Golden Interstar GI-S900CI

Moderator: sq9

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez max22 » 2009-08-23, 15:15

czytalem instrukcje GI 900.to tez mozesz podzielic dysk na kilka partycji.Gi ma funkcje Time-shift, ale ogolnie to ktory z nich ma ladniejszy obraz na Sd i HD
max22
 
Posty: 4
Dołączenie: 2009-08-22, 21:45

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez tweggy » 2009-08-23, 17:34

czytalem na jakims forum ze obraz jest b. dobry i jeden drugiemu nie ustepuje jesli chodzi o sd i hd.W opticum mnie kusi port lan bo jest coraz czesciej jest wykorzystywany.
tweggy
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-22, 22:49

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez tweggy » 2009-08-23, 17:50

odnosnie tego dzielenia to chodzilo mi o to ze nagrane pliki dzieli na 600 megabajtowe kawalki ktore potem trzeba skladac na kompie.Jest to opisane w tescie Sat Kuriera z lutego 2009.
tweggy
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-22, 22:49

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez mogdar1967 » 2009-08-23, 23:40

Od kilku dni jestem włascicielem GI-S900CI. Pozwólcie, że podziele się z wami pierwszymi doswiadczeniami związanymi z uzywaniem niniejszego odbiornika sat.
Na plus: ładny wygląd, pezproblemowa współpraca z kartami i modułami CI, bardzo dobra jakość obrazu w standarcie HD i SD, szybkie wyszukiwanie kanałów, możliwośc podpięcia dysku HDD, dobrty EPG
Na minus:
- beznadziejny wygląd wewnętrznego menu, które jest bardzo proste i przejrzyste ale jest optracowane w stylu bliższym symbolicznej amatorce seriali brazylijskich niz dla kogoś, kto ma chocby minimalne zacięcie techniczno-elektroniczne ( np. baznadziejne jakies serduszka i gwiazdki w opcji favorite )
- brak mozliwości wprowadzenia nazwy dla grup ulubionych ( jest ich tylko 4 ) i konieczność korzystania z kolorowych serduszek i gwiazdeczek ( może jest to mozliwe przy wgrywaniu list kanałów przez wejscie USB, ale teg nie próbowałem)
- niby prosty sposób zaznaczania programów należących do poszczególnych grup ulubionych ale dośc skomplikowany i czasochłonny w przypadku próby poukładania programów według konkretnej kolejności
- dziwny sposób filtrowania programów ulubionych ( grupa ulubionych, satelita, kodowane - niekodowane ). Pierwsze dwa ustawienia są OK, ale jak to zrobić, abym miał naraz kodowane i niekodowane?
- brak graficznego ( wykres ) i procentowego pokazania jakości sygnału z satelity, co jest szczególnie wazne w przypadku stosowania obrotnicy anteny sat. Same słupki ( do tego ciągle lekko drgające ) to zamało, aby znaleźć najdokładniejsze ustawienie anteny i tym samym najlepszą jakość sygnału.
Ogólni jakosciowo sprzęt wydaje sie na przyzwoitym poziomie ale w opracowaniu softu jak dla mnie jest wiele niedociągnięć. Mam wrażenie, że jego twórcy bardziej zajęli się stabilnościa działania odbiornika i łatwością w jego uzytkowaniu dla pospolitego widza a całkowicie zrezygnowali z wielu zaawansowanych i przydatnych funkcji.
Ogólnie nie jestem do końca zadowolony z zastosowanych pewnych rozwiązań a szczególnie sposób prezentacji menu i ograniczone mozliwości w sterowaniu obrotnica antenową. W moim przypadku korzystanie z tego odbiornika zmusiło mnie do rezygnacji z klku programów, które w związku z bardzo słabym sygnałem wymagały bardzo dokładnego ustawienia anteny.
Niestety v GI-S900CI PVR brakuje mi pewnych mozliwości, które dawał mi dotąd GI-S 780 CRCI Xpeed.
mogdar1967
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-08-23, 23:03

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-08-24, 08:55

Dzielenie plików na dysku - GI-900 tego nie robi do 2G. Powyżej tej wielkości dzieli, ale skleja automatycznie w sposób niewidoczny dla użytkownika. Obróbka plików np. programem DVR Studio - bez problemów, wycinanie etc dostepne w wielu narzędziach.
Uwagi mogdar1967 - masz 100% rację jesli chodzi o menu i sam odbiornik - miało byc proste, stabilne , przejżyste i takie jest. Absolutnym priorytetem było działanie tunera i współpraca z kartami, tudzież jakość, zarówno wykonania jak i audio,video. Świadomie zrezygnowaliśmy z wielu "wodotrysków", pewnie przydatnych DX-erom takim jak Ty, ale niepotrzebnym ogromnej wiekszości użytkowników. Dla Ciebie i Tobie podobnych klientów przygotowalismy Golden Interstar GI-980 2CR2CI HD PVR, w sprzedaży za parę dni. Tam znajdziesz wiekszośc potrzebnych Ci rzeczy do szperania po niebie, sieci (LAN) etc.
@max22 - GI-900 jest dokładnie sprzetem dla Ciebie ze względów jak wyżej. Przez 7 miesięcy testów przed wprowadzeniem go na rynek wyeliminowaliśmy (wydaje się) wszystkie potencjalne błędy, plus dodatkowo jego współpraca z kartami/modułami jest wzorcowa. Zwróć uwagę, że po miesiącu od rozpoczecia sprzedaży nie ma uwag dotyczących samej pracy jako takiej, to że są dotyczące ewentualnych dodatków to normalne, bo jak coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez tweggy » 2009-08-24, 17:41

Troche za pozno przeczytalem post mogdar1967 bo juz zamowilem ten tuner a tak bym sie chyba wstrzymal.Wiadomo takie drobne rzeczy nie sa istotne ale niektorym moga przeszkadzac.Pamietam 10 lat temu menu w niektorych nokiach(9800) czy to z navi bar ,teraz to tylko nieudane kopie tego mozna zobaczyc. Kolega Jurek pisze ze na dniach ma byc G I 980,jest to ten sam odbiornik co opticum 9500(hardware) tylko czy software bedzie ten sam w srodku co w opticum?
tweggy
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-22, 22:49

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Dzanas » 2009-08-24, 19:29

Witam!!!

Prosze o pomoc mam mały problem z usb na tym tunerze. Nie widzi mi pamięci flash ani dysku hdd zewnętrznego. Pamieć 2gb sformatowana na fat32, dysk 500gb również sformatowany na fat32 (próbowałem z mniejszymi partycjami i również nic. Nie widzi powyższych. Nie wiem co mam robić. Może to wadliwe usb w tym modelu?
Dzanas
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-24, 19:26

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-08-25, 09:12

jesli chodzi o pamięć - nie spotkałem sie z problemem, ale jest tyle tego na rynku, że może Twoja nie chce z GI-900 "gadać". Spróbuj może inną, jesli masz. Dysk - masz go z zewnętrznym zasilaniem, czy korzystasz z tunera? Osobiście uzywam gigastore 250G 2,5 cala zasilanego z tunera i pracuja oba super. Jesli Twój jest 3,5 cala, niezbedne bedzie zewnętrzne zasilanie (kieszeń).

@tweggy - moje zdanie jest takie, że GI-900 jest dla mnie wzorcem jesli chodzi o prace i rozwiązania w tunerze HD. Z racji pracy przerzuciłem juz mnóstwo tunerów, z takim się jeszcze nie spotkałem, poza tym wykonanie hardware`u - mistrzostwo świata. Nad tym tunerem pracowali ludzie, którzy wprowadzali HD i mpeg 4 w Korei oraz Australii, moim zdaniem zrobili fajną robotę. GI-980 jest dla innego rodzaju userów, lubiących skomplikowane maszyny, z dużą ilościa opcji, alternywami (lan) etc. Soft do GI-980 nie jest powtórzeniem 9500 od Globo, poza tym ma grafikę w HD ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Dzanas » 2009-08-25, 09:49

Dysk jest zewnętrzny 3,5 i ma zasilanie swoje. Musiałbym dorwać jakąś inna pamięć na usb i dodatkowy dysk, wtedy bym się upewnił.
Dzanas
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-24, 19:26

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-08-25, 13:41

Spróbuj po sformatowaniu dysku, włączyc jego zasilanie, podpiąć go do wyłączonego z sieci tunera i dopiero wtedy włączyć zasilanie tunera. Jeśli rozpozna, zrób format dysku z poziomu tunera, tylko pamiętaj, że opcja format w tunerze jest dostepna dopiero po "programowym" (w menu) odpięciu dysku, nie fizycznym oczywiście.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez max22 » 2009-08-25, 17:14

powiedz cos wiecej na temat GI 980,moze kupie go zamiast Gi 900 jak sie spisuje .
mam Humaxa 5300 i dbox-a 2 i chce znienic na dobry tuner HD ,moze jednak 980
w niemczech cena 220 euro.za Golden Interstar GI S-980 CRCI HD
Ostatnio edytowany przez max22, 2009-08-25, 19:49, edytowano w sumie 1 raz
max22
 
Posty: 4
Dołączenie: 2009-08-22, 21:45

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Dzanas » 2009-08-25, 17:48

Jurek napisał(a):Spróbuj po sformatowaniu dysku, włączyc jego zasilanie, podpiąć go do wyłączonego z sieci tunera i dopiero wtedy włączyć zasilanie tunera. Jeśli rozpozna, zrób format dysku z poziomu tunera, tylko pamiętaj, że opcja format w tunerze jest dostepna dopiero po "programowym" (w menu) odpięciu dysku, nie fizycznym oczywiście.


Spróbowałem jak radzisz 2 razy i nic. W menu USB mam ciągle tylko 2 opcje podświetlone: 1. Podłączanie dysku, 2. Format dysku - w obu przypadkach jak w nie wchodzę jest ten sam wpis: Nie znaleziono dysku. Z tym dyskiem i tą pamięcią usb opcje już mi się kończą, muszę teraz od kogoś pożyczyć jakiś inny dysk - najlepiej 2,5 cala bez zasilania, jak i to się nie sprawdzi to znaczy, że trzeba skorzystać z gwarancji. Dzięki za podpowiedzi ;)
Dzanas
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-24, 19:26

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez tweggy » 2009-08-25, 19:40

@Jurek
Ja mmialem na mysli ogolnie rozumiana przyjaznosc w uzytkowaniu itd.Chodzi mi o to ze poruszanie sie po menu,wyglad tego menu oraz funkcje tam zawarte to powinna byc czysta przyjemnosc.
tweggy
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-22, 22:49

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez mogdar1967 » 2009-08-27, 01:03

Zaczynają sie problemy.
Oto niespodziewanie kilka razy w ciagu dnia wymazała mi sie lista programów. Dobrze, że mam je wgrane na USB Flash, inaczej szlag by mnie trafił. Czy takie zachowanie tunera oznacza konieczność przeprowadzenia naprawy gwarancyjnej?
mogdar1967
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-08-23, 23:03

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez mogdar1967 » 2009-08-27, 06:35

Tuner padł. Wogóle nie jest w stanie zapamietqc listy kanałów. Po wyłączeniu tunera i ponownym uruchomieniu lista kanałów jest czysta a zamiast jakiegokolwiek kanał? pojawia się obraz odbiornika i pusta lista kanałów.
mogdar1967
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-08-23, 23:03

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 900 CRCI HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości