edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Moderator: sq9

edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez mlero » 2009-05-08, 17:01

Dlaczego przy edytowaniu listy kanałów radiowych tuner kasuje sam potrzebne kanały, powiela te co chcemy usunąć i tworzy puste pola na liście ??? A na koniec psuje listę tv ?

Kupiłem nowy tuner z softem 7.04
Zrobiłem swoją listę na tunerze od "Ustawień fabrycznych"-szukanie, kasowanie, przesuwanie, ulubione- dla kanałów TV wszystko w miarę sprawnie.
Postanowiłem poustawiać kanały radiowe NO i SIĘ ZACZĘŁO :evil:
6 godzin pracy poszło do śmieci. :-x
Nie było żadnego sortowania- tylko kasowanie i przesuwanie kanałów.
Wykasowałem też wszystkie radiowe, przeskanowałem transpondery C+ i przy próbie przesunięcia lub kasowania kanałów radiowych psuje cała listę.
Spróbowałem też na sofcie 15.04 i to samo.
Listy nie otwierałem w edytorze.

Spróbujcie od zera przeskanować wszystkieTP cyfry+, poukładać kanały TV, a potem przejść do układania kanałów radiowych - zobaczycie jaki galimatias tuner zrobi na liście Radio, a na koniec poprzestawia i wykasuje kanały na liście TV.

Zróbcie coś z tym softem bo klient jako pierwszy na liście ma Radio JASNA GÓRA i za nic nie można tego zmienić :-D
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez eskim » 2009-05-09, 10:45

Można zmienić wystarczy wgrać gotową listę :mrgreen: .
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez mlero » 2009-05-09, 13:43

Jak już jesteśmy przy edycji to mam jeszcze uwagi:
1- nie można zmienić nazwy listy ulubionej- chyba można to poprawić??

2 - zmiana kolejności kanałów w liście ulubionej chyba jest do zrobienia???

3- jak edytujemy listę TV i włączymy opcję przesuwania kanałów to nie można numerem wybrać stacji tylko trzeba klepać kursorem góra-dół lub page+/_ aż dobrniemy do celu. Przeskakiwanie numerkiem uaktywnia się dopiero po zaznaczeniu kanałów do przeniesienia- trochę to upierdliwe jak w fergusonach AFxx18

4 - jak zaznaczamy kilka kanałów do przeniesienia lub usunięcia to nie ma opcji przy zaznaczaniu kolejnego kanału podglądnąć czy działa. Po naciśnięciu OK tuner przechodzi do opcji finalizowania operacji przesuwania. Jak chcemy poprzesuwać jednocześnie kilkadziesiąt kanałów i przy tym je podglądać to się nie da- upierdliwe na maxa.

5 - dlaczego nie ma w pasku info (rozszerzonym) opcji następnego kanału jak to mają interstary, jest tylko aktualny? -trochę niewygodne

6- fajnie by było dodać w menu automatyczne włączanie opcji DOLBY na kanałąch bo inaczej wszystkie trzeba przelecieć i poprzestawiać
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez protalk » 2009-05-09, 13:58

A czy probowales na sofcie darkboxa? Tam zdaje sie jest troche inaczej z listami kanalow (jest 8 ulubionych, nie 5) to moze i radiowe mozne bezkarnie przenosic?
protalk
 
Posty: 25
Dołączenie: 2009-02-05, 22:09

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez Jurek » 2009-05-11, 08:03

Zmiana kolejności na listach Ulubionych, zmiana nazwy i inne operacje o które prosicie nie jest możliwa, gdyż wymagałaby zmiany całego silnika edycji kanałów. Oznacza to mniej więcej wywrócenie do góry nogami softu. Z oczywistych względów w pierwszej kolejności musimy doprowadzić go do pełnego stanu używalności. PO takiej zmkianie nawet listy kanałów przestałyby działać, nie wspominając o kolejnych miesiuącach na usuwanie wszystkich (prawdopodobnych) błędów.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez mlero » 2009-05-11, 09:27

a edytowanie listy radiowej uda się przyprowadzić do normalności??

Jak już nie da się dokonać większych zmian w edycji to chociaż jedno o czym pisałem musicie koniecznie poprawić:

4 - jak zaznaczamy kilka kanałów do przeniesienia lub usunięcia to nie ma opcji przy zaznaczaniu kolejnego kanału podglądnąć czy działa. Po naciśnięciu OK tuner przechodzi do opcji finalizowania operacji przesuwania. Jak chcemy poprzesuwać jednocześnie kilkadziesiąt kanałów i przy tym je podglądać to się nie da- upierdliwe na maxa.
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez Jurek » 2009-05-11, 09:59

Tak jak podałem wyżej - wszelkie zmiany w edycji kanałów są w tej chwili niewykonalne. Być może w przyszłości wprowadzimy zmiany które ułatwią korzystanie z tunera, w tym tą, o której piszesz, ale nie będzie to w najbliższych paru tygodniach.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: edycja listy radiowej - katastrofa!!!

Postprzez mlero » 2009-05-20, 00:11

Jest pewne obejście problemu o którym pisałem wyżej!!! doszedłem do tego metodą prób :-)
Można przenosić kanały na liście radio ale
tylko pojedynczo i po każdym przeniesieniu kanału exit, żeby zapamiętał daną operację osobno.
Wtedy lista się nie psuje i wszystko jest OK.
Trochę to niewygodne ale zawsze coś :-D
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38


Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron