GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez ap1978 » 2009-03-01, 21:59

To już postanowione - sprzedaję swojego GI-S 890 CRCI HD Excellence. Miałem go od października ale to już chyba i tak za długo:

- po pierwsze - żeby oglądać kanały HBO, konieczne jest wyłączenie Cyfrowego Polsatu, a przecież na stronie internetowej w opisie tunera znalazłem, że podobno współpracuje bez zarzutu, a tu bez wyłączenia tego drugiego zacina się

- zacięcia ciągłe na TVN i TVN24

- przy podłączeniu kablem HDMI średnio raz na godzinę na okres ok. 2 sekund zanika obraz (czarny ekran), dźwięk przy tym bez zarzutu, zaników dżwięku nie ma - wymiana kabla nic nie dała.

Chyba za dużo usterek na jeden tuner.

Rozejrzę się za czymś lepszym. Może mi ktoś coś polecić?
ap1978
 
Posty: 5
Dołączenie: 2008-12-25, 13:15

Postprzez carolina » 2009-03-07, 23:06

Odnosnie pierwszej uwagi -- to jest problem wielu tunerow.Podobnie wyglada sprawa odkodowanie Polsatu i Premiere ( modul Polsatu blokuje Premiere wyswietlajac info o braku kanalu w moim abonamencie). Vantage X221S Ci nie ma tego problemu ale nie sprawdzalem z tunerami HD. Zaciecia na TVN i TVN 24 moga miec przyczyne w tym, ze sa w ofercie obu platform ( Cyfry i Polsatu -- zakladam, ze masz obie platformy-- Cyfre na karcie a Polsat w module). Zaniku obrazu przy polaczeniu kablem HDMI nie zauwazylem u siebie. Trzeba by sprobowac z jakims innym softem -- ostatnia wersja softu z PVR ukazala sie w listopadzie ale praca czytnika jest kiepska -- nie pracuje karta DigitAlb, TNK z problemami ale pracuje za to Irdeto co jest czesto problematyczne w innych tunerach). Co do polecania innych tunerow to na tym forum po prostu nie wypada polecac innych niz Interstary. Moge go porownac z klonem--Octagon 918 HD i Interstar jest lepszy ( niby klony ale glowica w Interstarze wydaje sie czulsza)
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez Crofan » 2009-03-08, 12:54

ap1978 napisał(a):To już postanowione - sprzedaję swojego GI-S 890 CRCI HD Excellence. Miałem go od października ale to już chyba i tak za długo:

- po pierwsze - żeby oglądać kanały HBO, konieczne jest wyłączenie Cyfrowego Polsatu, a przecież na stronie internetowej w opisie tunera znalazłem, że podobno współpracuje bez zarzutu, a tu bez wyłączenia tego drugiego zacina się

- zacięcia ciągłe na TVN i TVN24

- przy podłączeniu kablem HDMI średnio raz na godzinę na okres ok. 2 sekund zanika obraz (czarny ekran), dźwięk przy tym bez zarzutu, zaników dżwięku nie ma - wymiana kabla nic nie dała.

Chyba za dużo usterek na jeden tuner.

Rozejrzę się za czymś lepszym. Może mi ktoś coś polecić?


Jak znajdziesz tuner na ktorym dziala C+ i Polsat jednoczesnie bez takich "niespodzianek" to daj nam znac.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Re: GI-S 890 CRCI HD Excellence - dłużej już nie ma mowy

Postprzez ap1978 » 2009-03-14, 18:29

Crofan napisał(a):
ap1978 napisał(a):To już postanowione - sprzedaję swojego GI-S 890 CRCI HD Excellence. Miałem go od października ale to już chyba i tak za długo:

- po pierwsze - żeby oglądać kanały HBO, konieczne jest wyłączenie Cyfrowego Polsatu, a przecież na stronie internetowej w opisie tunera znalazłem, że podobno współpracuje bez zarzutu, a tu bez wyłączenia tego drugiego zacina się

- zacięcia ciągłe na TVN i TVN24

- przy podłączeniu kablem HDMI średnio raz na godzinę na okres ok. 2 sekund zanika obraz (czarny ekran), dźwięk przy tym bez zarzutu, zaników dżwięku nie ma - wymiana kabla nic nie dała.

Chyba za dużo usterek na jeden tuner.

Rozejrzę się za czymś lepszym. Może mi ktoś coś polecić?


Jak znajdziesz tuner na ktorym dziala C+ i Polsat jednoczesnie bez takich "niespodzianek" to daj nam znac.



Znalazłem już - Ferguson 8900 - super odbiór, żadnych problemow z zacięciami, jestem zadowokony w 100%
ap1978
 
Posty: 5
Dołączenie: 2008-12-25, 13:15

Postprzez Crofan » 2009-03-14, 19:44

To post jednego z uzytkownikow tego tunera
Witam.
Mam pytanie posiadam Ferdka 8900 soft 11.12.2E właśnie kupiłem sobie polsatowski moduł dostępu. W trakcie przechodzenia z kanałów cyfry na polsatu zastanawia się przez jakieś 5 sekund potem pojawia się informacja „brak audio i wideo „ i dopiero wtedy wskakuje obraz
A pytanko jest następujące czy to da się jakoś przyśpieszyć
Pozdrawiam

A tu drugi uzytkownik.
Mam HF-8900HD (soft 1.17.4A) do tego moduł CP i są z tym tandemem
pewne problemy:

1. Podczas przełączania na kanały kodowane prawie zawsze pojawia się zacięcie obrazu i dźwięku na jakąś sekundę.
Czasami objawia się to głośnym piknięciem w głośnikach.
(tego nie było dawniej na sofcie edukacyjnym)
2. Przy przejściu na Polsat Sport HD przełączanie trwa znacznie dłużej (kilka-kilkanaście sekund) zanim obraz i dźwięk się ustabilizuje. Często obraz jest dłuższą chwilę poszatkowany, w kwadraty lub pokazuje obraz z ostatnio odtwarzanego programu HD. W mniejszym stopniu występuje to na Discovery HD.
Czasami na HD obraz bardzo delikatnie przeskakuje (jakby gubił klatki) - pomaga restart wyłącznikiem z tyłu.
MTV HD nie da się oglądać - tuner się cały czas zawiesza i restartuje.
3. Przy dłuższym działaniu lub intensywnym skakaniu po kanałach wyświetla komunikat "Serwis niedostępny" - pomaga restart.

Czy też tak macie ? Czy jest na to jakaś rada ?
To wina dekodera ?

Pozdrawiam
Roger

A tu nastepny.
Ja mam soft Jepseena 11.12.2E i objawy podobne tylko że dłuższe odkodowanie danego pragramu Polsatu odbywa się gdy w czytniku znajduje się druga karta kodowa. A na kanałach HD to też jest lekkie szatkowanie. Taki to tuner.

A tutaj reszta problemow z tym tunerem....totalna masakra.
http://dvhk.pl/showthread.php?t=406237
http://dvhk.pl/showthread.php?t=369012
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Postprzez kangoo » 2009-04-09, 16:48

Chivay napisał(a):Miałem kiedyś ten tuner przez jakieś dwa tygodnie i tak był to za długi czas. Jeszcze nigdy nie maiłem takich problemów jak z tym tunerem. Pozbyłem się go aby się nie denerwować. Od tego momentu omijam wielkim łukiem tunery marki Ferguson, zresztą nie tylko ja.

Chivay 8-)

Podpisuję się pod tym co napisał Chivay z jedną różnicą- Ferguson zadomowił się u mnie jeszcze krócej. Nigdy więcej nie skuszę się na tą markę. Każdy robi jak uważa, ale pozbywanie się tak świetnego sprzętu jakim jest GI wydaje się nieprzemyślanym błędem. Jest to najlepszy z dekoderów satelitarnych jaki miałem i ani myślę o wymianie. Pewnie jakieś zacięcia mogą się zdarzać, winię jednak za to raczej oprogramowanie (soft), a nie sam sprzęt.
Pozdrawiam
Kangoo

GI-S890CRCI HD Excellence , TV LCD LG , czasza 90 , dostęp <28,5*E - 15*W>, Cyfra +
kangoo
 
Posty: 28
Dołączenie: 2008-07-20, 18:58
Miejscowość: Police

Postprzez carolina » 2009-04-11, 18:09

Tuner i oprogramowanie to jeden pakiet -- co komu po tunerze ( nawet najlepszym) jesli soft do niczego ( i wcale nie chodzi mi o softy "edukacyjne")?
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez mireek » 2009-04-14, 13:36

Dokładnie jak kolega wyzej napisał co po najlepszym tunerze jak soft do bani a na nowy czekamy,czekamy i pewnie się niedoczekamy,ja mojego goldena hd też niestety wystawiłem na naszym znanym serwisie aukcyjnym pozdrawiam...
mireek
 
Posty: 7
Dołączenie: 2008-11-14, 21:02

Postprzez Harti » 2009-04-14, 16:15

mireek napisał(a):Dokładnie jak kolega wyzej napisał co po najlepszym tunerze jak soft do bani a na nowy czekamy,czekamy i pewnie się niedoczekamy


Typowy Polak -narzekać, narzekać...
Z jakiej to racji soft jest do bani? wiesza się? nie programuje? czy może po prostu kolor epg nie pasuje i tuner jest do d.. co? Napisz konkretnie co nie działa zamiast pisać takie ogólnikowe lamenty. Nie mam nic wspólnego z firmą GI, ale jak czytam takie bezpodstawne posty to mnie skręca.
Siedzę w tv-sat od 1996roku, i już sporo sprzętu przewinęło sie przez moje ręce. GI 890 mam ustawiony na całą orbitę w pasmie C i Ku, męczę go codziennie, i jakoś nie mogę powiedzieć aby soft był niedopracowany lub niestabilny.
Mabo 1.8m(Ku) >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Laminas 120cm,(ku)>>90.0*E-- 50.0*W<<
Mesh 230cm >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Gosat 150cm >>Skylink<< Astra 23.5*E
Openbox F-500/Octagon 1028/Vitamin 5000/GI-890HD......
Awatar użytkownika
Harti
 
Posty: 92
Dołączenie: 2007-08-08, 18:30
Miejscowość: Rybnik (18.5E/50.1N)

Postprzez mireek » 2009-04-15, 08:11

Witam może niedokładnie sie wyraziłem chodzi mi o to że pvr miało być,niskie sr ale to już ponoć jest niedozrobienia chociaż w klonach się dało z lepszym lub gorszym skutkiem,tunerów miałem już naprawde sporo łącznie drimem myślałem o czymś co będzie nagrywało itp bez zbednego wgryania softów kluczy ale na zapowiedziach sie skonczyło niechwale wcale fergusona hf8800 bo tez go miałem przez pare dni i ciesze się że sie pozbyłem bo to dopiero niedomuwienie ,ale można coś zrobić tanio a dobrze oczywiście też bez wad nie jest np.OPTICUM 9500 HD 2CI 2CX działa co ma działac..pozdrawiam..
mireek
 
Posty: 7
Dołączenie: 2008-11-14, 21:02

Postprzez piranha » 2009-04-15, 18:15

"niestety nie udało się" co znaczy nie udało sie?? Od jakiegos czasu korzystam z nieoficjalnego softu(pewnie jakas przeróbka z octagona czy ciul wie z czego) i nagrywanie funkcjonuje normalnie,moze nie ma szału ale nigdy nie spodziewałem sie fajerwerków po tym Tunerze...wiec proponuje posypac głowe popiołem i przyznac sie w końcu że setki kupujacych zostało nabitych w butelke a port esata moga sobie wykorzystac np do .. no własnie do czego??Jesli chodzi o wsparcie dla nas urzytkowników GI890 to naprawde jest ono imponujące,ostatnia lista "dla leniwych" ale w końcu zgodnie z sloganem reklamowym wymagających pojawiła sie 31.10.2008.Czym wy sie tam zajmujecie??Zapewne promocją nowych urządzeń żeby znowu nabić paru naiwnych,naobiecywac im gruszek na wierzbie a potem wypiąc sie na nich czterema literami;
I jeszczcze na koniec "drogi Panie Jurku w odpowiedzi na pańskiego posta o treści cytuje-

[Wysłany: |14 Lis 2008|, 2008 14:15
Skoro dostałeś, to testuj, życze powodzenia. Tylko się nie zdziw, jak Ci karta C+ nie będzie działać....
Nie pisze tego złośliwie - po prostu to co jest dobre na jakimś rynku, niekoniecznie może pasować do naszego. Ale jeśli ktoś chce sprawdzać, nie ma problemu.] ...
...dziwie sie ze nie macie siły przebicia aby i na naszym rynku soft dosłany przez centrale GI działał - nie pisze tego złosliwie oczywiście ale jako przestroge na przyszłość dla ludzi zastanawiajacych sie nad zakupem jakiego kolwiek tunera Golden Interstar - to co sie serwuje nam moze spotkac takze innych...

nie pozdrawiam- zawiedziony,wymagajcący,nabity w butelke,właściciel GI890HD.
GI-S890HD,TV SHARP 37 FULL HD,HOT BIRD-ASTRA,CZASZA 120CM.
piranha
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-09-18, 18:19

Postprzez Jurek » 2009-04-16, 07:55

@piranha - Przy odrobinie wiedzy o zasadach współpracy z producentami sprzętu myślę, że nie napisałbyś tego, co powyżej. Ale generalnie nie musisz ich znać. Przykro mi że masz takie odczucia, sam czuję się, delikatnie mówiąć, "wystawiony" przez producenta tegoż tunera. Ale skoro odpowiadam za GI w Polsce, więc przyjmuję te słowa "na klatę", oczywiście z jednym wyjątkiem dotyczącym nagrywania, temat był tak wiele razy omawiany, że nie ma najmniejszego sensu wałkować tego ponownie. EOT
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcines » 2009-04-17, 10:30

piranha napisał(a):...dziwie sie ze nie macie siły przebicia aby i na naszym rynku soft dosłany przez centrale GI działał - nie pisze tego złosliwie oczywiście ale jako przestroge na przyszłość dla ludzi zastanawiajacych sie nad zakupem jakiego kolwiek tunera Golden Interstar - to co sie serwuje nam moze spotkac takze innych...

nie pozdrawiam- zawiedziony,wymagajcący,nabity w butelke,właściciel GI890HD.


A ja nie czuję się zawiedziony, a tym bardziej nabity w butelkę. ;-)
Być może dlatego, że mam Xpeed'a. Więc nie można generalizować i "jechać" od razu po wszystkich tunerach tej firmy. Nieładnie :evil:
Współczuję Twoich problemów z GI-S890, ale jak obserwuję komentarze to wcale tak źle nie jest.
Pozdrawiam
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez wikrzys » 2009-04-18, 19:35

Ech, robicie burzę w szklance wody.
Jestem kompletnym ignorantem w sprawach SAT-u (co zresztą widać po moich postach), jednak przed zakupem GI890 wysłuchałem grzecznie sprzedawcy, potem odnalazłem to forum w necie i uzyskałem odpowiedź na zadane pytania dotyczące nagrywania (jeszcze można je znaleźć).
Tuner działa ok. Nagrywania nie ma, bo nikt nie obiecywał (za wyjątkiem sprzedawcy - a jeśli ktoś im wieży na słowo to współczuję).
wikrzys
 
Posty: 29
Dołączenie: 2008-07-15, 06:23

Postprzez Crofan » 2009-04-18, 20:14

Piszecie, te ten tuner nie ma mozliwosci nagrywania na dysk , a jednak jest soft umozliwiajacy nagrywanie. Czytalem na innym forum o tym.
Pozdrawiam-Crofan.
Crofan
 
Posty: 204
Dołączenie: 2008-05-04, 14:57

Następna

Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron