Tunery MVision

Moderator: sq9

Postprzez Marek-B » 2007-11-08, 19:31

Co powiecie na to
MVision MV-8085 USB CR, PVR - nagrywa na Pendriva!

Cechy


MPEG-II Digital & Fully DVB Compliant -

wbudowany czytnik ma oznaczenie CONAX, jednak czytnik jest uniwersalny bezproblemowo działają karty seca, viaccess, conax, powinno działać też irtedo i cryptoworks. Z tunerem działają wszystkie splitery dostępne u nas czyli przewodowe na atmelu ( wyjątek Small II i Big II, które działają tylko z kartą łamaną gdzie można zamknąć klapkę zwykła karta nie działa dlatego że jej plastikowa osłona nie pozwala wepchnąć ją do końca) działają także bez kłopotów splitery wifi - smartwi i RFLink100 oraz RFLink600.

DVB-S Receiver
LNB Tone Switch 22KHz mode on/off
Multi-LNB controlled by DiSeqC 1.0, 1.2 & USALS (1.3)

pamięć 5000 kanałów

PAL/NTSC automatyczne przełączanie

PIG (Picture in graphic)
pełna obsługa teletekstu i napisów ekranowych

EPG (provider electronic program guide)

OSD grafika 256 kolorów z pełną rozdzielczościa

Various games with stereo sound
Dolby Digital bitstream Out through S/PDIF - wyjście coaxialne

wymiana softu i list kanałów zarówno przez RS232 i USB

wbudowany odtwarzacz MP3 i przeglądarka zdjęć JPG - przez USB 2.0 - wkładamy dysk USB ( pendrive) w menu tunera wchodzimy w zakładkę USB i klikamy na interesujący nas plik

PVR Ready by USB - jest to cecha wyróżniająca ten tuner jest na rynku kilka tunerów z wyjściami USB ale żaden nie ma możliwości nagrywania - tuner nagrywa w formacie *.irm na dole z zalacznikach konwenter plików i program do odczytu z PC
Programowalny Timer do 10 zdarzeń
tuner ma także możliwość programowania z pozycji RS232 lub z dysku na USB (pendrive) !!!!



da sie pogodzić blindscan i nagrywanie na pendriva ???:)
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez marekp » 2007-11-08, 20:18

I jeszcze ten Mvision FCIS - 9080 Net ,FCIS 9080 USB,FCIS 9080 USB Combo,FCIS 9085 USB Combo NET.
opis można poszukać w neci . Czy będą podobne funkcje w naszych Xpeed ?? , czarno to widzę
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez marekp » 2007-11-09, 08:17

I tu się całkowicie zgadzam, myśle że jest to życzenie nas wszystkich, bo jak widać można i trzeba !!
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez Grzegorz » 2007-11-09, 09:33

Ja "poluję" na Echosmart
http://www.wizardsatellite.co.uk/index. ... cts_id=544
Niestety ale w Polsce nie można go dostać. Kiedyś był na Allegro.
Jedyną wadą jaką w nim widzę to brak CI. Ale do samej C+ wystarczy.

Tak w ogóle to widzę dziwne zjawisko. U nas dominują głównie Fergusony i GI. Z tego co wyczytałem to te Echosmart/Echolite są bardzo popularne w Rumunii i na Węgrzech. Od czego to zależy?
Te Echosmart są tam już z dobry rok a u nas dominują jakieś ubogie Fergusony których największą zaletą jest to że można było na nich na lewo oglądać różne kanały.
Grzegorz
 
Posty: 197
Dołączenie: 2007-07-30, 11:41

Postprzez Jurek » 2007-11-10, 22:13

O tym jaki sprzęt jest popularny w kraju decyduje wiele rzeczy, ale myślę, że przede wszystkim jakość obsługi klientów danej marki (czyli przedstawiciel). Jeżdżąc po targach po świecie widziałem taką masę fantastycznego sprzętu, ze nic tylko zabierać się za sprzedaż. Tylko co z tego, jak ze sparciem jest jak np. ze słynnymi kartami K w ostatnim roku - co miesiąc nowa za 100 euro, a po 6 miesiącach cisza.... . I co komu po takim cudzie, jeśli z drobiazgiem do poprawki nie ma się gdzie udać?
Z naszymi programistami idzie ciężko, czasami są niereformowlani, ale generalnie są do dyspozycji. W ostatnim czasie na minus moge tylko zaliczyć sprawę z blind scanem (długo to trwa), ale nie tracę nadziei.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jurek » 2007-11-10, 22:13

O tym jaki sprzęt jest popularny w kraju decyduje wiele rzeczy, ale myślę, że przede wszystkim jakość obsługi klientów danej marki (czyli przedstawiciel). Jeżdżąc po targach po świecie widziałem taką masę fantastycznego sprzętu, ze nic tylko zabierać się za sprzedaż. Tylko co z tego, jak ze sparciem jest jak np. ze słynnymi kartami K w ostatnim roku - co miesiąc nowa za 100 euro, a po 6 miesiącach cisza.... . I co komu po takim cudzie, jeśli z drobiazgiem do poprawki nie ma się gdzie udać?
Z naszymi programistami idzie ciężko, czasami są niereformowlani, ale generalnie są do dyspozycji. W ostatnim czasie na minus moge tylko zaliczyć sprawę z blind scanem (długo to trwa), ale nie tracę nadziei.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marek-B » 2007-11-10, 22:28

Jak im nie idzie z blindscanem ...to niech tą mało widoczną czcionkę w opisie programu na dole ekranu poprawią. Jest naprawdę wkurzająca. To chyba potrafią :)
Ostatnio edytowany przez Marek-B, 2007-11-11, 08:15, edytowano w sumie 1 raz
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez marekp » 2007-11-11, 10:11

Fakt że im nie idzie , kilka miesięcy walki z długim startem odbiornika , nie wiem czy jest firma która pozwoliłaby na wykasowanie z softu planszy powitalnej z logo firmy.
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez Marek-B » 2007-11-11, 15:06

Nikt nie zarzuca firmie złych chęci. Tuner spisuje się naprawdę znakomicie, mam porównanie, bo przerzuciłem ich juz sporo :)
Tylko, że jednym z kryteriów, którym się sugerowałem przy zakupie, był obiecany blindscan. Niestety ta funkcja chyba przerosła programistów.
Druga sprawa...czy tak trudno dać wyraźniejszy pasek z opisem programu??
Mam swoje lata i oczy już nie te.
Ostatnio edytowany przez Marek-B, 2007-11-11, 18:20, edytowano w sumie 1 raz
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów


Powróć do Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron