HDD z GO SAT 8010

Moderator: sq9

HDD z GO SAT 8010

Postprzez strzybnica » 2009-08-04, 16:25

Ostatnio kupiłem tunka GS 8010 i chciałem podłączyc do niego HDD firmy WD -320 GB. Dysk wcześniej pracował z Topfieldem 7700HSCI. Niestety GS 8010 nie "widzi" tego dysku - w menu głównym, omija pozycję HDD ( Interfejs dysku) i nie daje sie tej pozycji menu wybrać. HDD podłączony jest poprzez kabel e-SATA/e-SATA - 7p/7p. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak sobie z tym problemem poradzić? Czy format dysku do Topfielda jest inny jak do Go Sata ? Jeżeli tak jest -to jak go sformatować?
strzybnica
 
Posty: 7
Dołączenie: 2007-08-19, 11:59
Miejscowość: Strzybnica

Re: HDD z GO SAT 8010

Postprzez bgr » 2009-08-04, 18:47

@strzybnica
Format dysku nie powinien mieć znaczenia, choć na 100% tego nie powiem. Ten tuner o czym dużo było wcześniej pisane jest mocno wrażliwy. Wszystkie operacje musza być wykonywane na wyłaczonym tunerze z sieci - jest to generalna podstawa i przy tym tunerze nie do obejścia.
1. Wyłącz tuner wyłącznikiem,
2. sprawdź starannie połączenie kablem e-sata dysku i tunera.
3. włącz zasilanie dysku twardego - odczekaj kilkanaście sek. aż się dysk rozkręci i będzie gotowy do pracy
4. włącz tuner
...jesli połączenie ( kabel ) między dyskiem a tunerem jest poprawne to w menu powinna się zaświecić zakładka dot. dysku HDD. Tam sformatuj dysk, gdyż tuner obsługuje specyficzny format - dr dos 8.0 czy coś takiego. Powodzenia.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: HDD z GO SAT 8010

Postprzez strzybnica » 2009-08-05, 14:02

Wielkie dzięki za podpowiedź, HDD wystartował, rzeczywiście tunek jest bardzo himeryczny.
Nietety mogę nagrywać pogramy tylko w czasie rzecywistym - to jest tylko wtedy gdy oglądam.
Zaprogramowane w timerze programy się nie nagrywają - tunek się załącza i wyłącza w wyznaczonym czasie, ale nie uruchamia HDD, który pozostaje w stand-by.
Czy jest gdzieś dostępna instrukcja -jak programować nagrywanie ? Byłaby bardzo pomocna, w oryginalnej instrukcji na temat PVR nie ma ani słowa.
Pozdrawiam
strzybnica
 
Posty: 7
Dołączenie: 2007-08-19, 11:59
Miejscowość: Strzybnica

Re: HDD z GO SAT 8010

Postprzez Jurek » 2009-08-06, 07:05

HDD powinien być włączony do zewnętrznego zasilania na czas ew. pracy. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jesli programujesz nagrania czasowe, to tuner musi "zobaczyć" włączony dysk.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: HDD z GO SAT 8010

Postprzez strzybnica » 2009-08-06, 14:43

Witam ponownie,
Oczywiście, HDD jest zasilany z zewnątrz cały czas i tuner go "widzi". Po kilku próbach zauważyłem, że jak zaprogramuję nagranie z EPG ( niestety tylko w tym samym dniu - bo EPG wyświetla co najwyżej dwa programy do przodu) to podświetlę tytuł na czerwono i wówczas program się nagra, pod warunkiem, że tuner po załączeniu się nie zawiesi i odkoduje program. Korzystam z Cyfry +. Natomiast zaprogramowanego nagrania z Timera nie zrealizuje. Na EPG tak zaprogramowany program pozostaje nadal podświetlony na żółto lub zielono i nie zmieni sie na kolor czerwony. Myślę, że jest to błąd firmware'u. Zatem mogę pomarzyć o nagraniu programu, który nadawany będzie za kilka dni.
Czy jest jakaś inna metoda programowania nagrań ?
Pozdrawiam serdecznie
strzybnica
 
Posty: 7
Dołączenie: 2007-08-19, 11:59
Miejscowość: Strzybnica

Re: HDD z GO SAT 8010

Postprzez bgr » 2009-08-06, 18:48

Jeśli chodzi o funkcje PVR to ten tuner od zawsze ma problemy. Musisz próbować - czasami uda się coś nagrać bez programowania z poziomu EPG. Musimy ufać, że zapowiadane na przyszły tydzień nowe oprogramowanie zmieni oblicze tego sprzętu. Administrator tego forum dokładnie wie o problemach związanych z tym tunerem - dużo już było pisane o tym na forum. Jeśli chodzi o gosata 8010 cierpliwość jest wielką cnotą.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: HDD z GO SAT 8010

Postprzez strzybnica » 2009-08-07, 14:05

No to czekamy na nowy soft ! Dajmy się zaskoczyć.
Dzięki za pomoc.
strzybnica
 
Posty: 7
Dołączenie: 2007-08-19, 11:59
Miejscowość: Strzybnica


Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości