PROBLEM ze SCART (EURO)

Moderator: sq9

PROBLEM ze SCART (EURO)

Postprzez olav_basoski » 2008-12-25, 00:06

witam. mam taki problem. przyszedl mi nowy egzemplarz bo tamten byl totalnie skopany. niech ktos mi odpisze czy wy tez tak macie ze, ja kpodlaczycie telewizor i tuner EUROzlaczem i uruchomicie go to telewizor sam sie włacza (tuner wysyla impuls do telewizora, i sie uruchamia), ale z zupelnie niezrozumialej dla mnie przyczyny nie moge wylaczyc tunera pilotem. jest status STAND-BY i po chwili wlacza sie zegarek (trwa to z jakies 3 sekundy). Najsmieszniejsze jest to ze tuner caly czas pracuje (tzn na telewizorze nic nie ma), ale telewizor nie chce sie wylaczyc. Mam karte Greeneightsystem wlozana do tego tunera i caly czas wysyla kody, czyli glowica musi pracowac etc...... kurcze chyba mam znowu skopany egzemplarz. prosze was odpiszcie jak najszybciej mozecie. ten tuner mnie po prostu zniszczy nerwowo.

PS. dodam ze reszta dziala perfekcyjnie. telewizor wlaczy sie sa mtylko jak wezme wylacze tuner na sztywno i zalacze go. z pilota nie chce zaskakiwac. najlepesze jest to, ze jesli zrobie plansze MENU i klikne przycis POWER na pilocie to na wyswietlaczu jest napisane STANDBY i zaraz pojawia sie godzina, ale na telewizorze mam same tlo bez menu (czyli telewizor chodzi i na telewizorze jest to tło). wyglada to jakby oprogramowanie bylo uszkodzone. wgrywalem API na nowo, oprogramowanie ze strony i nic. restartowalem do ustawien fabrycznych i tez nic !!!!!!!!!!!!!!!! masaaakra. ogolnie takiego g..... nie widzialem. cos mi sie wydaje ze onlY full proffesional pomoze - czyli pan JUREK.

wszystkim forumowiczom GL POLSKA pragne zyczyc zdrowych, spokojnych i wesolych swiat bozego narodzenia. POZDRAWIAM !!!!!!!
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez olav_basoski » 2008-12-26, 00:18

jescze jedna usterka............. klikamy na przycisk na pilocie PAUSE i wylaczamy tuner przyciskiem POWER (czyli standby). odziwo obraz znika, telewizor caly czas chodzi i leci dzwiek @!!!!!!! no to jest jakas pranoja. dowodzi to ze tuner chodzi caly czas pomimo ze jest niby wylaczony. niech ktos zerknie na ten problem. chyba bedzie mnie czekac 3 wymiana !!!! PARANOJA.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez olav_basoski » 2008-12-26, 10:43

dobra wszystko juz jasne. przez GG pomogl mi kolega PEYU i wiem na 1000000000000% ze znowu mam walniety tuner. nie wiem czy pan z DMTRADe robi to celowo, albo ja mam takiego pecha. Brak slow. Po swietach dzwonie osobiscie i inaczej bedziemy rozmawiac bo takiego chlamu brac nie zamierzam !!!
Zastnawiam sie tez czy go lepiej nie wyslac do serwisu i dac w profesjonalne rece, bo czasmi kolejna wymian moze przyniesc znowu jakas usterke np. moze nie bedzie dzialac dla odmiany DVB-T. Sprawa smierdzi mi i to mocno, albo GOSAT ma linie produkcyjne bez kontroli jakosci.

PS. nie wiem ale podejrzanym byl ot oze w obydwu egzenplarzach nie mialem folijki na przednim panelu z wyswietlaczem. czy wy tez tak mieliscie. poza tym szkielko bylo lekko porysowane, jakby ktos juz ten tuner mial !
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez eskim » 2008-12-26, 12:48

Przyznać muszę że to co pisałeś o tym że tunek cały czas pracuje pomimo wyłączenia pilotem czy też przyciskiem na panelu czołowym jest prawdą mamy cały czas czarną planszę na ekranie zamiast obraz z np. naziemnej TV można to szybko sprawdzić,przy włączonym telewizorze i wyłączonym do stanu czuwania tunku wystarczy podpiąć kabel euro do tunka i mamy natychmiast czarną planszę a nie to co oglądaliśmy do tej pory więc tunek wysyła cały czas jakiś sygnał :?: myślę jednak że reakcja Jurka na ten problem będzie szybka i za moment będzie poprawka.
Co do rysek to ja też je mam ale na foli spójrz dokładnie folia może tak przylegać że masz złudzenie że jej nie ma najlepiej na rogu delikatnie pazurem.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez Jurek » 2008-12-26, 13:41

@olav_basoski - mam prośbę, w przyszłości jak będziesz pisał jakiś post, to najpierw zażyj neospazminę. Po lekturze początku Twoich postów, mam wrażenie, ze tuner wysadził Ci połowę domu w powietrze ;-)
Merytorycznie - wygląda na to, że jest drobna usterka programowa związana z tym, że tuner nie odłącza 12V z eura na Standby. 5 minut pracy programisty i bedzie gotowe - wystarczy o tym poinformować, nie trzeba od razu wysyłać ekipy zza wschodniej granicy. Jako, że to tuner HD do głowy mi nie przyszło robienie takich testów, ale jeśli jest tak jak piszesz to oczywiście to poprawimy. Sprawdź jeszcze (nie mam dostępu do sprzętu teraz, piszę z daleka), czy w opcjach użytkownika, nie ma wyłączenia 12V
Pan z DM Trade dostaje sprzęt ode mnie i nie ma powodu, dla którego miałby go specjalnie psuć. zapewniam Cię, że tego nie robi. Folię na szybce masz na pewno, tylko trzeba ją zdjąć !!!! (vide post eskima).
Oba zgłoszone przez Ciebie przypadki dotycza tego samego fragmentu pracy tunera i będą szybko załatwione programowo, nie ma potrzeby wysyłania sprzetu do reklamacji.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez olav_basoski » 2008-12-26, 17:10

ok. przepraszam za moje dokladne spostrzezenia, ale watpie czy kogos tez by llicho nie trafilo jak sprzet ma wymieniany i ciagle cos jest nie tak. wgrywalem jeszcze API, pozniej oprogramowanie i nic nie pomoglo. dziwne bo koledfze PEYu dziala wszystko i twierdzi ze telewizor mu wylacza i wlacza sam tuner. dzwiek tez mu nie leci po wcisnieciu PAUSE i POWER. dziwne to wszystko naprawde, ale liczy sie ze ktos proboje pomoc. doceniam to.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez eskim » 2008-12-26, 18:07

Jeśli piszesz że coś nie działa to sprecyzuj swoją wypowiedź :!: rzeczywiście taki objaw występuje ale tylko na kanałach DVB-T.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez olav_basoski » 2008-12-26, 18:36

nie. u mnie to sie dzieje wszedzie. czy ogladajac dvb-t czy tez kanaly satelitarne. probowalem odlaczac antene naziemna, kabel od anteny satelitarnej i nic. nie wiem inie chce sie wymadrzac. jak jurek znajdzie chwile czasu to mi odpisze. poki co to nic sie kupy nie trzyma. bo mi sie dzieje na wszystkich kanalach, tobie tylko na DVB-t, s Peyu ma wszystk ok. trza czekac na pomoc jurka.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez eskim » 2008-12-26, 19:01

Nie ma co płakać tunek ma problemy wieku niemowlęcego i nie on pierwszy i nie ostatni jak Jurek wróci z Alp z pewnością pogna programistów do roboty i będzie po problemie. :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Postprzez olav_basoski » 2008-12-26, 19:07

dobra zeby sie juz nie rozpisywac........ jak pan Jurek nie pomoze to nie widze innej mozliwosci, jak wymiana na nowy......... poczekamy zobaczymy.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez Crofan » 2009-01-26, 16:07

olav, z jakimi tunerami dziala Ci spliitter i czy jest zadowolony?Zamierzam u siebie dokupic jeszcze jednego Xpeeda i splitter.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez Jurek » 2009-01-26, 16:23

Piszcie posty w odpowiednich działach, co to ma wspólnego z tematem...
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości