Golden Interstar GI-S900CI

Moderator: sq9

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-08-27, 08:22

Więc serwis, wysyłaj do nas bezpośrednio, możesz sprawdzić tel. numer fabr. celem weryfikacji. Prawdopodobnie uszkodzona pamięć flash, drobiazg i w ciągu 48godz. masz tuner z powrotem. Pamiętaj o włożeniu do środka opisu usterki i kontaktu do siebie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez mogdar1967 » 2009-08-27, 13:36

Tuner ożył.
Odłączyłem go od prądu, wgrałem nowe oprogramowanie (wersja 2,61C), liste programów i ......... działa!!! Do tego jest jakby czulszy na sygnał i anajduje nawet te programy, których wczesniej nie widział.
Wierzmy, że moje problemy z tunerem sie skończyły i że teraz wszystko ędzie ok.
Pozdrawiam
mogdar1967
 
Posty: 6
Dołączenie: 2009-08-23, 23:03

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez espero » 2009-08-29, 22:33

Jurek: czy Golden Interstar GI-980 2CR2CI HD PVR bedzie mial RGB po SCART?
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-08-31, 07:52

Nie, nie będzie miał, po scart wyłącznie CVBS i S-video.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez tornado » 2009-08-31, 23:18

Witam!
Przez ponad rok używałem GI-S 780 i byłem z niego baaardzo zadowolony. Gdyby nie to że trzeba iść z duchem czasu (HD, PVR itp...) to nie zamieniłbym go za żaden inny sprzęt! Wiem co mówię bo kilka tunerów przewinęło się przez półkę od czasów Wizji Tv. W zimie przymierzałem się do GI-S 890, ale tak wypadło że pierwszym moim tunerem HD został Opticum 9500. Może niezbyt wysokiej klasy sprzęt, ale pracował bezproblemowo. Posiada dość dobre wsparcie software i byłem z niego zadowolony. Jednak sentyment do Goldena sprawił że kupiłem GI-S 900. Po rozpakowaniu oczy mi się zaśmiały na widok jakości wykonania. Pomyślałem: No to jestem w domu! Niestety po uruchomieniu entuzjazm zaczął opadać, a po kilku dniach z przykrością stwierdzam że na razie żałuję zakupu. Soft sprzętu tej klasy to po prostu bieda z nędzą że aż piszczy!!! Wiem, wiem... przed zakupem trzeba było dokładnie przeczytać instrukcję i nie było by niespodzianki i rozczarowania, ale mając w pamięci jak najlepsze wspomnienia 780 po prostu "wziąłem go w ciemno". Od pierwszego uruchomienia zaczęły się problemy. Tv Sony Bravia 32V2500 podłączyłem przez HDMI i usłyszałem nieprzyjemne wysokiej częstotliwości brzęczenie w głośnikach. Myślałem że to coś z kabelkiem (dość dobrej jakości) jednak po podłączeniu Opticum dźwięk był czysty jak szkło. Na niektórych kanałach to brzęczenie jest trochę cichsze. ale nie ustaje nawet po wyłączeniu dźwięku z pilota tunera. W czytniku karta TNK, po włożeniu nowego nieaktywowanego modułu HD Polsatu od razu zwiecha! Podłączyłem dysk 2,5" Verbatim 500GB. Struktura folderów rozpoznana bez problemu, ale przy próbie nagrania pojawił się komunikat o błędzie! Ręce mi opadły. Podłączyłem dysk SSD i od biedy można nagrywać, tyle że niewiele nagranego materiału można zmieścić na 60GB dysku za 500 pln! Verbatim sformatowany w FAT32 i nie wymaga podwójnego kabelka do dodatkowgo zasilana z USB jak potrzebują niektóre dyski zewnętrzne 2,5". Edycja kanałów i organizacja list ulubionych to totalna porażka! Dlaczego nie wykorzystuje się prostych, sprawdzonych rozwiązań?! To wszystko jeszcze dało by się przełknąć, ale jesli samodzielnie nie można zmienić parametrów transpondera (zmiana modulacji tp. 12,265 GHz na DVB-S2/8PSK) bo ta funkcja jest nieaktywna to po prostu dyskwalifikacja. Mógłbym jeszcze podać kilka przykładów niedopracowania np sposób zmiany formatu ekranu, brak możliwość ustawiania stopnia przezroczystości czy kolorystyki OSD i menu itd.. ale pewnie nikomu nie będzie chciało się czytać moich wywodów.... Krótko mówiąc: Wygląd zewnętrzny i jakość obrazu oczywiście "mucha nie siada" i teraz mam dylemat: Sprzedać go dopóki jeszcze "pachnie farbą" i zapomnieć o nim jak najszybciej, czy dać mu szansę? Zasadniczo chciałbym się dowiedzieć jakie są plany wobec tego modelu, czy jest nadzieja na rozwój softu, czy raczej już tak zostanie? (vide casus GI-S 890) Proszę o informację bo nawet jeśli ten "wybryk" z modułem polsatu tylko mi się przydarzył to samo bezproblemowe współdziałanie modułów na kanałach z simulcriptem to za mało jak na sprzęt tej klasy. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Goldenów i życzę jak najmniej problemów ze sprzetem!
Ps. Nie dotykałem anteny a wskaźnik sygnału pokazuje o 30% mniejsze wartości niż Opticum (czy to znaczy że jest słabsza głowica?)
tornado
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-03-03, 10:39
Miejscowość: west coast

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez espero » 2009-09-01, 00:09

espero napisał(a):Jurek: czy Golden Interstar GI-980 2CR2CI HD PVR bedzie mial RGB po SCART?


Szkoda :(

ps.
Napewno zauwazyles, ze pytalem o 980'ke? :) Troche mnie to dziwi, gdyz jak wiadomo to klon globo 9500, ktora obsluguje RGB... :(
espero
 
Posty: 26
Dołączenie: 2008-09-19, 20:38

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-09-01, 08:27

A widzisz, piszesz w temacie 900 więc z automatu odpowiedziałem tak, jakby pytanie było o 900 ;-) 980 MA rbg PO SCART.

@tornado - rozwiązania obsługi (edycja etc.) zawsze są sprawą producenta, i ciężko jest je modyfikować nawet w przypadku, gdy wie się jak to zrobić. W 900 są proste do bólu i na pewno nie tak rozbudowane jak w serii Xpeed. Poza tym w grę wchodzi też kwestia przyzwyczajenia, sam mam problem z zaakceptowaniem pewnych rozwiązań, jak rok czasu używam innych.
Parametry TP naturalnie można zmienić dowolnie, wystarczy wejśc w instalacje i szukanie "ręcznie"
Co do fonii - być może przypadłość Twojego egz. , sam mam ten ten tuner podłączony pod amplituner i dźwięk jest brzytwa. Dysk - sformatuj go z poziomu tunera, używam 2,5 cala GigaStore i nie miałem jeszcze )przez 8 miesięcy) problemów z nagraniem.
Projekt GI-900 będzie rozwijany, aczkolwiek poza nielicznymi (np. Twoim ) przypadkami jakichś blędów nie ma z nim żadnych problemów systemowych, więc ew. aktualizacje softu nie będą częstą sprawą.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez tornado » 2009-09-02, 11:48

Witam!
Dziękuję panie Jurku za pomoc. Faktycznie w roztargnieniu próbowałem edycji tp w trybie "automatyczny" i bardzo się cieszę że można samodzielnie poprawiać zmieniane przez nadawców parametry, a nie czekać na uaktualnione listy. Jeśli chodzi o dźwięk to na szczęście po kilku dniach jest już ok. Nie wiem, może da się to wytłumaczyć że to coś podobnego jak z nowymi słuchawkami gdzie dźwięk dochodzi do optymalnej jakości po "wygrzaniu" się membran? Nie ma co wnikać, najważniejsze że problemu już nie ma! Sformatowanie dysku nie było by problemem gdyby nie około 150 GB różnych rzeczy których szkoda się pozbyć, a nie mam na razie gdzie zrzucić. I tu jeszcze postulat odnośnie nagrywania: Powinna być opcja ustawiania na stałe czasu długości nagrywania, a nie za każdym razem domyślnie 1 godz i żeby jakikolwiek dłuższy materiał nagrać to trzeba zagłębiać się w ustawienia. Jeśli nie, to chociaż domyślnie na 2 godz ustawić i już było by to lepsze rozwiązanie. Nie pamiętam gdzie zauważyłem zajawkę na Goldena z linuxem. Czy to prawda że trwają prace nad takim rozwiązaniem? Ciekawi mnie ten temat, bo prawdopodobnie nawet jeśli 900 "ułoży się" to i tak napewno nie będzie ostatnim...
tornado
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-03-03, 10:39
Miejscowość: west coast

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-09-02, 11:53

GI z Linuxem - tak , prace trwają ale są na bardzo wczesnym etapie, na razie nic więcej nie da się na ten temat powiedziać. Co do "domyślnego" ustawienia długości nagrania - moim zdaniem również 2 godz domyślnie byłoby optymalne, ale producent wybrał 1 godz. Zglosiłem prośbę o poprawkę, jeśli będą efekty dam znać. Dla informacji innych czytających forum - 1 godz jest domyślna w przypadku prostego naciśnięcia nagrywania w trakcie oglądania i może być dowolnie zwiększana przez kolejne naciśnięcie nagrywania i wybór odpowiedniego przesunięcia czsowego, w przypadku użycia timera lub EPG czas się ustawia dowolnie lub aytomatycznie na cały okres trwania audycji.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez farben » 2009-09-02, 20:05

witam, zauwazylem w moim dekoderze problem z pobieraniem epg na kanalach HD cyfry+ sport hd i film hd oraz na kanale nSport TNK.. Pobierane sa tylko dwie pozycje obecna i nastepna a potem pustka.. Czy to wina nadawcy czy dekodera?
farben
 
Posty: 10
Dołączenie: 2009-08-27, 06:53

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez slawek1972 » 2009-09-02, 21:07

Witam.U mnie epg na Canal+ film i sport HD tez pokazuje tylko dwie pozycje,czyli to jest wina nadawcy nie tunera.
slawek1972
 
Posty: 31
Dołączenie: 2009-04-01, 17:28

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jack777 » 2009-09-14, 19:15

Panie Jurku
mam pytanie dotyczące GI-900 i GI-980:
1. czy czytniki umieszczone w tych tunerach obsługują karty Cyfry+, czy trzeba dokupić moduły.
2. czy dobrze działają napisy na programach C+, C+filmHD.
3. czy jest nagrywana cała zawartość sygnału t.z. ścieżki dzwięku+napisy i czy można je uruchomić w czasie odtwarzania lub czy przynajmniej nagrywa wcześniej uruchomione napisy.

Pytam się o te dwa tunery bo nie wiem który wybrać, głównie oglądam programy z Multipakietu Canal+ oraz TNK,
Bardzo proszę o odpowiedz.
Jack777
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-09-14, 19:03

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jurek » 2009-09-15, 08:25

Witam
ad.1 - w oryginale od nas wszystkie czytniki obsługują COnax. Tajemnicą poliszynela jest to, że w necie są programy któe robią z nich ucas ;-)
ad.2 - tak, w standardzie DVB. Z TXT różnie bywa, ale i tak DVB jest znacznie bardziej efektywne
ad.3 - tak, oba nagrywają .ts włącznie z wszystkimi ścieżkami, napisami etc. W GI-900 działa to bez pudła, w GI-980 jeszcze trochę za krótko, żeby stwierdzić na 100% bezawaryjne nagrywanie strumienia, ale wydaje się również ok.

Ja bym wybral GI-900 (jestem fanem tego tunera-prostota i funkcjonalność mnie ujęły ;-), ale jeśli oprócz podstawowego ogląania lubisz trochę poeksperymentować po orbicie, wybierz GI-980.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez Jack777 » 2009-09-15, 18:21

Dziękuję za odpowiedź,
jeszcze się zastanowię w wyborze miedzy GI-900 a GI-980, ale na pewno będzie to jeden z nich.

Pozdrawiam
Jack777
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-09-14, 19:03

Re: Golden Interstar GI-S900CI

Postprzez ar21 » 2009-09-22, 11:59

Witam,
Czy ktoś może wie co jest z tym EPG Cyfry+ na kanałach HD? Wyświetlane są tylko 2, 3 pozycje do przodu. Czy tak było cały czas czy tylko ostatnio? Jestem 'świeżym' użytkownikiem tego tunera i trochę mnie rozczarowało to EPG w porównaniu do tego z tunerów Cyfry. Nie dość, że pokazuje tylko 3 dni do przodu to brak w nim podstawowych informacji np. o filmie: rok produkcji, reżyser, aktorzy. Czy jest nadzieja, że zostanie to poprawione? Myślę, że to sprawa twórców oprogramowania tego tunera. Nie?
ar21
 
Posty: 5
Dołączenie: 2009-08-26, 09:29

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 900 CRCI HD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron