Problem - pionowe pasy

Moderator: sq9

Problem - pionowe pasy

Postprzez JacekR » 2009-10-14, 21:22

Witam,

Czy ktoś się spotkał z problemem pionowych pasów na ekranie podczas odbioru z SAT. Na DVB-T jest OK. W załączniku przesyłam screen. Tak to wygląda na stop-klatce. W rzeczywistym odglądaniu pasy zlewają sie i są praktycznie białe (wyglądają jak biały kod kreskowy). Inne tunery u mnie (oryginalny od C+ i NKA) działają bez problemu. Na innej instalacji u znajomego jest dokładnie to samo. Podejrzewam, że to raczej wada tunera, ale może nie i ktoś się z tym spotkał.
Zgubiłem paragon i nie mam jak oddać do naprawy gwarancyjnej, więc rozważam czy nie kupić innego tunera bo na tym oglądać się nie da. Dodam tylko, że nowy soft nic nie zmienia.
gs8010.jpg


Pozdrawiam,
Jacek
JacekR
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-10-14, 19:55

Re: Problem - pionowe pasy

Postprzez ImperPL » 2009-10-14, 22:02

Sprawdź jeszcze kabel, jeżeli nie pomoże to walnięty tuner.
ImperPL
 
Posty: 62
Dołączenie: 2009-02-21, 17:23

Re: Problem - pionowe pasy

Postprzez JacekR » 2009-10-15, 08:33

Witam,

Kable są OK. Mam instalacje na multiswitchu i w każdym gniazdku jest to samo. U znajomego na innej instalacji też to samo. Nie ma też znaczenia, do którego wyjścia na tunerze się podłączę.

W takim razie tuner jest uszkodzony. Mam w takim razie pytanie do kolegi Jurka, jak przeczyta ten post. Czy mogę wysłać tuner do naprawy bez paragonu, tylko na podstawie nr seryjnego. Tuner kupiłem na początku roku w Dipol-u w Wawie.

Pozdrawiam,
Jacek
JacekR
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-10-14, 19:55

Re: Problem - pionowe pasy

Postprzez Jurek » 2009-10-15, 09:12

Oczywiście możesz, wyślij na adres firmy we Wrocłąwiu, dołącz kontkat i opis co się dzieje.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość