Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Moderator: sq9

Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez mermi » 2009-10-03, 14:38

Witam.
Z przykrością muszę poinformować, że mój gosat najprawdopodobniej padł... Ogólnie bardzo sporadycznie korzystałem z tego tunera (po kilka godzin w weekendy) i do tej pory właściwie na nic nie narzekałem. Ale teraz tuner sfiksował. Wgrałem mu najnowszy soft z sierpnia i początkowo wszystko było ok. Niedawno postanowiłem wyszukać sobie kanały z platformy tvp i po przeskanowaniu transpondera wszystko chodziło jak trzeba. Kilkanaście dni później tvp zmieniła parametry sygnału, więc wykasowałem stare kanały i ponownie przeskanowałem transponder z nowymi ustawieniami. Tuż po przeskanowaniu tuner zaliczył samoczynny niespodziewany restart. No ale po tym działało wszystko ok, choć nie miałem czasu by jakoś dłużej pooglądać tv, więc tuner został wyłączony. Kilka dni później, w sobotę, obejrzałem na nim na dvb-t na polsacie kwalifikacje f1 i problemów też nie było. Za to dzień później podczas oglądania wyścigu (na tym samym kanale) tuner nagle zaczął się restartować. Wyglądało to tak, że nagle łapał zwiechę, restartował się i można było dalej oglądać. Po kilkunastu minutach sytuacja się powtarzała. Wkurzyłem się i postanowiłem szybko wgrać ponownie tego sierpniowego softa. Oczywiście przed jak i po wgraniu robiłem reset. Wgrałem też ponownie listę kanałów i oglądam tv. Niestety restarty dalej były. Specjalnie przełączyłem na kanał z satelity aby sprawdzić czy dzieje się tak tylko na dvb-t i okazało się, że i na satelicie również były restarty. Co gorsza, wraz z dalszym oglądaniem tv wspomniane restarty zaczęły się pojawiać w co raz krótszych odstępach czasu. Postanowiłem ponownie powtórzyć procedurę wgrania softu. I po tym tuner całkowicie sfiksował, gdyż teraz ciągle próbuje się uruchomić i nigdy mu się nie udaje... Dzisiaj spróbowałem z bootowaniem z USB przy pomocy pliku API_FILE.bin. I tu też dupa blada, gdyż niby procedura się udała, lecz tuner staje przy uruchamianiu na "INITIAL.." i dalej nie chce iść, a jedynie po pewnym czasie restartuje się.
Czy mam rozumieć, że teraz pozostaje mi już tylko odesłać tuner do sklepu, w którym został on kupiony (DMTRADE)?
mermi
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-02-05, 10:25

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez Jurek » 2009-10-03, 14:56

Odeślij bezpośrednio do nas, będzie szybciej. Dołącz krótki opis, adres zwrotny i telefon. Po 48godz od otrzymania przez nas będziesz miał sprzęt z powrotem
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez puchaczNS » 2009-11-02, 19:46

Mam podobny problem, praktycznie od dnia zakupu. Do tej pory uważałem podane przez Ciebie objawy za chorobę wieku dziecięcego ale kolejny już soft nie poprawia działania tunera.
Podczas codziennego użytkowania (obecnie DVB-T Wichów, wcześniej moduł CP) tuner potrafi restartować się po kilka razy. Oprócz listy programów wszystko wraca do ustawień fabrycznych.
Zdarza się, że przy naciskaniu klawiszy pilota VOL + - zamiast poziomu głośności zmieniają się kanały i to wtedy najczęściej dochodzi do zwiechy.
Drugi przypadek to wciśnięcie OK na pilocie celem wywołania listy programów. Kilkukrotna , szybka zmiana kanałów z owej listy i ..... kolejna zwiecha.
Zmieniałem po kilka razy softy podane na stronie GI ale pomału zaczynam żałować decyzji odnośnie zakupu tego tunera .
puchaczNS
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-11-02, 19:36

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez Jurek » 2009-11-03, 09:18

Ostatni soft ( z sierpnia tego roku) w duzym stopniu zniwelował ta przypadłość. Wgraj go, zrób koniecznie reset fabryczny i na nowo zaprogramuj kanały. Nie gwarantuje oczywiście , że nie jest to w Twoim przypadku problem sprzętowy, ale wg użytkowników problem restartów prawie się już nie pojawia.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez kerrt » 2009-11-03, 15:20

Jurek napisał(a):Ostatni soft ( z sierpnia tego roku) w duzym stopniu zniwelował ta przypadłość.........
........... ale wg użytkowników problem restartów prawie się już nie pojawia.


fakt restarty sporadyczne , lecz występuję zamrażanie obrazu i dosyć często , dokładnie
objawy występują gdy np. oglądam TVN a wcześniej zaprogramowałem nagrywanie (lub oglądanie) z canal+
tunek przełącza na zaprogramowany kanał i ............ , klatka stop , pomaga tylko przełączenie na inny kanał
i powrót z powrotem , i jeżeli chciałem nagrywać z tego kanału to beret , muszę uruchomić rec
ręcznie a początek filmu , programu poszedł już w pi............ :mrgreen:
Zresztą z nagrywaniem to samo , raz nagra dobrze a drugi raz zaiwania do szóstej rano aż wstanę i wyłączę , albo w
ogólne nic nie nagra , ale tuner włącza się sam jak należy , czyli tak jak został zaprogramowany .
Kończąc , problemu są z , nagrywaniem , zamrażaniem obrazu , a reszta może być , no i jeszcze żeby był
porządny edytor list i było by dobrze ;-)
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez wwoland » 2009-11-05, 16:39

Każde oprogramowanie zachowuje się tak samo jeżeli chodzi o działanie dekodera - restartuje się i kropka.
W zależności ile kart musi obsłużyc tuner te restarty i resety są proporcjonalne. Przy trzech kartach i trzech systemach kodowania ten tuner sobie nie radzi i restaruje po byle jakiej operacji, nawet podgłośnienie lub przciszenie fonii z pilota powoduje restart. Proszę nie wciskać kitu, że jezeli sam tuner znajdzie sobie kanały to wtedy nie bedzie sie restartował, jest to nieprawda. Jeżeli obsługuje on jedną kartę działa poprawnie, przy dwóch już pojawiają się restarty. Przy dwóch kartach włożonych do CI ciągle pojawiające sie napisy "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" doprowadza do szału.
Wypada przekładać karty albo sprzedać tuner ale to nie jest wyjscie, za 1000 PLN można oczekiwać lepszego działania tunera. Rozumiem gdyby on miał linuxa ale ten tuner powinien byc z tych "włóż karty zaprogramuj i zapomnij".
Pomijam instalację dysku i nagrywanie bo z tym sobie dałem już spokój. Szukałem długo znalazłem wiele różnego rodzaju oprogramowania dla klonów: darkbox, metabox, globalteq no i GS 8010, wszystkie działają bardzo niestabilnie.
Obecnie jestem przy oprogramowaniu z 12.08 ponieważ ma jedną dobrą sprawę, można wyłączyć wyświetlacz na noc.
Gdyby ktoś kiedyś napotkał program do edycji oprogramowania typu Defiant dla Pioneerów służące do obróbki oprogramowania (tej warstwy kolorystycznej oraz ustawień wstępnych: jezyka, daty,czasu letniego itp) to gdyby udostępnił je w sieci samemu można spokojnie ustawić wartości wstępne, wtedy resety nie byłyby tak denerwujące bo tuner wróciłby do tego samego co zadaliśmy przy instalacji. Prawdopodobnie można to osiągnąć również poprzez wejscie do menu serwisowego ale i tego również nie udało mi się zlokalizować. Może tam dałoby się przydzielić system kodowania dla kanału w multikrypcie pozbywając się informacji że tego kanału nie ma w twoim abonamencie.
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez puchaczNS » 2010-12-03, 22:13

W dniu dzisiejszym szmelc pod tytułem GoSat GS-8010 padł całkowicie. Po południu jeszcze oglądałem jakieś programy , po powrocie z treningu ............ tuner restartuje się bez końca aż nagle coś pykło i padł na amen.
Jedyne co mu dobrze wychodziło to udawanie centralnego ogrzewania w domku jednorodzinnym.

Komu odesłać to BADZIEWIE ? Dystrybutorowi czy Sprzedawcy? Mam serdecznie dosyć kilkukrotnych zwiech w ciągu dnia, omyłkowego realizowania poleceń z pilota i innych dziadostw, którymi raczył moją rodzinę.
puchaczNS
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-11-02, 19:36

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez Albert1865 » 2010-12-04, 21:45

W dniu dzisiejszym próbowałem wrócić do oprogramowania z listopada 2009r.Nie mogłem wgrać listy kanałów do tego oprogramowania :?: i jeszcze raz z powrotem wgrałem najnowszy soft.Nie wiem co się stało ale ciągle się pokazują komendy Api Loading,Goto API,numer kanału,Bot ver.09.Nie można włączyć dekodera.Co się stało?Pomocy!
Albert1865
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-08-22, 21:47

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez puchaczNS » 2010-12-05, 12:02

Miałem dokładnie te same objawy mimo, że nic nie chciałem wgrywać/ustawiać etc. Po chwili tuner padł całkowicie i wydaje jedynie jakieś terkotanie z zasilacza.
puchaczNS
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-11-02, 19:36

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez Albert1865 » 2010-12-05, 15:08

Udało mi się go reanimować.W dziale Download jest instrukcja jak to zrobić. :-)
Albert1865
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-08-22, 21:47

Re: Padł całkowicie? Ciągłe restarty.

Postprzez Jurek » 2010-12-06, 09:24

puchaczNS napisał(a):W dniu dzisiejszym szmelc pod tytułem GoSat GS-8010 padł całkowicie. Po południu jeszcze oglądałem jakieś programy , po powrocie z treningu ............ tuner restartuje się bez końca aż nagle coś pykło i padł na amen.
Jedyne co mu dobrze wychodziło to udawanie centralnego ogrzewania w domku jednorodzinnym.

Komu odesłać to BADZIEWIE ? Dystrybutorowi czy Sprzedawcy? Mam serdecznie dosyć kilkukrotnych zwiech w ciągu dnia, omyłkowego realizowania poleceń z pilota i innych dziadostw, którymi raczył moją rodzinę.


Wyslij bezpośrednio do nas. A dlaczego tak sie stało odpowiedź masz wyżej, wystarczyło wgrac mu plik API jak sie zaczął restartować. Teraz już pozostaje tylko serwis.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości