TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Moderator: sq9

TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez protalk » 2009-04-25, 18:09

Witam

Mam problrm z epg na programach podanych w tytule. W epg podany jest tylko aktualny i nastepny program, a nie tak jak np na tvn-ach na caly tydzien. Jest to prawdopodobnie przypadlosc gosata, poniewaz jak przeloze karte do innego tunera to mam epg na caly tydzien rowniez na tvp1 i 2
Zjawisko to wystepuje na kazdym sofcie jaki wgram (oficjalny, edu, darkbox)
protalk
 
Posty: 25
Dołączenie: 2009-02-05, 22:09

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez kerrt » 2009-04-25, 19:25

EPG jest jednym wielkim błędem w GS 8010 , czy to z kartą cyfry czy z TNK , podobno z polsatem działa 8-)
nie mam zamiaru pakować się w polsat w celu sprawdzenia tego ;-) , więc program telewizyjny mam pod ręką :mrgreen:
Nie wróże świetlanej przyszłości jeżeli błędy nie zostaną usunięte z oprogramowania , a co za tym idzie odejście tunera w
krainę wiecznych łowów i zapomnienie , ludzie którzy są pasjonatami TV SAT jakoś to przeboleją i kupią sobie następny tuner do kolekcji , ale nie zwykły użytkownik który myślał że wsadzi kartę i będzie oglądał bez zmian softów itp a został beta testerem bo tuner został wypuszczony na rynek nie dopracowany , przykre lecz prawdziwe :-?
Może coś pozytywnego teraz , nowy soft jest bardziej stabilny , nie zawiesza się , chociaż na wcześniejszych też nie było źle ,przynajmniej w moim wypadku , mam przy okazji pytanie , czy ktoś używa karty cyfry+ z modułem , czy w takim wypadku EPG działa prawidłowo , podobno moduł polsatu wczytuje EPG prawidłowo , więc jest to problem uniwersalnego
czytnika tunera :?:


edit

można by podpiąć temat z EPG bo rozłazi się to po cały dziale jak rzadkie g.... :mrgreen:
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez eskim » 2009-04-25, 20:27

Przed momentem sprawdziłem EPG dla Cyfry+ działa bez problemowo wiec w czym problem :?: przypomina aby nie używać edytora po tym zbiegu lista gubi EPG.
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez kerrt » 2009-04-25, 20:52

@eskim , ja używam twoich list :-D , przedtem w tunku był dodatkowo moduł conax z TNK , teraz sama karta cyfry ,
ale to nie zmieniło sytuacji , i to jest dziwne że mam EPG od 22.04 do dziś ale tylko do godziny 23.00 ,
czyli tak samo jak napisał :
protalk napisał(a):Witam

W epg podany jest tylko aktualny i nastepny program


czas ustawiony na auto , letni , więc co może być przyczyną i ni cholery dalej , czyli do tyłu EPG jest OK .
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez eskim » 2009-04-26, 08:43

Cyfra+ nadaje EPG we własnym licencjonowanym systemie Mediahighway niezgodnym z normą DVB. Stąd praktycznie każdy tuner z poza Cyfry ma info dotyczące kanału aktualnego i następnego, to jest dodatkowe EPG przesyłane do Philipsów po Wizji. Jest na rynku dosłownie parę tunerów, które czytają EPG Cyfry z dłuższego czasu, ale kosztem złamania praw licencyjnych.
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez kerrt » 2009-04-26, 09:50

eskim napisał(a):Cyfra+ nadaje EPG we własnym licencjonowanym systemie Mediahighway niezgodnym z normą DVB. Stąd praktycznie każdy tuner z poza Cyfry ma info dotyczące kanału aktualnego i następnego, to jest dodatkowe EPG przesyłane do Philipsów po Wizji. Jest na rynku dosłownie parę tunerów, które czytają EPG Cyfry z dłuższego czasu, ale kosztem złamania praw licencyjnych.



Czyli jest to nie zgodne ze specyfikacją tunera ze strony http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=329
jak również INSTRUKCJI OBSŁUGI
Jest przygotowany specjalnie na rynek Polski, co wyraża się w stworzeniu w pełni spolszczonego Menu, obsługi polskich napisów ekranowych (Subtitle) jak również obsługuje polskie czcionki w EPG na wszystkich kanałach z dowolnej platformy ( w tym nadawane z multipleksów DVB-T).

- obsługa elektronicznego przewodnika po programach (EPG) do 7 dni


Czyli zwykły kant ze strony firmy w stosunku do klienta, drodzy użytkownicy , bo nawet nie ma do jednego dnia jeżeli
chodzi o cyfrę+ , tylko dwa programy do przodu .
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez eskim » 2009-04-26, 11:37

Proponuję czytać ze zrozumieniem:
-obsługa elektronicznego przewodnika po programach (EPG) do 7 dni
do 7dni nie na 7 dni a to bardzo duża różnica :-D
-Jest przygotowany specjalnie na rynek Polski, co wyraża się w stworzeniu w pełni spolszczonego Menu, obsługi polskich napisów ekranowych (Subtitle) jak również obsługuje polskie czcionki w EPG na wszystkich kanałach z dowolnej platformy ( w tym nadawane z multipleksów DVB-T).
odnośnie tego,Menu w j.Polskim jest,obsługa polskich napisów ekranowych jest,obsługa polskiej czcionki w EPG na wszystkich kanałach z dowolnej platformy ( w tym nadawane z multipleksów DVB-T) jest :mrgreen: :lol: :lol:
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez kerrt » 2009-04-26, 12:06

-obsługa elektronicznego przewodnika po programach (EPG) do 7 dni

bo nawet nie ma do jednego dnia jeżeli
chodzi o cyfrę+ , tylko dwa programy do przodu
.


to jest moje ostatnie zdanie z postu powyżej , pozostawiam bez komentarza 8-)
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez eskim » 2009-04-26, 13:30

Kończąc temat jeśli ktoś ma ochotę po testować działanie EPG może to zrobić np. na pakiecie TVP z Astry tp.10862 lub pakiet ZDF także z Astry tp.11954.
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez protalk » 2009-04-26, 13:47

eskim napisał(a):Cyfra+ nadaje EPG we własnym licencjonowanym systemie Mediahighway niezgodnym z normą DVB. Stąd praktycznie każdy tuner z poza Cyfry ma info dotyczące kanału aktualnego i następnego, to jest dodatkowe EPG przesyłane do Philipsów po Wizji. Jest na rynku dosłownie parę tunerów, które czytają EPG Cyfry z dłuższego czasu, ale kosztem złamania praw licencyjnych.


Ale dlaczego dotyczy to tez epg z tnk - czyzby tuner z niewiadomych przyczyn wybieral ubogie epg cyfry zamiast normalnego epg z tnk.
protalk
 
Posty: 25
Dołączenie: 2009-02-05, 22:09

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez eskim » 2009-04-26, 14:36

EPG dla operatora TNK pochodzi od Cyfry+
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez kerrt » 2009-04-28, 14:58

kerrt napisał(a): mam przy okazji pytanie , czy ktoś używa karty cyfry+ z modułem , czy w takim wypadku EPG działa prawidłowo



Ponawiam pytanie , mile widziane wszystkie opinie na ten temat , jaki moduł , wersja softu , itp.
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez Jurek » 2009-04-29, 07:53

Ja używam, oryginalnego modułu CI Cyfry. Nie mam żadnych problemów z EPG, oczywiście zgodnie z tym co nadaje Cyfra w DVB programy aktualny i następny.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez protalk » 2009-04-29, 14:09

Jurku - chyba jednak cyfra nadaje troche wiecej. W moim 2. tunerze (Vantage7100/GloboHDTS1) mam pelne EPG na TVP1i TVP2 (Hot Bird 10892 H) na cale 7 dni nawet gdy w czytniku nie ma zadnej karty, a w slocie zadnego modulu. Skad te 7 dniowe epg sie wzielo, jesli wg. Ciebi epg nadawane jest tylko na 2 programy?
protalk
 
Posty: 25
Dołączenie: 2009-02-05, 22:09

Re: TnK - EPG na TVP1 i TVP2

Postprzez marcines » 2009-04-30, 06:14

@protalk, przeczytaj poniższy post ze zrozumieniem ;-)

eskim napisał(a):Cyfra+ nadaje EPG we własnym licencjonowanym systemie Mediahighway niezgodnym z normą DVB. Stąd praktycznie każdy tuner z poza Cyfry ma info dotyczące kanału aktualnego i następnego, to jest dodatkowe EPG przesyłane do Philipsów po Wizji. Jest na rynku dosłownie parę tunerów, które czytają EPG Cyfry z dłuższego czasu, ale kosztem złamania praw licencyjnych.


Po co wałkować temat w nieskończoność ?
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Następna

Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron