eSATA pierwsza partia

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

eSATA pierwsza partia

Postprzez zbigniew J » 2009-06-12, 15:25

Witam wszystkich. Właśnie zakupiłem używany gi-890 chyba z pierwszej dostawy ponieważ nie ma złącza eSATA na tylnej ściance. Jest to mój pierwszy GI w domu ma pełnić funkcje drugiego tunera obok drima. Mam nadzieję, że pomoże mi przekonać się do tunerów tej firmy. Tuner jest w drodze mam nadzieję, że dotrze do mnie do poniedziałku. Od kilku lat używam konwertery GI i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Wracając jednak do istoty sprawy, mam pytanie do użytkowników pierwszej serii, czy tuner ten posiada rzeczywiście inną płytę główną niż te z drugiej partii, czy jest to ta sama płyta tylko złącze eSATA nie zostało wyprowadzone na zewnątrz, a wtakim wypadku czy nie można by wepchnąć do środka dysku 2,5 calowego?
zbigniew J
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-06-12, 15:14

Re: eSATA pierwsza partia

Postprzez Jurek » 2009-06-15, 09:23

Płyta jest ta sama, brakuje na niej tylko paru elementów dyskretnych (kondensatory etc.) oraz samego złącza. Schematu niestety nie posiadam, ale można spróbować znaleźć zdjęcia płyty, wszystkie elementy są w jednym miejscu.
Wsadzenie dysku do środka może być problematyczne ze względu na brak miejsca i ew. brak testów jeśli chodzi o chłodzenie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: eSATA pierwsza partia

Postprzez zbigniew J » 2009-06-15, 18:40

Dzięki za odpowiedź. Tunka jeszcze nie dostałem ale liczę, że do jutra dotrze. Miałem cichą nadzieję, że tylko nie wyprowadzili gniazda na zewnątrz, bo wówczas nie byłoby żadnego problemu. Ale skoro tak, to pozostaje pvr po usb. Zastanawiam się w takim wypadku czy nie można by było rozdzielić wewnątrz sygnału usb za pomocą huba i wyprowadzić jedno gniazdo na tylną ściankę, tak by móc chociaż naprzemiennie korzystać z jednego bądź drugiego gniazdka, bo dwóch jednocześnie bez przeróbki softu raczej na pewno nie obsłuży.
Więc wydaje mi się, że taka prosta modyfikacja niejednemu ułatwiłaby życie, nie wspominając już o estetyce tunera w trakcie korzystania z pendriva czy hdd usb.


pozdr....
zbigniew J
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-06-12, 15:14

Re: eSATA pierwsza partia

Postprzez Jurek » 2009-06-16, 08:06

Problem w tym, że prawdopodobnie (używam tego słowa ze względu na fakt, że nie mamy wsparcia od producenta w ostatnich miesiącach) nie ma wersji softu obsługującej nagrywanie przez USB. Ostatni którym dysponujemy obsluguje wyłącznie PVR przez e-sata.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: eSATA pierwsza partia

Postprzez zbigniew J » 2009-06-16, 14:35

Nie wiem czy wypada tutaj o tym mówić, ale ostatni soft od Octagona 918 obsługuje PVR po usb, a chyba nie powinno być problemu z jego załadowaniem do GI. Tak nawiasem to szkoda, że całą "softwarową robotę" musiała i nadal musi odwalać konkurencja. Tak się zastanawiam co by było gdyby octagon nie wydawał softów do 918-stki pewnie tuner umarłby śmiercią naturalną. A dzięki konkurencji, to i GI 890 nadal żyje i jeszcze się sprzedaje.

pozdr...
PS
Nadal czekam na tunek. Pewnie szybciej byłoby pójść po niego pieszo.
zbigniew J
 
Posty: 3
Dołączenie: 2009-06-12, 15:14

Re: eSATA pierwsza partia

Postprzez Jurek » 2009-06-16, 15:00

Mówić jak najbardziej wypada. Z opinią się zgadzam w 100% z jednym małym ale - softy wydaje producent, który dla Octagona i dla nas jest ten sam. Tyle , że ma inne podejście.... Ale to temat na osobną opowieść.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron