GoSat GS-8010 a moduły CAM

Moderator: sq9

GoSat GS-8010 a moduły CAM

Postprzez wwoland » 2009-06-12, 17:47

Zakupiłem uniwersalny moduł CAM Matrix Reborn.
Wiesza sie bardzo często. Na 100% na kanałach HD zarówno z kartą cyfry jak i TNK.
Wyłączenie ystemów kodowania innych jak karty nie poprawia stabilności.
Jednakowo zachowuje się niezależnie od ilości modułów i ich umiejscowienia.
Ja osobiście odradzam zakup tego modułu do naszego tunera.
Jeżeli temat nie umrze śmiercią naturalną to proszę kolegów aby wpisywali swoje opinie na temat modułów i ich współpracy z naszym tunerem.
Pomorze to przyszłym nabywcom podjąć słuszne wybory.
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32

Re: GoSat GS-8010 a moduły CAM

Postprzez wwoland » 2009-07-19, 11:07

MODUŁ ASTON 2.20
instaluje się dobrze, uprawnienia również przechodzą poprawnie.
Denerwujące jest przy współpracy modułu polsatu cyfry oraz karty TNK to, że na kanałach cyfry do których nie masz uprawnień w ramach tego pakietu tylko w ramach polsatu lub TNK wyskakuje informacja Aston CAM "Program scrambled, check your rights" Pres OK to continue. Denerwujące jest to ,że ten napis nie znika sam po pewnym czasie. W module polsatu jeżeli się cośtakiego pojawi znika samo. Prawdopodobnie jest to wina oprogramowania tunera.
Mam pytanie, czy można to jakoś wyłączyć aby się nie pojawiało.
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32

Re: GoSat GS-8010 a moduły CAM

Postprzez Jurek » 2009-07-20, 08:41

To nie jest wina tunera, tylko Astona ;-) W Menu Astona (Menu-Interfejs modułów CI->Aston) powinienes mieć zakładkę settings, spróbuj tam ustawić 1 sek w punkcie "Time lenght of message display", pewnie masz unlimited i to jest powodem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: GoSat GS-8010 a moduły CAM

Postprzez wwoland » 2009-07-25, 10:39

Dzięki za odpowiedź.
W tym astonie, który posiadam jest zakładka "Settings" ale w niej jest tylko:
Sekect your language
Modify maturity rating (możliwośći dostępne to 1, 2 lub 3)
Modify Pin code
Nie ma tu możliwości ustawienia czasu wyświetlania informacji na ekranie.
Przestawiałem moduły miejscami, pozostawiałem tylko jeden ale zawsze to samo. Wypadało by wykupić pełne pakiety polsatu i cyfry aby uniknąć tych komunikatów.
Ten problem, z tego co doczytałem dotyczy wielu tunerów Goldena. Prponował ktoś wyłaczenie ekranu z komunikatem ale jeżeli go nie bedzie widać to i tak by trzeba potwierdzić komunikat przyciskiem OK.
Myślę, że najprostrzym rozwiązaniem byłoby w oprogramowaniu tunera umożliwienie ręcznego przypsania lub wyboru systemu kodowania kanału.
Wybieram system kodowania np dla TVN 24 Conax, wtedy tuner nie musi wybierać sam systemu, bo jeżeli wybierze niepoprawnie system kodowania w którym nie mamy uprawnień do oglądania tego kanału, to wtedy pojawia się ten komunikat.
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32


Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron