Zakodowane kanały HD Polsatu

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez pszp1 » 2011-07-01, 21:33

Mam taki problem - zmienilem teraz pakiet Polsatu ale niestety na wszystkich kanałach HD i dodatkowo Polsat Sport,Polsat Sport Extra, Polsat Futbol i Dla Abonentow tego pakietu pojawia sie komunmikat :niedostepny lub zakodowany. Siła i jakość nie odbiegają od pozostałych kanałów Polsatu ktore działają bez zarzutu. Sygnał ponawiałem juz 5 razy i nic to nie dało. Konsultatnt dzis ponowil mi sygnał przez kanał Travel ale takze bez efektów . Uprzejmie prosze o jakąś podpowiedź
pszp1
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-07-01, 21:23

Re: Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez orion » 2011-07-02, 22:25

Jak oczekujesz pomocy to wysil się, napisz coś więcej.
Jaki dekoder?
Jak jest siła i jakość sygnału na kanale Polsat HD?
Jaki pakiet masz wykupiony w CP?
Jaka wersja oprogramowania dekodera?
Czy oprócz modułu cam CP masz włożone do czytnika inne karty, lub moduły cam?
Aby otrzymać uprawnienia, najlepiej pozostawić dekoder włączony na kanale z transpondera 12.284 H na całą noc.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez pszp1 » 2011-07-03, 17:22

Dekoder - GI-S890CRCI HD Excellence
na polsat HD - sila i jakosc po 70
pakiet Familijny HD + Extra HD i Sport HD
Oprogramowanie - poniewaz kompletnie sie na tym nie znam przepisze to co widze na ekranie w informacjach o tunerze
RYGY010.43 08/27/08
SC4-A S8R64
GI4C1No hihJ 06/24/08
B001d-B001d 01.06 HS02.00
mam nadzieje ze ktores opisuje wersje oprogramowania
Oprocz modulu CP mam modul TNK i karte Cyfry - wszystko to swietnie działało ze 3 lata teraz nagle zakodowały sie Polsaty Sport i kanały HD. Wczesniej mialem jeden program HD NG z Cyfry i działał ale wyłączylem go z pol roku temu.
Dokonalem tez za poradą zmian na TP polegajacych na poprawieniu korekcji np 2/3 na 3/4 ,systemu z DVB na S2, Qpsk na 8psk wg listy ze strony LyngSat. Po tych zmianach wyszukuje mi np Polsat HD FOX HD,AXN HD (wczesniej wogole ich nie widział) ale komnunikat na nich :niedostepny lub zakodowany
Jezeli jeszcze cos potrzeba to chetnie podam - strasznie mnie wkurza ta sytuacja ....
pszp1
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-07-01, 21:23

Re: Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez orion » 2011-07-03, 18:52

Zostaw w dekoderze tylko moduł cam CP. Odłącz od zasilania dekoder podłącz ponownie, pozostaw na kanale TVP info na noc.Wcześniej sprawdź czy masz poprawny sygnał na kanałach HD w ramach Twoich pakietów CP. Tu są podane parametry transponderów dla kanałów w ofercie CP http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php
Przy sprawdzaniu kanałów zwróć uwagę na częstotliwość emisji. Cześć kanałów jest dublowana, stad ważne jest aby odbierać z emisji przeznaczonej dla platformy CP.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa

Re: Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez pszp1 » 2011-07-03, 20:02

dzieki - ta strona fajniejsza niz to lyngsat ale generalnie wyglada ze wszystko mam ok . TVP info polsatu niestety tez wyswietla komunikat :zakodowany. wylaczylem i wlaczylem zasilanie , zostawilem tylko modul CP na TVP Info - zobaczymy rano...
pszp1
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-07-01, 21:23

Re: Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez pszp1 » 2011-07-04, 16:00

całkowita klapa - mało tego na wszystkich kanałach CP pojawił sie komunikat : zakodowany . Włożyłem z powrotem karte C+ i Polsat ozył w wersji bez HD i Sportu. Wyciagnalem i wlozyle karte C+ pare razy - za kazdym razem ten sam efekt - bez karty C+ , CP na wszystkich kanalach jest zakodowany , z karta C+ ,CP działa bez HD i Sportu

Dramat - co robic ?
pszp1
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-07-01, 21:23

Re: Zakodowane kanały HD Polsatu

Postprzez orion » 2011-07-04, 17:52

DW z otrzymanej na PW informacji, problem został rozwiązany przez zamianę miejscami modułów CAM.
---
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orion
 
Posty: 235
Dołączenie: 2009-07-09, 12:00
Miejscowość: Warszawa


Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron