GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez carolina » 2009-04-26, 22:00

Jesli chodzi o softy to mozna przeciez wgrac softy z Octagona. Jesli chodzi o nagrywanie to przyjmuje do wiadomosci ze Jurek nigdy tak tunera nie reklamowal ( niestety wiele sklepow tak ) -- jakies jednak plany pewnie byly jesli wypuszczono tunery z gniazdem esata. Wyglada to na jakis brak uzgodnien miedzy producentem hardware a producentem software. Jesli dla kogos brak nagrywania czy czytania niskich SR jest wada dyskwalifikujaca to powinien zmienic tuner. Jesli jednak pewnosc dzialania i prostota obslugi sie liczy to powinien sie zastanowic -- ten tuner naprawde dziala bez zarzutu. Ja nie mam zamiaru sie go pozbywac a nagrywam z Nanoxxa. Jak dla mnie jedyna powazna wada softu jest ograniczenie nazw kanalow do 11 liter bo jest to normalne dziadostwo ( ale w Octagonie tez tak jest mimo wydawania calej masy kolejnych softow). A na kanalach z niskimi SR i tak nie znajduje niczego ciekawego do ogladania ( ale to kwestia gustu oczywiscie).
Jesli zas chodzi o gotowe listy kanalow to trudno ich oczekiwac od Jurka. Przeciez uklad kanalow to sprawa indywidualnych preferencji -- jak ktos chce gotowe listy to moze sobie kupic tuner jednej z platform i tam bede zaprogramowane listy z jedynie slusznym ukladem kanalow
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez bgr » 2009-05-20, 18:32

Chivay napisał(a):Miałem kiedyś ten tuner przez jakieś dwa tygodnie i tak był to za długi czas. Jeszcze nigdy nie maiłem takich problemów jak z tym tunerem. Pozbyłem się go aby się nie denerwować. Od tego momentu omijam wielkim łukiem tunery marki Ferguson, zresztą nie tylko ja.

Chivay 8-)


Bzdura i to totalna. Ferguson 8900 przygotował nowy soft i wszystko co powinno działać w tej klasie sprzętu działa. ferguson miał problemy z PVR, ale już nie ma. Jest to jeden z nielicznych tunerów w których bezproblemowo działa cyfra bez modułu z polsatem cyfrowym w module. Ma jedną wadę już nie do poprawienie tzn. po wyłączeniu w standby nie usypia dysku. Soft dostępny na stronie producenta i to też ewenement w stosunku do innych marek.

Ja z kolei życzyłbym sobie aby GoSat 8010 combo był w tylko tak sprawny jak ferguson 8900 HD!!!
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez bgr » 2009-05-20, 21:32

@Chivay
Wybacz, że odbierasz to tak osobiście, ale należało ci się. Jak piszesz, że fergusony cię denerwują i omijasz je wielkim łukiem ( masz prawo ) to uzasdnij to tak jak to zrobiłeś w tej chwili. Ja w szperanie się nie bawię, ale też nie bronię tego innym i w tym temacie głosu nie zabieram,nie zabierałem i nie będę zabierał, ale bardzo cię przepraszam, większość ludzi jeśli kupuje tuner sat. to po to aby oglądać polskie kanały platform satelitarnych, chyba temu nie zaprzeczysz? Ja łapię tylko 2 satelity- , a więc 50% twojego minimum i nie uważam się za kogoś gorszego od najbardziej doświadczonego szperacza. Kupiłem jeden czu drugi tuner satelitarny aby odkodował mi cyfrę, czy Polsat a jak ma opcję PVR, żebym mógł nagrać to co mnie interesuje, nie wieszał się kilka razy dziennie itd.itp. Jeśli fergusony HD są takie kiepskie dla szperaczy to zwracam honor, nic na ten temat nie wiem, ale jeśli chodzi o to co mnie jest potrzebne to jest ok.
bgr
 
Posty: 69
Dołączenie: 2009-04-24, 14:18

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez comag » 2009-06-13, 11:46

W związku z tym że jest to twój pierwszy post na tym forum obejdzie się bez nagrody.
Na tym forum o edukacji nie dyskutujemy.
comag
 
Posty: 8
Dołączenie: 2009-06-13, 11:41

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez waser » 2009-08-06, 19:16

dotychczas mam tuner xped gi 870 i jestem z niego zadowolony .mam chęć kupić gi-s 900 crci hd pvr.ale po przeczytaniu wypowiedzi na forum jestem w kłopocie co wybrać w podobnej cenie.zależy mi na tunerze z podłączeniem dysku twardego a gi-s 900 pozwala nawet podzielić dysk na partycje.proszę o radę.pozdrawiam
waser
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-12-31, 00:57

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez waser » 2009-08-08, 14:06

Chivay napisał(a):Spokojnie możesz kupić GI-S 900, tuner ten bardzo dobrze nagrywa na zewnętrzny dysk (nagrywa wszystkie ścieżki dźwiękowe, napisy itd.), ma bardzo dobrą jakość obrazu zarówno na kanałach SD jak i HD i co najważniejsze jest prosty w obsłudze. Cena też jest przystępna. Więc powinieneś być zadowolony. Sam przez pewien czas testowałem ten odbiornik i byłem z niego zadowolony.

Chivay 8-)

Dziękuję za odpowiedż ale mam jeszcze jedno pytanie czy GI-S 900 będzie można połączyć z X-pedem 870 przewodem RS-232 ażeby na obu tunerach były kanały polsatu.Pozdrawiam.
waser
 
Posty: 19
Dołączenie: 2007-12-31, 00:57

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez Jurek » 2009-08-08, 20:41

Dodam tylko, że Polsatu nie da się w ogóle tak podzielić.
Poza tym wybraliście zły temat ;-)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości