Problemy z nagrywaniem

Moderator: sq9

Problemy z nagrywaniem

Postprzez farben » 2009-11-30, 01:10

Witam, zauważyłem że w wątku o cyfrze+ jeden z użytkowników napomknął coś o problemach z nagrywaniem i w związku z tym chciałbym rozpocząć osobny wątek gdyż mam podobne problemy.

1. Odbiornik zakupiłem głównie w celach nagrywania materiału sd jak i hd. Jak wiemy GI-S 900 realizuje to wykorzystując port USB. Tu pojawia się pierwszy problem, który najbardziej mnie irytuje. Otóż podłączałem dwa różne dyski zewnętrzne (Seagate i MyBook, oba 500GB, 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem) w obu przypadkach po sformatowaniu przez GI-Sa nagrywanie działało do pewnego momentu zapełnienia dysku mniej więcej od 80 do 150 GB. Później GI-S zaczynał mieć problemy z wykryciem dysku. Ręczne podłączanie w menu nie pomagało gdyż GI-S twierdził że żaden dysk nie jest podłączony. Pomyślalem, że może jest to wina przechodzenia dysku 3,5 cala w stan uśpienia gdy nie jest wykorzystywany. Zakupiłem więc dysk 2,5 cala, 250GB seagate 16MB 7200RPM, do którego teoretycznie nie potrzeba zewnętrznego zasilania. Niestety tu pojawia się ten sam problem. Pomyślałem, że może spróbuję z inna obudową niestety w innej obudowie dysk w ogóle nie dostaje odpowiedniej ilości energii z portu USB by wystartował (w obudowie hdd świeci się czerwona dioda). Podłączając wszystkie dyski pod laptopa nigdy nie miałem podobnych problemów zarówno z dyskami 2,5 jak i 3,5 cala.

2. Odbiornik powinien nagrywać 2 kanały jednocześnie, niestety przy próbie nagrania 2 kanałów HD nagrywanie pierwszego kanału jest przerwane w momencie startu 2. mimo że pasek nagrywania pokazuje nagrywanie.

3. Problem z dźwiękiem przy przewijaniu nagranego materiału. U mnie pojawia się przy przewijaniu, przeskakiwaniu za pomocą strzałek menu.

Czy w Waszych odbiornikach zaobserwowaliście podobne problemy?
farben
 
Posty: 10
Dołączenie: 2009-08-27, 06:53

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2009-11-30, 09:34

Witam
ad.1
Od roku używam 2 dysków - jeden 2,5 cala 160G (no name), drugi WD MyPassport 500G. Pierwszy zapełniony niemal w całoąści, drugi ok. 300G. Na żadnym z nich nie miałem problemu z rozpoznaniem czy nagrywaniem, chociaż przy dużej ilości materiału, po wejściu w zawartość dość długo ją analizuje i wtedy przy opisach programów nie ma znaczka ts lub new. Ale to nie problem. Nie jestem w stanie w tej chwili stwierdzić co jest przyczyna Twoich problemów, chyba poszukam takiego 2,5 calowego Seagate`a i zrobie testy na nim, ale to potrwa. BTW - oba dyski formatowałem w tunerze przed użyciem, nie w PC, może to będzie wskazówka
ad.2
Tuner nagrywa 2 kanały jednocześnie, oczywiście z jednego transpondera. Są jednak pewne warunki - Timeshift ystawiony na ręcznie, oraz najważniejsze - czy te programy są kodowane czy nie. Przy kodowanych (obu) karta musi być w czytniku (realizuje wielostrumieniowość) lub w module z wielostrumieniowością przy włączonej opcji MultiCAM Descramble. Takiej funkcjonalności nie ma żaden z modułów platform, ze znanych mi to Power CAm, ale ten z kolei nie radzi sobie z odkodowaniem TP 11278 z Cyfry, więc odpada.
ad.3
Tez miałem ten problem, ale bardzo sporadycznie, więc na razie nie mam materiału do testów.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez obelix13 » 2009-11-30, 21:04

witam.dzis ponownie mialem problem z nagrywaniem.dla zony chcialem nagrac na tvp2 m jak milosc i po wcisnieciu nagrywania wyskoczylo kanal zakodowany karta tnk. wcisnalem stop i ok i ponownie nagrywanie i juz wszystko bylo ok.czemu nie raz nie lapie?panie jurku trzeba ten blad zglosic dalej :-(
obelix13
 
Posty: 15
Dołączenie: 2008-04-09, 15:37

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2009-12-01, 08:35

Oczywista sprawa, zgłoszony.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez ar21 » 2009-12-01, 13:47

Witam.
Też mam te problemy z nagrywaniem (cyfra+, karta bez żadnego modułu) - po naciśnięciu nagrywaj 'kanał zablokowany'. Doraźnym rozwiązaniem jest po naciśnięciu nagrywaj zmiana na następny kanał i powrót. Ale i tak w nagraniu pojawi się parę sekund zatrzymanego obrazu.

Co do dysków to próbowałem różne obudowy 3.5, ale nie miałem takich efektów co kol. farben - wydaje mi się, że jest to 'urok' tego ezemplarza tunera i trzeba go wymienić (naprawić?).

Jeszcze w sprawie nagrywania. Zauważyłem, że są problemy z nagrywaniem HD podczas oglądania innego materiału HD z dysku (timeshift wylączony). Zarówno w nagraniu jak i w oglądanym filmie co kilka minut pojawiają się momenty z zatrzymanym obrazem. Też tak macie? Proszę to sprawdzić na trochę dłuższym fragmencie (z 15min) bo na początku jest ok. Ciekawe, że timeshift (to też jest nagrywanie i odtwarzanie) działa dobrze.
Wydaje mi się, że nagrywanie dwóch kanałów na tym odbiorniku jest raczej nie możliwe.
ar21
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-26, 09:29

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2009-12-01, 15:45

Nagrywanie 2 kanałów HD jednocześnie może byc trudne, ze względu na prędkość dysków twardych. Robiliśmy takie testy z pamięcią 8G, było ok, ale ilość materiału za mała, żeby wyciągnąć jednoznaczne wnioski.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Kris74 » 2010-06-12, 22:21

Witam.

Mam równiez problemy z nagrywaniem programów z Cyfyr + (SDjak i HD). Przez kilka miesięcy urządzenie nagrywało program na dysku USB (lub pendrive) po naciśnięciu przecisku Rec (czerwona kropka na dole pilota). Nagrywanie było możliwe również poprzez EPG - wybór pozycji z listy, zaplanowanie nagrywania i tyle. Od kilku dni cos się stało z moim CI-S 900 - nagrywanie działa jedynie poprzez EPG (zarówno audycji, które już lecą jak i takich na przyszłość). Natomiast nie jestem już w stanie nagrać aktualnie oglądanej audycji z użyciem przycisku Rec.

Otóż po naciśnięciu przycisku Rec pojawia się w dolnym lewym rogu status nagrywania (leca pierwsze sekundy nagrywania). Następnie gdy naciśnę przycisk Stop i potwierdzę Entrem nagrywanie wydaje sie byc zakończone. Użyłem stwierdzenia, "wydaje się", gdyż po wejściu do menu USB (przycisk USB) i opcji "Wyszukiwanie zawartości" jedyne co znajduje sie na dysku to katalog z nazwą kanału - w środku nie ma żadnej nagranej treści. Jest to zjawisku powtarzalne w 100% przypadków, zarówno na kanałach SD, jak i HD. W celach testowych podłączałem 2 dyski przenośne (Samsung 250 GB, 2.5" i WD 320 GB 2.5") oraz 2 pendrive'y (GoodRam 16 GB i Corsair 4 GB, obydwa FAT32) - zawsze to samo: pusty katalog z nazwą kanału, brak jakichkolwiek plików.

Co ciekawe w menu USB liczba aktualnie zajętych MB na dysku uwzględnia nagranie (zmniejsza sie po każdym nagraniu), natomiast widziany pod PC dysk jest pusty (ma jedynie puste katalogi), tak jak i widziany przez GI-S 900.

Dodam, że próbowałem zawrówno z włączoną jak i wyłączoną opcją automatycznego Timeshiftera, która zresztą również nie działa (ale na tym mi nie zależy). Gdyby nie fakt, że zlecając nagranie dowolnej audycji z dowolnego kanału poprzez EPG nagrywanie kończy się sukcesem - czyli powstaje plik .ts z materiałem, to stwierdziłbym, że mój GI po prostu się zepsuł. A tak nie wiem co o tym myśleć ?
Kris74
 
Posty: 2
Dołączenie: 2009-09-22, 12:20

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2010-06-14, 09:14

Jedyne wytłumaczenie to za krótki czas nagrania (poniżej 1 min). Oczywiście zakładam, że nagrywasz dłużej, chodzi mi tylko o interperetację tunera danego nagrania i powód, dla którego treści nie są zapisywane.
Po wciśnięciu nagrywania REC naciśnij jescze raz REC. Pojawi się menu, w którym można zmniejszać/zwiększać domyślny czas nagrania (fabrycznie jest ustawiony na 1 godzinę.) Może tam masz poprzestawiane wartości.
Druga możliwość - podłącz dysk twardy, w menu USB daj opcję odłączenia i nastepnie wykonaj jego format z poziomu tunera.
Timeshift - jak włączysz automat i będzie podłączony dysk, na linijce info powinien pojawić się szeroki pasek, wypełniający sie na żółto w miarę zapisu programu (czyści sie automatycznie po przełączeniu kanałów). Jeśli dysk nie jest rozpoznany prawidłowo, ten pasek jest bardzo wąski, dosłownie kreseczka na całą długość paska info. To da nam odpowiedź, czy dysk jest widziany prawidłowo.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez slawek1972 » 2011-02-27, 21:15

Witam.Kupiłem dysk 2,5 cala Seagate FreeAgent 640GB,i mam problem z odtwarzaniem programów nagranych na kanałach HD.Materiał nagrany w jakości HD nie odtwarza się płynnie i się przycina.Nie mam pojęcia gdzie leży problem,czy możę dysk jest nieodpowiedni.Proszę o sugestie w tej sprawie lub polecenie mi jakiegoś dysku który płynnie nagrywa i odtwarza programy nagrane na kanałach HD.
slawek1972
 
Posty: 31
Dołączenie: 2009-04-01, 17:28

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2011-02-28, 09:04

Problemem jest prawdopodobnie szybkośc zapisu/odtwarzania dysku. Jeśli to możliwe zrób mu format z poziomu tunera. Osobiście w tym modelu używam WD 500GB MyPassport, ale Seagate`y też sprawdzałem i nie miałem takich problemów. W miare zapisu (zapełnienia) transfery spadaja i gdzies około 300GB zapisanego, w przypadku semitwina (zapis HD i jednoczesne odtwarzanie innej nagranej audycji) pojawiały się takie zacięcia. Warto też na czas nagrania wyłączyc timeshift w takim przypadku (kolejne obciążenie systemu)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez korespondencja » 2011-03-12, 08:30

Zauważam, że programy nagrywają się bezproblemowo, jeśli były wstępnie zaprogramowane w epg. Oglądając dany program na żywo, po wciśnięciu nagrywania, po chwili wyskakuje czarny ekran z informacją 'kanał zakodowany'. Wystarczy przełączyć kanałami tam i z powrotem i wszystko wraca do normy. Jednak pozostaje pewien niedosyt, że tuner za grube pieniądze ma niedorobiony soft. Na poprawę tego stanu nie ma co liczyć, gdyż wydaje się, że producent przestał aktualizować soft.
korespondencja
 
Posty: 24
Dołączenie: 2010-01-04, 20:40

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2011-03-12, 22:27

Ten problem generalnie jest znany, został usunięty w wersji 2,70 ale ta z kolei wygenerowała inne błędy, dlatego nie jest na stronie. Za tydzień mam umówione spotkanie z producentem tegoż sprzętu, przekażę info w tym miejscu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez korespondencja » 2011-03-13, 09:46

Srututu majtki z drutu. Już gdzieś to było, że za tydzień Pan Jurek spotka się z producentem i coś poprawi. Czy to nie było w kwestii napisów na c+? Idę o zakład, o każde pieniądze, że nic się nie zmieni!
korespondencja
 
Posty: 24
Dołączenie: 2010-01-04, 20:40

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez Jurek » 2011-03-13, 15:26

Napisałem że mam spotkanie,nie że na 100% coś się zmieni, chociaż logicznie powinno tak być. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Problemy z nagrywaniem

Postprzez korespondencja » 2011-03-13, 20:23

Panu Jurkowi puściły nerwy, a ja z logiki mam bdb. Napisałam że na 100% nic się nie zmieni. A chodziło mi o sytuację, która miała miejsce tu http://www.golden-interstar.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=698&start=15&sid=a96db3bf44badb4664c78325fac475e0. Jak do tej pory też nic się nie zmieniło. Szczerze mówiąc, już mam to w nosie czy coś się zmieni czy nie, ale piszę to dlatego, żeby następny klient, który zechce zakupić coś z firmy GI mocno się zastanowił.
korespondencja
 
Posty: 24
Dołączenie: 2010-01-04, 20:40

Następna

Powróć do GI-S 900 CRCI HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron