Co sądzicie na temat nowej serii FX tunerów Ferguson?

Moderator: sq9

Postprzez marcines » 2007-12-19, 10:33

anaila napisał(a):...moim zdaniem (a słucham dość dużo) dźwięk to w GI najsłabsza strona: jakby przytłumiony, matowy, nieklarowny.


Osobiście nie mam porównania z innym sprzętem sat, ale nie zgodzę się z opinią @analia
Dźwięk w GI według mnie jest zbyt klarowny, wyeksponowane są niskie tony, wysokie zresztą też.
Dużo zależy od tego, do czego tuner jest podłączony (wzmacniacz, głośniki itp.). ;-)
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez anaila » 2007-12-19, 21:26

fajnie: widzę, że wprowadziłem trochę ożywienia...
co do dźwięku w GI: od początku nie odpowiadał moim preferencjom, dawałem temu wyraz jeszcze na forum strony sat.pl, ponad rok temu, gdy pierwszy raz trafił mi się GI. tak mam. jednak barwa dźwięku - rzecz bardzo indywidualna gdy idzie o preferencje, więc tu nie musimy się zgadzać.
co do czułości głowic w GI i Fergusonach - może GI jest czulszy, ale: ile jeszcze można czekać na weryfikację tej kwestii?? życie biegnie...
na pewno kupiłbym Xpeed'a, ale póki nie ma blind scana...
zresztą mojego GI na śmietnik nie wyrzucam, przywiązałem się do niego, istotnie jest czuły, wygodny w obsłudze - dobry tuner do odbioru tv. jeśli w X-ach dźwięk jest lepszy (dla mnie), to fajnie, bo gdy GI wypuści w końcu blind scana, a ja dożyję, to na pewno b.poważnie rozważę kupno.

chcę tylko, by nie popadać w zaślepienie - nie warto kwestionować walorów innego sprzętu, jeśli takie są. a moim zdaniem zalet Fergusona (przy uwzględnieniu jego wad - o czym pisałem) podważać nie warto, bo ten sprzęt się broni. może dla pasjonatów i zapalonych DX-erów to jest za mało, ale dla przeciętnych miłośników tv sat wystarczy aż nadto. pewnie dlatego ta marka jest u nas tak popularna, i ani Globo, ani Comsat nie potrafią jej popularnością dorównać mimo też paroloetniej już obecności na rynku (moi znajomi, jeśli mają swoje odbiorniki, to wszyscy Fergusony - ja byłem dla nich dziwakiem ze swoim GI! - i zwykle nie narzekali, tylko jednego Ferdka zamieniali na nowszego i tak to idzie...)

na koniec dodam - pocieszając być może tych, którzy uważają, że poza GI nic już nie ma dobrego - różnica między GI a fergusonem jest jeszcze taka, że przez ponad rok GI nie zawiesił mi się ani razu, ferguson przez kilka dni parę razy pokazał,że to umie...
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Postprzez marekp » 2007-12-19, 21:35

Widze że masz takie same odczucia co do GI jak ja a szczególnie to końcowe stwierdzenie
marekp
 
Posty: 47
Dołączenie: 2007-07-27, 14:18

Postprzez anaila » 2007-12-19, 23:31

qurcze, sumienie nie dawało mi spokoju...
sprawdziłem swoje wpisy na forum sat.pl - GI też mi się zawieszał na początki!!!

oto wpis mój z dnia 2006-02-28 00:34:48: (dzieliłem się wrażeniami z początku użytkowania GI)
"na koniec: kilka razy podczas układania własnej kolejności kanałów na głównej liście tuner mi się zawiesił... "
(http://www.sat.pl/forum/viewtopic.php?t=98&start=30)

tam też już wówczas pisałem, że wg mnie "dźwięk jest przeciętny".

wygląda na to, że Ferguson nie jest taki wyjątkowy z tym zawieszaniem się... (ale potem już GI musiał mi się przestać zawieszać, bo dobrze tych początkowych swoich wrażeń ówczesnych nie zapamiętałem!)

nawiasem mówiąc, mam odczucie, że dźwięk jeszcze popsuł mi się w GI po zmianie softu na najnowszy - muszę to sprawdzić, wrócić do starego oprogramowania (słucham na wieży Sony, przy kolumnach Magnat Monitor 1000 - Ferdek naprawdę pięknie brzmi!)
pozdrawiam!
anaila
 
Posty: 95
Dołączenie: 2007-12-18, 22:58

Poprzednia

Powróć do Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron