GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Moderator: sq9

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez Crofan » 2009-06-05, 11:38

WOW! To extra mozna zaoszczedzic pradu ;).
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez bgr » 2009-06-07, 16:59

@Crofan

Dokonałem kilku pomiarów poboru mocy przez sprzęt satelitarny i TV. Wyszło mi, że Gosat 8010 w trybie pracy pobiera 33,5W a w standby 25,6W. Dla porównania TV Sony Bravia 40" w trybie pracy ( z oszczędnoscią energii) pobiera 161,6 W a w standby 13,6W. Natomiast Opticum 9500 HD w trybie pracy pobiera 21,2W a w standby 16,5W. Dokładność pomiaru w/g tabliczki znamionowej urządzenia pomiarowego (+-) 2%. Wyniki pomiarów w trybie standby pozostawię bez komentarza. Nie znam obowiązujących norm, ale mój Sony ma w instrukcji tryb standby 3 - 5 W.

Crofan napisał(a):WOW! To extra mozna zaoszczedzic pradu ;).
ale tylko wyłączając wszystkie nasze urządzenia z kontaktu!
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez mlero » 2009-06-07, 18:52

niby 33W ale trochę gorący :-/
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez Crofan » 2009-06-08, 15:48

Pozostaje tylko wylaczac tuner pstryczkiem z tylu lub z listwy. Swoja droga, to ktos powinien nakazac producentom aby obnzyli zuzycie pradu w standbay do minimum. A nie, ze wlaczony tylko zegar ciagnal 35 Wat. Paranoja!
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez bgr » 2009-06-10, 12:47

Mam problem. Pierwszy raz od chwili posiadania tego tunera spróbowałem dokonać nagrania programu z Eurosport HD. 5 prób szybkiego nagrania (rec) nie przyniosło efektu. Nagranie poszło, ale odtwarzanie było bez dźwięku i obrazu. Na innych kanałach hd nie mam tego prblemu? Soft najnowszy.

PS. Dzisiaj już nagrywa eurosport hd. Ot złośliwość rzeczy..itd...
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez bgr » 2009-06-12, 14:29

Dzisiaj znów nie mogę nagrywać eurosport hd. W czym problem?
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez wwoland » 2009-06-12, 18:24

Koledzy, prosze o opinie i porady na moje ponizsze pytania:
- czy u Was po restarcie samoczynnym tuner wraca do pierwotnej wersji języka,
- czy można ustawić lub poprawić oprogramowanie aby trzymało po restarcie ustawienia: języka, włączenia czasu letniego, rozdzielczości ponieważ po restarcie przestawia te wszystkie ustawienia do wyjściowych,
- czy udało się komuś uruchomić dysk HDD 2,5" ATA w obudowie 4world uniwersalnej ATA/SATA z wyjściami USB oraz SATA i kabelkiem ESATA/SATA. Dysk formatowałem FAT32, NTFS, bez pozytywnego rezultatu na wszystkich softach nie podświetla się interfejs dysku.
- czy można ustawić tuner lub telewizor Panasonic TH46PV8 - połączenie kablem HDMI aby automatycznie przełączał się telewizor po włączeniu na HDMI jak to ma miejsce przy połączeniu SCART.
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez bgr » 2009-06-12, 19:07

@wwoland
Odnosnie dysku 2,5" to musi mieć własne zasilanie, wtedy zobaczy go tuner i możesz go sformatować przez oprogramowanie tunera.Ten tuner ma swój format dla hdd.
Odnośnie hdmi to ani w tunerze ani w tv nie ustawisz automatycznego włączania tak jak po złączu euro.
Odnośnie 2 pierwszych punktów - w tym tunerze to normalka i myślę, że dużo wody w Wiśle upłynie zanim coś się zmieni.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez wwoland » 2009-06-13, 10:20

@bgr
Dzieki za odpowiedzi:
Jeżeli chodzi o autoatyczne odpalanie telewizora po włączeniu na dowolnym urzadzeniu podłączonym trzeba wejść w tryb serwisowy telewizora i uruchomić tryb hotelowy. W tym trybie wybiera się z jakiego złącza ma startować telewizor.
W moim telewizorze Panasonic TH-42PV8 aby włączyć tryb hotelowy wystarczy na telewizorze przycisnąć przyciski F oraz minus V, przy wcisniętych klawiszach na telewizorze na pilocie nacisnąć trzy razy przycisk AV. Kontrolka na telewizorze zamruga i pojawi sie ekran trybu hotelowego. Kolejność puszczenia klawiszy na telewizorze jest istotna, chyba najpierw F a potem -V, jeżeli ekran ustawień zniknie to trzeba puścić klawisze w odwrotnej kolejności. Następne ustawienia dokonuje się jak w standardowym menu. Trzeba włączyć tryb hotelowy (on) i wybrać złącze na którym ma wystartowac telewizor po właczeniu, wybór zatwierdzić (OK) i wyjść klawiszem (EXIT). Po tym zabiegu telewizor uruchamia się tak jak chcemy.
Jezeli natomiast chodzi o dysk HDD ATA w kieszeni ATA/SATA Podłączony mam kabelkiem SATA/ESATA do tunera, dodatkowo zasilanie (próbowałem z oddzielnym zasilaniem z zasilacza oraz z przedniego gniazda USB tunera), na żadnym sofcie nie poświetla mi obsługi HDD. Próbowałem resetu do ustawień fabrycznych, wszystkich dostepnych softów i nic. Raz tylko soft podświetlił obsługę HDD ale nic poza tym nie można było zrobić. Nie chcę wpuszczać się w koszty ale podejrzewam że problemem jest dysk ATA, którego tuner nie obsługuje nawet jak jest w kieszeni.
W kwestii softu i powrotu do ustawień pierwotnych to powinno sie to udać poprawić.
Miaiałem wcześniej pionera 1430 cyfry i oprogramowanie mozna sobie było edytować delikatnie programem "Defiant"
Może jest taki program dla softów GoSata i można ustawić w programie te parametry i zapisać ponownie soft ze zmianami. Te softy dostepne w necie mają domyslne jezyki: angielski holenderski, grecki itd. Żaden nie jest typowo polski aby miał zaszyty polski język, rozdzielczość najwyzszą i aktywny czas letni. Gdyby te dane wprowadzić w programie i zapisać to nawet po resecie tuner ustawił by je jako domyślne.
Tutaj ukłon do importera tunera i twórców spolszczenia oprogramowania tunera, prosze o zainteresowanie .
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez bgr » 2009-06-13, 12:06

@wwoland
Hej, dzięki za wykład z obsługi hotelowej telewizora - nigdy się z czymś takim nie spotkałem dlatego moja odpowiedź była taka a nie inna. Co do podłączenia dysku hdd, też miałem wiele problemów z MyBookiem zewn. 3,5". Ten tuner to jak panna w tańcu, wszystko mu przeszkadza. Wyjmiesz moduł, zawiesi sie, odłączysz pstryczkiem dysk w kieszeni, zawiesi się ( mam na myśli tryb standby ). Wszystko z nim trzeba robić po wyłączeniu z sieci. Ja zmieniłem MyBooka 500 z esata na zestaw sata 3,5" w kieszeni z wyjściem esata, zewn. zasilaczem i problem z widzeniem hdd zniknął. Dyski ATA to raczej nie współpracują z esata.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez wwoland » 2009-06-14, 11:33

@bgr
Ja sam ten tryb hotelowy znalazłem i uruchomiłem na swoim telewizorze dopiero wczoraj.
Tuner GoSat-a kupiłem w kilka dni wczesniej i dopiero pomału wprowadzam pewne modyfikacje w ustawieniach.
Do tej pory telewizor z tuneren SAT łączyłem kablem SCART i przełączał się samoczynnie, jednak po zastosowaniu kabla HDMI zabrakło mi tej funkcji. Tryb hotelowy załatwił ten problem, przynajmniej jeden udało mi się wyeliminować.
Sprzęt zakupiłem w sklepie DMTrade. Wysłałem do tego sklepu e-maila z prośbą o pomoc w uruchomieniu Modułu Matrix CAM Reborn, bo jak narazie nie mogę korzystać z trzech kart cyfra+polsat+TnK ponieważ jak włożę tylko CAM Matrixa do tunera po kilku minutach się zawiesza tuner, jak tylko go wyjmę wraca do życia. Poprosiłem sklep o wymianę na CAM ASTONA z oobsługą HD za dopłatą lub na CAM Conaxa do TNK. Tak zachwalali tego Matrixa że dałem się nabrać ale myślę, że wymienią na inny. Dysku HDD narazie nie uruchomiłem ale myślę, że jak kupię 3,5" SATA powinien zadziałać.
Gdyby tuner posiadał takie drobne modyfikacje softu jak:
-kilka poziomów jasnosci wyświetlacza bo w nocy świeci za jasno,
-po restarcie utrzymywał ustawienia czasu letniego, rozdzielczości, języka.
Te drobne modyfikacje softu poprawiły by napewno ogólną ocenę tego tunera.
Prawdę powiedziawszy to trochę żałuję, że nie wybrałem TechniSata HD-8S mimo że nie jest combo byłby stabilniejszy.
Pierwszy tuner satelitarny jaki miałem to był Technisat, sprawdzał się bardzo dobrze, nie miałem z nim najmniejszego problemu.
Na mój wybór mało wpływ, że GoSat jest Combo i w przyszłości nie trzeba będzie kupować dodatkowego tunera do telewizji naziemnej ale może pomyślałem za bardzo przyszłościowo.
Telewizor Panasonic TH-42PV8
Tuner GoSat GS-8010 + moduł Polsat + TnK + MODUŁ ASTON 2.20
wwoland
 
Posty: 13
Dołączenie: 2009-05-24, 12:32

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez bgr » 2009-06-14, 15:27

@wwoland
Radzę ci wymienić tego matrixa na moduł smit conax do TNK. Moduły do cyfry są, ale w slocie uniwersalnym cyfra lepiej działa niż w najlepszym mdule no i są drogie, kilkaset zł. Za moduł conaxa 135 do 170 zł. Trzeba było wybrać Technisata.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez Mibay » 2009-06-16, 12:43

Witam. Posiadam właśnie ten dekoder co w temacie. Mam problem. Otóż martwi mnie poziom słupka jakości obrazu. Z ponad 80% spadł do 60%. Dostrzegłem iż, poziom jeszcze niżej spada podczas brzydkiej pogody, tj deszcz, wiatr w tedy też zanika mi obraz, obraz jest rozmyty, różne kolory itp. Wie ktoś może co na to poradzić ? Coś z anteną, kablem ? Od kiedy zaczęły padać silne deszcze ten problem się ukazuje.

Korzystam z Cyfry +. Antenę nie mam od Cyfry, lecz od innej telewizji. Ma ona już ładne parę lat, kabel to samo. Może to być wina, tak jak mówiłem anteny ? Co radzicie ? A może coś z softem samego dekodera ?

Pozdrawiam
Sony KDL-40W4000
Cyfra + ---> GoSat GS-8010 CRCI HD Combo ---> GI-201 Platinum X singiel ----> Famaval 85LH
Awatar użytkownika
Mibay
 
Posty: 56
Dołączenie: 2009-02-18, 22:08
Miejscowość: Kolonia Łucka

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez mlero » 2009-06-16, 13:47

Możesz mieć:
przestawioną antenę,
skrzywiony talerz,
zbyt mały talerz
wygięty od mrozu wysięgnik konwertera (dyszel),
źle ustawiony, słaby lub zamoknięty konwerter,
zawilgoconą F-kę,
kiepski lub zbyt długi kabel,
drzewo lub inny element lekko zasłaniający na kierunku satelity.
Powodów może być dużo.... To co dasz radę posprawdzaj sam.
mlero
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-05-22, 13:38

Re: GoSAT GS 8010 CRCI HD Combo

Postprzez kerrt » 2009-06-16, 14:17

mlero napisał(a):Możesz mieć:
przestawioną antenę,
skrzywiony talerz,
zbyt mały talerz
wygięty od mrozu wysięgnik konwertera (dyszel),
źle ustawiony, słaby lub zamoknięty konwerter,
zawilgoconą F-kę,
kiepski lub zbyt długi kabel,
drzewo lub inny element lekko zasłaniający na kierunku satelity.
Powodów może być dużo.... To co dasz radę posprawdzaj sam.



Najlepiej sprawdzić instalację na innym tunerze , GoSat,y szaleją gdy się przegrzeją
a lubią bardzo :-/ , miałem to parę razy , zanik sygnału , a na drugim OK , przy tej
samej instalacji , ale w tym przypadku to wina instalacji , pogoda , deszcz .
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

PoprzedniaNastępna

Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron