konwenter Monoblock

Moderator: sq9

konwenter Monoblock

Postprzez mietekr » 2007-09-02, 08:19

Jestem nowy na tym forum. Może ktoś mi pomoże, kupiłem ostatnio konwenter Monoblock single LNB i niestety nie przełącza mi między konwerterami. Przypuszczam, że to jest wina ustawień DiSEqC. Nie jestem w tym bardzo dobry. Zaznaczam że antena jest 85 cm, ustawiona jest perfekcyjnie, sygnał z Astry i HB jest super. Używam karty TwinHan i jadę na ProgDVB. Jedyne wyjście w tej chwili to przekładanie konwentera. Może ktoś mi pomoże?
Ostatnio edytowany przez mietekr, 2007-09-02, 12:41, edytowano w sumie 1 raz
mietekr
 
Posty: 1
Dołączenie: 2007-09-01, 20:38

Re: konwenter Monoblock

Postprzez Jurek » 2007-09-02, 18:07

mietekr napisał(a):Jestem nowy na tym forum. Może ktoś mi pomoże, kupiłem ostatnio konwenter Monoblock single LNB i niestety nie przełącza mi między konwerterami. Przypuszczam, że to jest wina ustawień DiSEqC. Nie jestem w tym bardzo dobry. Zaznaczam że antena jest 85 cm, ustawiona jest perfekcyjnie, sygnał z Astry i HB jest super. Używam karty TwinHan i jadę na ProgDVB. Jedyne wyjście w tej chwili to przekładanie konwentera. Może ktoś mi pomoże?

Pierwsza sprawa - w uchwycie anteny ma być promiennik ustawiony na Hot Bird. Drugi (na Astrę) ma być po prawej stronie patrząc od strony czaszy (mocowania anteny). Antena ustawiona na Hot Bird. Dal większości monobloków ustaw w karcie diseqc 1 na Hot Bird, diseqc 2 dla Astry - wyjątki to monoblocki Interstara oraz SAT tam jest 1 na Astrę i 2 na Hot Birda.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez lula » 2007-10-28, 17:30

witam
mam ustawiony monoblok na hb i as działa pięknie ale do tego dodałem konwerter z zezem na syriusa i połączyłem to diseqc 2/1 i klapa sam konwerter na syr. działaa po połączeniu go z monoblokiem jest tylko hb i syrius albo as i syrius poza tym na astrze jeżeli już jest, to przy dużej ilosci kanałów wyświetla brak sygnału ustępuje to po całkowitym odłączeniu [odkręceniu przewodu] konwertera wiem, że monoblock ma wbudowany diseqc i on to najprawpodobnie nie jest przełączany ale widziałem zdięcie na którym był i monoblok i więcej kowerterów i podobno działało
jak i czym połączyc żeby bezproblemowo zadziałało?
Ostatnio edytowany przez lula 2007-10-28, 19:24, edytowano w sumie 2 razy
lula
 
Posty: 11
Dołączenie: 2007-10-28, 16:47

Postprzez rob32 » 2007-10-28, 19:14

Witam.
Nie słyszałem aby monoblok działał wraz z innymi konwerterami. Zasadniczo monoblok posiada w sobie dwa konwertery i DiSEqC 2/1 i nie jest do rozbudowy. Jeżeli chcesz odbierać za pośrednictwem trzech konwerterów to należy zastosować przełącznik 4/1 wraz z oddzielnymi konwerterami. To najprostsze rozwiązanie. ;-)
rob32
 
Posty: 48
Dołączenie: 2007-07-27, 21:52

Postprzez Jurek » 2007-10-29, 10:23

@lula - taka konfiguracja jest możliwa, ale nie możesz do przełączania monoblock ->trzeci konwerter używać diseqc`a. Zastosuj przełącznik 0/12V sterowany z gniazda cinch GI. Dla Syriusa np. ustaw w Menu, Instalacja wlączone 12V, dla Astry i HB wylączone. Wtedy masz automat i bezproblemowe przelączanie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez lula » 2007-11-01, 01:11

witam
nie jestem pewien czy to chodzi o tego typu przełączniki ale wydaje mi się że tak Link jeżeli nie to proszę o wyjasnienie. Poza tym taki wyłącznik chciałbym zamontować na zewnątrz blisko konwertera i monoblok. Jeżeli myslę nie tak proszę o sprostowanie. Jestem noga w tym temacie to moje pierwsze kroki z sprzętem sat, poza tym dowiedzieć się o przełączniku 0/12 to też problem w trzech sklepach sprzedawcy nie słyszeli o czymś takim w czwartym gość przypominał sobie, że sam robił sobie kiedyś taki przełącznik podłączany do nóżki euro. Także w internecie hasło przełącznik 0/12 to tylko różne wiadomosci że coś takiego się używa ale konkretów żadnych.
dzięki za bardzo szybką odpowiedż
Ostatnio edytowany przez lula 2007-11-01, 08:21, edytowano w sumie 3 razy
lula
 
Posty: 11
Dołączenie: 2007-10-28, 16:47

Postprzez Marek-B » 2007-11-01, 07:46

Ten przełącznik Link, będzie w sam raz. Kabelek podłączasz do wyjścia 0/12V z tyłu odbiornika.
Tylko jedną żyłę, masę będziesz miał z masy przewodu koncentrycznego.
Ostatnio edytowany przez Marek-B, 2007-11-01, 08:22, edytowano w sumie 1 raz
Xpeed 870 , parabola Mabo 180cm -orbita 80E-45W. Konwerter single Maximum SF100 XO

Image
Marek-B
 
Posty: 70
Dołączenie: 2007-08-19, 15:08
Miejscowość: Łochów

Postprzez lula » 2008-01-09, 23:56

aby zakonczyc temat monoblock +zez na siriusza: taki włsnoręcznie wykonany przełącznik [koszt ok. 7 zł] + wskazówki Jurka i MarkaB i wszystko działa pięknie
dzięki
pozdrowienia
- cytat-
Przełącznik automatycznie sterowany wyjściem 0/12 V


Schemat tego przełącznika zamieszczam ze względu na jego prostotę wykonania. Niestety ze względu na pobór prądu przez cewkę przekaźnika wykorzystać go można jedynie dla tunerów posiadających odpowiednie wyjście które można obciążyć prądem o natężeniu przynajmniej 25 mA.

Należy zastosować przekaźnik o napięciu 12 V i możliwie najmniejszym prądzie cewki. Zastosowane diody nie są konieczne (obydwie można pominąć bezpośrednio łącząc cewkę przekaźnika z wyjściem 0/12V) ale zabezpieczają elektronikę tunera przed przypadkowymi przepięciami generowanym przez cewkę przekaźnika. Wspólne połączenie mas gniazd F należy połączyć z ekranem przełącznika jeśli takowy istnieje.
Tomasz Prószyński
09.12.1998
lula
 
Posty: 11
Dołączenie: 2007-10-28, 16:47


Powróć do Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron