Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Moderator: sq9

Postprzez Jurek » 2009-02-05, 09:10

Użyj klawiatury numerycznej.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Telewizja naziemna

Postprzez lukaskr » 2009-02-20, 10:21

Witam od wczoraj jestem posiadaczem tego tunera, wszystko ok tylko mam jeden problem odnośnie telewizji naziemnej. Mieszkam w Wielkopolsce (okolice Leszna) więc naziemną odbieram z multipleksu ze Śremu.
Gdy wchodzę w ustawienia dvb-t i wybieram automatyczne skanowanie to skan się rozpoczyna ale nic mi nie znajduję. Sygnał mam 89% a jakość i tu uwaga 0%. Czy przyczyną jest jakość sygnału? Od czego ona zależy, jak ją poprawić?
Posiadam antenę siatkową na dachu. Oczywiście antena jest podłączona do tunera.
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
lukaskr
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-02-20, 10:12
Miejscowość: Rawicz - Wlkp.

Postprzez Jurek » 2009-02-20, 11:02

Odpowiedziałem CI na priv bo tam też przyszło zapytanie, na przyszłość staraj się nie dublowac.
Oczywiście przyczyną jest brak sygnału z anteny (musi być pow. 50% jakości), sprawdź instalację.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez lukaskr » 2009-02-20, 13:36

dziękuje. już wszystko ok, musiałem antenę okręcić :-)
lukaskr
 
Posty: 20
Dołączenie: 2009-02-20, 10:12
Miejscowość: Rawicz - Wlkp.

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-25, 12:46

Witam wszystkich.
Jestem w temacie rozpoczęto sprzedaż itd... Moim zdaniem przedwcześnie. Tuner z takim oprogramowaniem nie powinien pokazać się w sprzedaży.
Dlaczego? jest niestabilny do bólu i przez to nieprzewidywalny. Rozwiązań funkcji nagrywania przyciskiem REC brak całkowity. Można włączyć, ale już nie ma jak zaprogramować czasu nagrania i wyłączenia odbiornika. Brak przycisku SLEEP na pilocie! Może programiści coś poprawią.
Pierwsze wrażenie jest takie, co nie oznacza, że finalny soft odmieni ten odbiornik na nadający się do posiadania.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez eskim » 2009-04-25, 13:30

Dobre nie stabilny :shock: jest super stabilny wgraj sobie starą wersję softu to zobaczysz co to nie stabilność :lol: ,odnośnie przycisku Rec to co ty chciałeś aby było pod tym przyciskiem :?: funkcje nagrywania :?: przycisk ten służy do szybkiego uruchamiania nagrywania tak jak w wielu innych urządzeniach i tak zostanie żadnych poprawek pod tym względem nie będzie a cały ten szum bierze się z tego że co niektórzy nie stosują się do podstawowych zaleceń producenta,wygląda na to że ja mam inny tunek bo u mnie wszytko działa prawidłowo :mrgreen: i jeszcze jedno warto wgrać ostatnią listę jest w niej poprawione działanie EPG dla DVB-T.

Parę wypowiedzi z innego forum:
acabar napisał(a):może mam wyjątkowy egzemplarz , ja jestem zadowolony ze sprzętu ,
jedynie co mnie denerwuje to EPG , nie zawsze działa jak należy ,
a co do zawiech tunera to w/g mnie , cztery w ciągu tygodnia to obleci ;)
pomogło tylko odcięcie chama od prądu :mrgreen:


Tetrus napisał(a):Nie narzekam na niego, bo "Babol" trafic moze sie wszedzie, a zwiechy, czy resety tunera sa co soft mniejsze. Istotne jest, ze jest soft ********** i dziala coraz lepiej. No i DVB-T dziala :-D


Widać że nie tylko ja jestem zadowolony z tego sprzętu :-D :-D :-D cały czas są prowadzone prace nad stabilizacją softu i jak zauważył mój przedmówca resety są coraz mniejsze, aby prawie całkowicie pozbyć się tego zjawiska wystarczy pamiętać o przywracaniu ustawień fabrycznych wgrać soft,listę i oglądać.
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-25, 16:12

Drogi kolego Eskim cieszy mnie szybka reakcja, ale nie mogę się ze wszystkim zgodzić.
REC służy do nagrywania i co dalej? Włączyłem nagrywanie filmu 1,5 h , w połowie oglądania muszę wyjść z domu i co - ma się nagrywać do końca pojemności dysku? Kompletny brak panowania nad limitem czasu szybkiego nagrywania. Trzeba być fizycznie przy sprzęcie, żeby wł/wył. Chyba, że ja o czymś nie wiem i proszę o wyprostowanie mnie, bo w instrukcji się nie doczytałem. Inne tunery sat z obcją PVR mają to rozwiązane bardziej z myślą o użytkowniku. Chodzi mi o możliwość panowania nad czasem szybkiego nagrywania i wszystko.
Co do funkcji sleep nie uzyskałem odpowiedzi.
Co to znaczy ostatnia lista? Ostatni soft z 15.4.09 ( taki mam ), czy lista kanałów z działu poświęconego listom kanałów?
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez eskim » 2009-04-25, 17:25

1-zapoznaj się z funkcją Timer
2-funkcja sleep nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi jeśli o uśpienie twardziela jeśli się z niego nie korzysta to takiej funkcji nie ma
3-lista do znalezienia w tym dziale temat GoSat_listy_Hot_Ast
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-25, 18:19

1. Zapozałem się z funkcją timer, nie tam ani słowa o szybkim nagrywaniu.
2. Funkcja sleep - to to samo co w każdym TV. Nie ma to nic wspólnego z HDD. Przyśniesz a sprzęt się wyłączy.
3. Listę wgrałem, poukładam po swojemu.Dzięki.

Mam proste pytanie. Naciskam przycisk REC na dowolnym oglądanym kanale i co dalej???
Muszę być przy tunerze, żeby przerwać nagrywanie a to jest do bani. Chodzi o to, żeby można było zadać tunerowi czas po jakim ma zakończyć nagrywanie i dodatkowo wyłączyć się do standby. Funcje o które mi chodzi posiadają fergusony hd, globo, opticumy i wszystkie inne tunery sprzedawane na naszym rynku.
Nigdy bym nie przypuszczał, że Golden-Interstar o tym zapomni.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez eskim » 2009-04-25, 19:09

Widzę że chcesz tylko ci się nie chce :-D masz dwie opcje albo szybkie nagrywanie coś oglądasz i chcesz nagrać wtedy przycisk REC i na końcu Stop jeśli chcesz zaprogramować nagranie używasz opcji Timer ustawiasz co,skąd i czas nagrania tunek po wyłączeniu uruchomi się na zadanym temacie a następnie po nagraniu wyłączy się mam nadzieję że ta łopatologia wystarczy bo powoli wymiękam :mrgreen:,odnośnie funkcji sleep takiej opcji tunek nie posiada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-25, 19:46

Wiesz Eskim, ale to ja wymiękam. Poczytaj sobie instrukcje do Globo S1 hd i wersja combo T, Opticum 9500HD, Ferguson 8900 HD, to tak na początek, tam wszystko jest ładnie opisane jeśli chodzi o funkcje nagrywania na tunerach sat. z opcją PVR. Pod tym względem GoSat jest ubogim krewnym jeśli chodzi o możliwości panowania i programowania nagrań . Od sprzętu w tej samej cenie można chyba wymagać podobnie.W tej chwili napisałeś mi na zakończenie dyskusji to co ja wiedziałem na jej początku. Wydawało mi się, że to forum jest po to aby osoby za nie odpowiedzialne przenosiły uwagi użytkowników do producenta celem udoskonalenia sprzętu, ale widzę że lepiej udowodnić klientowi, że jest przygłupem.
Kolejna uwaga:
1. Nagrałem mecz dzisiejszy Lechia-Arka. Chciałem przewinąć nagrany materiał ( 2 godz. ) do 75 min i co się dzieje... Pokazał się pasek stanu, przewinąłem x30 do 1 godz. 15 mint ( w/g paska stanu ) a w rzeczywistości okazała się to 20-ta min. meczu. Przewinąłem więc do końca paska a tu 32 min. meczu. Dalej można było oglądać, ale już bez możliwości przewiniecia nagrania do przodu.
2. Naciskam przycisk HDD i czekam ok. 2 min. aż wyświetli się lista nagrań na HDD.
Pozdrawiam.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez eskim » 2009-04-25, 20:09

Widzę że masz bardzo duży problem nie chcę być nie miły jeśli posiadasz tą wiedzę to z łaski swojej po co zawracasz gitarę nagrywanie działa prawidłowo i prawie nikt kto prawidłowo zapoznał się z tym tunkiem nie ma żadnych problemów,jeśli chodzi o instrukcje to proszę kierować zapytania do Jurka.
bgr napisał(a):Wiesz Eskim, ale to ja wymiękam. Poczytaj sobie instrukcje do Globo S1 hd i wersja combo T, Opticum 9500HD, Ferguson 8900 HD, to tak na początek, tam wszystko jest ładnie opisane jeśli chodzi o funkcje nagrywania na tunerach sat. z opcją PVR. Pod tym względem GoSat jest ubogim krewnym jeśli chodzi o możliwości panowania i programowania nagrań .
Pozdrawiam.
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
Awatar użytkownika
eskim
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-08-23, 12:16

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-25, 20:40

Nagrywanie działa zgodnie z instrukcją - jest to fakt i ja nie mam z tym problemu. Mam problem z tym, że ma za mało opcji, których mi brakuje i to staram się przez cały dzień wytłumaczyć - bezskutecznie. Jeszcze jest czas aby programiści dodali to o co mi chodzi.
eskim napisał(a):Widzę że masz bardzo duży problem nie chcę być nie miły jeśli posiadasz tą wiedzę to z łaski swojej po co zawracasz gitarę nagrywanie działa prawidłowo i prawie nikt kto prawidłowo zapoznał się z tym tunkiem nie ma żadnych problemów,jeśli chodzi o instrukcje to proszę kierować zapytania do Jurka.

Jeśli ktoś nie wie, że może być lepiej to i nie oczekuje, że będzie lepiej. Ja wiem, że funkcje PVR powinny być rozwinięte. Na tym kończę i nie oczekuję odpowiedzi. Zamykam temat ze swej strony.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez bgr » 2009-04-26, 20:02

Przez 2 dni tuner widział dysk twardy, nagrywał i odtwarzał a przed godziną przestał widzieć twardziela. Mam Mybooka 500 GB z wyjściem e-sata. Sprawdziłem na komputerze dysk jest sprawny.
Na czym polega problem, bo ja już więcej zrobić nie mogę?
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: Rozpoczęcie sprzedaży GS 8010

Postprzez kerrt » 2009-04-26, 20:27

bgr napisał(a):Przez 2 dni tuner widział dysk twardy, nagrywał i odtwarzał a przed godziną przestał widzieć twardziela. Mam Mybooka 500 GB z wyjściem e-sata. Sprawdziłem na komputerze dysk jest sprawny.
Na czym polega problem, bo ja już więcej zrobić nie mogę?


Wyłącz i włącz tuner z prądu na tylnym panelu , też miałem taki przypadek , nawet musiałem dwa razy resetować ,
u mnie tak samo od siebie jakoś wylazło że dysk przestał być widoczny i już :mrgreen:
kerrt
 
Posty: 28
Dołączenie: 2009-04-06, 15:07

PoprzedniaNastępna

Powróć do GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości