Soft do GI S890 CRCI HD Excellence

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

Postprzez carolina » 2008-12-27, 21:32

Sadzac po lamentach na temat Octagona 918HD na forum alsat ( ze nic nie poprawiono w Octagonach oprocz nagrywania przez esata) to raczej nadzieje na soft poprawiajacy czytanie niskich SR czy chocby zwiekszajacy liczbe dostepnych liter do opisu kanalu ( z 11 obecnie) sa płonne. Znajac zycie producent koncentruje sie juz nad nowymi modelami. Octagon bedzie wspieral tuner lepiej ale z niskimi SR trzeba sie pozegnac. Az dziwne bo poruszanie antena jest w tych tunerach najlepsze na rynku i bylby to idealny tuner dla szperaczy.
Mozna sie pocieszac ze Vantage ma wady ( a co lub kto ich nie ma ) ale z tej czworki tunerow, ktora mam i tak najwyzej go oceniam ( oprocz tej idiotycznej szyby ).
Tak gwoli komentarza -- Vantage X221 S CI czyta SR od 1000.
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez rysiuhelix » 2008-12-28, 11:11

No cóż wsparcia nie było , nie ma i nie będzie. Po co komu jakieś tam niskie SR , nagrywanie etc. Zasada KZtS i nowy modelik w ruch , ale też niedorobiony.
Marka Golden Interstar schodzi powoli na .... . To już nie telewizja dla wymagających , to telewizja dla niezbyt wymagających. To samo z OctagonemSF918HD - można pisać , e-mailować , a producent radzi że trzeba czekać .........
Temat softu do GI to jakiś mało popularny, a zresztą po co komu poprawiony soft , tunerek już odchodzi w zapomnienie.
@carolina - zapoznaj się z tematem - OPTICUM 9500HD PVR 2xCR 2xCI Blindscan - i to tańszym od innych niedorobionych tunków.
Vantage 7100S jest narazie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o czułość głowicy i odbiór porgramów DVB-S i S2.
Pozdrowienia
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez Jurek » 2008-12-28, 14:00

Kolejny post z tej samej kategorii... Rozumiem, że masz określone wymagania co do sprzętu, ale walenie tekstem typu marka schodzi etc to przesada. Pomysl chwilę - producent GI-890 oraz Octagona 918 i wielu innych klonów to ta sama firma, jesli nikt nie może ruszyć pewnych tematów , to co, firma jest winna? Niestety, producent staję się powoli persona non grata dla wielu firm, a nasze przelożenie na niego jest niewielkie.
Dla Ciebie SR jest ważny, dla 30% obrotnica, dla 100% praca z kartami etc - uważasz, że tylko Twój problem jest ważny? GI-890 ma mnóstwo zalet i wady również, ale na pewno go one nie dyskwalifikują, wręcz przeciwnie
I jeszcze jedno - jestem na tym rynku od 17 lat i widziałem wiele wpadek wielu producentów. Jednego się nauczyłem - dobieraj sprzęt pod oczekiwania klientów , a nie odwrotnie. I dlatego funkcjonuje to forum (znasz inne tego typu u przedstawiciela jednej marki????). Jak będziemy mieli model specjalnie dla DX-erów, to bedziesz pierwszy, który sie o tym dowie. A jak Ci nasze nie leżą, to na szczęście jest wiele innych.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez bony-m » 2008-12-28, 14:19

Witam!

Mnie akurat ten odbiorni odpowiada :-)
Za największą wadę uważam długie przełączanie między kanałami reszta jest ok (jak dla mnie zwykłego oglądacza TV)
Swego czasu był Amstrad 300 (chyba) z obrotnica na jakimś silniku i też było Ok :!:

Pozdro :!:
bony-m
 
Posty: 17
Dołączenie: 2008-10-19, 13:30

Postprzez rysiuhelix » 2008-12-28, 17:13

Dziękuję za zaintertesowanie się tematem softu do GI890HD.
Ja też mogę wylegitymować się ok 15 letnią praktyką w branży satelitarnej.
To forum zawsze sobie ceniłem i nawet niektórym firmom dawałem za wzór do naśladowania, nieproszony reklamowałem klientom tą markę sprzętu, pokładałem wielkie nadzieję w GOSAT i co np, w kwestii SR to samo co w GI-też nie odbiera i bardzo wątpię , że coś się zmieni. Tyle miesięcy prób i powążnych i żartobliwych i nic.
Panowie macie rację , zawsze można sprzedać i kupić coś innego- a ja mam pytanie dlaczego nie zachęcacie do pozostania przy Waszym wyrobie poprzez podnoszenie jego jakości?
I co mam powiedzieć moim klientom - sprzedajcie i kupcie sobie co innego - tym samym podrywać swój autorytet i tracić ich zaufanie ?
Jeżeli producent jest kiepski to zmienić go , zadbać trochę o markę GI, a nie czarować klientów koniecznością wyczekiwania na poprawki ,których się nie robi.
Dziękuję za uznanie i trzymam za słowo ,że pierwszy będę wiedział , ze urodził się naprawdę tuner min do dextowania - czgo Wam życzę w nadchodzącym 2009 ROKU.
DOSIEGO I SZCZĘŚLIWEGO 2009 ROKU i tunera, kóry na tym forum będzie miał posty o treści - ten tuner odbiera nawet SR-555 z poz 23,5E !!!
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez Jurek » 2008-12-28, 17:31

Wyprzedzając Twoje życzenia, właśnie GoSat jest tunerem z innej stajni. Masz rację, należało to zrobic wcześniej.
Sposób pracy z producentem GoSat-a daje mi podstawy do twierdzenia, że w tym przypadku Twoje życzenia zostaną spełnione. A do zmiany marki bron Boże nie namawiam, po prostu pewnych spraw, choćbym nie wiem jak chciał, nie przeskoczę, o czym szczerze staram się informować.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Peyu » 2008-12-28, 18:30

Tak sobie to wszystko czytam i zbytnio nie chcę się się tutaj wypowiadać po jednej czy drugiej stronie lecz sam osobiście jestem użytkownikiem goldenka a pierwszym modelem była wersja 8001 D.Jak wszedł do sprzedaży zaraz go zakupiłem nie pamiętam kiedy to było w jakim roku ale od tego czasu przewinęło się umnie wiele tunerów ale i tak zawsze wracałem do GI,i myślę ze tak pozostanie.
Pozdrawiam
A jeśli chodzi o niskie SR to swoje zdanie już na forum napisałem.
Orbitron 3m Mesh lnb inverto c-band
GI-S 980 2CR2CI HD PVR
Konwerter Invacom SNF-031
Antena 2metry Svensat - Żniniewicz 90E-43W Heavy Duty Siłownik 36"
Deklinacja 8"
Laminas 1.8m Astra 2F
Laminas 2,7m przygotowania do montażu.
Peyu
 
Posty: 169
Dołączenie: 2007-07-27, 17:36
Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez rysiuhelix » 2008-12-28, 18:44

Właśnie Panowie tuner GI serii 8000 otworzył nam wszystkim chęć do szperania po niebie, moim celem było wjechać na ambicję komuś od kogo zależy jakość tunera.
Nie zniechęcam nikogo, nie jest to w miom interesie , a jedynie zwracam uwagę na wady , które powinny być usunięte.
Do tego tandemu tunerów dodałem ostatnio Blindscan DVB-S / niestety tylko/ w tunerze OpenboxF-500/ naprawdę skuteczny/ - połaczyć to w jedno pudełko i niech kosztuje ciut więcej a nabywców i to wielu zawsze znajdzie.

Pozdr.
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez Harti » 2008-12-28, 18:45

Haa jaka dyskusja :-) już życzenia noworoczne ;-)

Sumując te posty mogę napisać że przy następnych nowych modelach, pora zmienić albo producenta, albo atakować starego o zmianę głowic.
Pierwsze problemy pojawiły się już w Xpeedach po dodaniu blind scanu. Mimo że niskie sr-y pięknie łapał, to już przy blind scanie głowica zaczęła szaleć. Jeszcze gorzej wypadła głowica w 890HD bo ta nie czyta sr poniżej 1600. Gosat niby inny producent, ale głowica chyba ta sama ;-) więc i problem z sr.
Ja nie twierdzę że odbiór niskich sr-ów jest taki ważny, ale zauważcie że coś się zmienia na rynku Polskim. Zaczeła się rywalizacja producentów w sprzęcie z wyższej półki. Pojawia się coraz więcej sprzętu z blind scanem, co automatycznie pociąga za sobą pytanie jak dobra i czuła jest w nim głowica. Na rynku Polskim musi pojawić się wreszcie tuner w stylu Gosat-a, ale z lepszą głowicą (co czyta sr1000) i dobrym powtarzam dobrym! blind scanem. Co z tego że Technomate czyta wszystkie sr-y, jak blind scan jest totalnie do bani!?
Podsumowując
Mimo że niewiele osób korzysta z blindscanu czy niskich sr-ów, temat ten ciągle przewija się przez fora. Takie to już jest myślenie - nieważne z czego będę korzystał, ważne aby były wszystkie funkcje i to jak najwięcej. ;-) Wiadomo że jeśli klient ma do wyboru tuner z zakresem sr 1~45 lub 2~45 to wybierze tuner z tym szerszym :-D
Trochę szkoda że GI890 nie pociągnie niskich sr-ów liczyłem że jeszcze są szanse, ale mówi się trudno. Teraz czekam na nowy model z blindem :-P
Mabo 1.8m(Ku) >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Laminas 120cm,(ku)>>90.0*E-- 50.0*W<<
Mesh 230cm >> 93.5*E-- 34.5*W<<
Gosat 150cm >>Skylink<< Astra 23.5*E
Openbox F-500/Octagon 1028/Vitamin 5000/GI-890HD......
Awatar użytkownika
Harti
 
Posty: 92
Dołączenie: 2007-08-08, 18:30
Miejscowość: Rybnik (18.5E/50.1N)

Postprzez rysiuhelix » 2008-12-29, 23:55

Skoro nie ma większych nadziei na soft poprawiający odbiór Sr mam pytanie.
@Jurku czy istnieje możliwość wymiany głowicy na bardziej czułą np od Technomate czy Globo - nie wiem jakie typy głowic są w tych tunerach.czy GI z głowicą Globo by pracował i czytał więcej Sr. Po prostu mnie odpowiada układ menu w GI czy SF.
Pamiętam w 1998 roku siadła głowica w tunerze Huth2040CI , zamiennie włożono głowicę Philipsa / orginalna była chyba sharpa/ i tuner ożył - ciut inaczej działal wskażnik sygnału, ale tuner chodził zupełnie poprawnie . Jesli było by to realne - warto by spróbować .
Pozdrowienia
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez Jurek » 2008-12-30, 09:17

Nie mam pojęcia. Nie ćwiczyłem tego i nie potrafię pomóc.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez carolina » 2009-01-01, 19:27

No zarty jakies. Pare nawet:
1) rada aby kupic sobie inny tuner-- kapitalne wrecz. Za ile mozna sprzedac tuner po roku uzytkowania ? pewnie maximum za 70% wartosci poczatkowej ( optymistycznie patrzac). Czyli strata 300-400 zl
2) co to sa wiec firmy takie jak Octagon, Golden Interstar, Vantage, Nanoxx, Globo, Opticum etc. Rozumiem ze sa to jakies grupy dystrybutorow zamawiajacych tunery u jakiegos producenta ( tak sie sklada, ze Interstar i Octagon swoje modele HD 890 i 918 zamowily u tego samego) i soft u producentow softow. Jesli tuner ma szczescie do jakichs grup pasjonatow modyfikujacych soft oryginalny ( legendarny Humax 5400 ) to powstaja softy edukacyjne. Jesli takiego szczescia nie ma to jest ryzyko, ze ta firma piszaca softy dostanie zamowienie od innych dystrybutorow jakiejs innej marki i wsparcie sie konczy ( a lokalni dystrybutorzy wala glowa w mur proszac o nowy soft). Moze tez byc tak, ze grupa programistow zamawia jakis tuner , sprzedaje pod swoja marka ( pasuje mi tu Octagon) i pisze softy do tych tunerow bo gwarantuje jej to wieksza sprzedaz ich tunerow. Jesli to tak wyglada to az prosi sie o kupowanie tunerow firm, ktore je produkuja ( Topfield ) -- czasem jednak firma jest tak arogancka ze zniecheca do kupowania jej tunerow ( ja osobiscie juz nigdy nie kupie Topfielda bo to zwykle chamy)
@rysiuhelix
Nie cierpie allegro wiec nie kupie tam Opticum -- firma Globo ma kompleksy polskosci i musi eksportowac wiec wysyla na rynki niemiecki, wegierskie ( kupa smiechu ten rynek), austriacki -- jeszcze Wyspy Owcze i Andorra czekaja na zaatakowanie -- a nie na rynek polski wiec kij im w ucho i niech bankrutuja. Jak na razie pozostane przy swoich tunerach -- a nuz Jurek przebije glowa ten koreanski mur
Nanoxx 9500HD, Vantage 7100S, GI 890,Octagon 1018 HD,Humax 5400,Samsung 9500AZ,Vantage X221S CI, duzo modułów
carolina
 
Posty: 87
Dołączenie: 2007-08-27, 07:56

Postprzez Jurek » 2009-01-02, 09:18

Odbywa się w tej chwili tzw. naturalna selekcja - aroganccy producenci są po kolei "odstrzeliwani" przez firmy takie jak nasza, czy Octagon, właśnie ze względu na kompletne pomieszanie pojęć, jesli chodzi o CMR ;-) Bankrutują po kolei i to jest właśnie odpowieź rynku na takie zachowania.
Lekarstwo na to juz znalazłem, w tej chwili pracuję tylko z takimi producentami, którzy zachowują chociaż minimum przyzwoitości w kwestii supportu i wywiązywania się z umów.
Jedno sprostowanie - za chińskiego Boga nie odsyłam naszych klientów do konkurencji, chciałem tylko wskazać na fakt, że ideał da się uzyskać łącząć ze sobą parę sprzętów, przynajmniej dla tak wymagających użytkowników jak Ty czy rysiuhelix.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez rysiuhelix » 2009-01-02, 11:27

Dziękuję za uznanie. Wszystkiego Najlepszego w 2009 roku.
Sądzę ,że w tym roku doczekam się tunera od GOLDEN INTERSTARA spełniającego moje wymagania . :lol:
Pozdrowienia
rysiuhelix
 
Posty: 146
Dołączenie: 2007-12-16, 12:01
Miejscowość: 19,1/50,8

Postprzez piranha » 2009-01-14, 21:03

Witam i jak mijają kolejne miesiace a o nowym sofcie nawet nie słychać - piękna polityka w stosunku do klienta,czekajmy tylko na następne wymówki i tłumaczenia-tunery dla wymagających??kpina,jeszcze raz BRAVO!!!!
GI-S890HD,TV SHARP 37 FULL HD,HOT BIRD-ASTRA,CZASZA 120CM.
piranha
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-09-18, 18:19

PoprzedniaNastępna

Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron