzi, to mój stary Ferguson AF7018 robi to tysiąc razy szybciej. Liczyłem, że niedługo pojawi się nowy soft z poprawioną pracą EPG, a tu cisza. W obecnej formie, to oczekiwanie na otwarcie się kolejnych dni jest strasznie wnerwiające, jak mam użyć EPG do zaprogramowania nagrywania, to muszę się uzbroić w dużą dozę cierpliwości, żeby mnie coś nie trafiło.Oczywiście to tylko przy pierwszym wyświetlaniu po włączeniu.
gabor
 
Posty: 36
Dołączenie: 2009-10-11, 08:21

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez amweb » 2010-01-11, 21:37

Miałem dłuższą przerwę na forum, ale już wracam.

Myślę żę, ciekawy temat poruszę. Mój dekoder działa ostatnio jakby pozytywnie. Jest jednak dziwna rzecz i występuje za każdym razem, jeżeli to robię. Mianowicie dekoder ustawiam na automatyczne wyłączenie powiedzmy na 60 min. I spokojnie oglądamy. Następnie po około np. 20 minutach naciskamy czerwony guzik na pilocie u góry i wyłączamy dekoder. Okazuje się, że dekoder zawiesza się za kilka chwil i nic mu nie pomaga oprócz restartu prądowego. Nawet stojąc całą noc pokazuje mniej wiecej czas wyłączenia go pilotem i nie reaguje.

Pierwszy raz to zauważyłem dopiero rano po nocy, ale nie wiedziałem dlaczego, kolejny już był oczywisty. Jedyną rzeczą nieregularną to czas po jakim się zawiesi, może być 1,5, 10minut.


Ktoś może to sprawdzić i potestować? Bardzo dziękuję.
amweb
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-10-07, 16:06

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez wiaterek80 » 2010-01-16, 22:18

Mam pytanie do Was drodzy forumowicze.
Posiadam ten tuner i korzystam aktualnie z oferty CP
Chciałbym jeszcze podpisać umowę z Cyfrą+.
Pytałem dzisiaj w kilku punktach w Wawie o moduł (nie jestem fachowcem w dziedzinie tv sat, więc pomyślałęm że analogicznie jak w CP, tak w Cyfrze+ muszę zakupić moduł), ale żaden punkt go nie posiada już od dawna ponoć.
Na infolinii potwierdzili to co usłyszałem wcześniej w punkcie. "Nie mamy w aktualnej ofercie modułów"
Stąd moje pytanie:
1) Czy Cyfrę+ mogę odbierać w tym tunerze za pomocą modułu ? (jeżeli tak, to jaki mam zakupić - jak nie będę miał wyjścia to pozostaje zakup na allegro)
2) Karta Cyfry+ sama nie wystarczy ? - na aukcjach sprzedaży tego tunera jest info, że niby po zmianie oprogramowania (jakiego, czy to jest w 100% legalne i czy nie będę miał problemów z odbiorem jednoczesnym CP)

Jakie rozwiązanie jest najlepsze ? Jeżeli moduł Cyfry+ jest konieczny, to jaki konkretnie wybrać ?

Będę wdzięczny za pomoc.
wiaterek80
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-10-21, 08:47

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez mkbijou » 2010-01-17, 11:13

Moduł do Cyfry nie jest potrzebny.
Kartę Cyfry wkładasz do slotu na kartę, a moduł z kartą CP do jednego z dwóch dostępnych portów poniżej.
U mnie działa. (czasem tylko są małe problemy z uruchomieniem niektórych kanałów).
mkbijou
 
Posty: 41
Dołączenie: 2009-02-16, 19:01

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Marr » 2010-01-17, 11:53

Witam wszystkich :)
Jestem zainteresowany kupnem dekodera PVR dla Cyfry+. Początkowy wybór padł na ten, ze względu na porty usb dla dysków twardych, port lanowy i hdmi.
Mam tylko parę pytań odnośnie jego funkcjonalności.
Przede wszystkim chciałbym, żeby dekoder z twardzielem zastąpił mi aktualnie używany sieciowy dysk multimedialny. Tak więc oprócz możliwości TimeShiftu i nagrywania programu z satelity chciałbym mieć możliwość odtwarzania ściągniętych i zapisanych wcześniej filmów w formacie DivX (z napisami najlepiej .txt, ale to akurat najmniejszy problem ;)). Przy żadnym z dekoderów PVR nie znalazłem takiej opcji (nawet tych za ponad 2 tys. złotych)... Czy taka funkcjonalność jest możliwa? Wydawać by się mogło, że w dobie miniaturyzacji i pakowania jak największej ilości urządzeń do jednego taka opcja powinna być normą...
Podczas odtwarzania mp3 (bo to jeśli dobrze przeczytałem dekoder umożliwia), czy jest możliwość odtwarzania losowego spośród wszystkich utworów?
Po drugie, co w obecnej chwili umożliwia port LAN? Tylko aktualizację oprogramowania? Czytałem parę stron wcześniej o propozycji dostępu do dysku przez ftp lub sambę i została ona entuzjastycznie przyjęta przez Jurka (nie będę pisał per Pan, trochę dziwnie tak na forach ;)), ale od tamtej pory ani widu, ani słychu co dalej...
Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź :)
Marr
 
Posty: 1
Dołączenie: 2010-01-17, 11:40

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez Marecki » 2010-01-17, 14:18

wiaterek80 nie wiem jak jest z dostępnością modułów Cyfry+, ale ja polecam Astona 2.23. Mając kartę Cyfry+ w czytniku i moduł Cyfrowego Polsatu możesz mieć problemy z prawidłową współpracą obu systemów kodowania, albowiem moduł Cyfrowego Polsatu powinien być zawsze na górze. Wystaczy prześledzić dokładnie to forum. Temat był wielokrotnie poruszany. Moduł Astona jest jak najbardziej polecany i dostępny we wszystkich sklepach internetowych. Weszły ostatnio na rynek niejakie moduły DiabloCam, które również obsługują system Seca. Nie wiem jak one będą współpracowały w GI-S 980, o to trzeba się pytać tych co mają taką właśnie konfigurację.
GI-S 980 2CR 2CI HD PVR
Cyfra+ (moduł Aston 2.20)
Cyfrowy Polsat
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez szuwar » 2010-01-17, 14:30

@wiaterek80 Podpisując umowę z C+ prosisz o włączenie bezpłatnych kanałów HD (konieczne żeby punkt C+ mógł sprzedać moduł) i prosisz o sprzedaż modułu C+ w promocyjnej cenie 99 PLN. Oczywiście pod warunkiem, że dany punkt posiada moduły. W Centrach C+ powinny być albo w dużych punktach (nie wyspach w marketach)
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: GI-S 980 HD kilka pytań...

Postprzez wiaterek80 » 2010-01-17, 20:54

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Raczej zdecyduje się na moduł. (mam nadzieje, że znajdą to cudo w Wawie np na Puławskiej - bo szczerze nie uśmiecha mi się płacić 349pln za sam moduł gdzie za tuner zapłaciłem 749pln

Nie wiem, czy dobrze wywnioskowałem.
Ale w C+ jest inna sytuacja niż w CP z współpracą z modułami
W CP moduł i karta w jednym punkcie musi być zakupiona.
W C+ mogę zakupić w promocji dekoder + kartę. A samą kartę mogę bez problemu używać później w innym tunerze, zakupując do niego moduł ? Tak ?
wiaterek80
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-10-21, 08:47

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 980 2CR2CI HD PVR

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości