Problem - GI-S890 nie współpracuje z Diseqc

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

Problem - GI-S890 nie współpracuje z Diseqc

Postprzez JackieK » 2008-10-12, 19:12

Mam problem z GI-S890 HD, który kupiłem 2 dni temu. Tuner nie przełącza Diseqc na kanał B, tzn, działa na na kanale A ( Hotbird lub Astra w zalezności od połączeń kablowych ), ale nie chce przełączać na kanał B. Nie jest to wina Diseq'a bo poprzednio odbierałem kanały przy pomocy SkyStar2 i wszystko działało. Jak na kanale B wybiorę ręcznie odpowiedni transponder to zaczyna działać ( chociaż nie zawsze ), ale po restarcie tunera muszę to robić ponownie. Czy wiecie o co chodzi ? Błąd w sofcie ? ( z 25.08.2008 ) czy tuner nadaje się do naprawy ?
JackieK
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-10-12, 18:38

Postprzez Jurek » 2008-10-13, 08:20

To nie błąd w sofcie. To może być niedopasowanie poziomów sygnału z tunera do przełącznika, używam tego tunera w konfiguracji z przełącznikiem GI-211 i w biurze pod multiswitcha 9/8, oba przełączane diseqc i nie mam problemów. Oczywiście zakładam, że ustawiłeś sygnału diseqc w Menu (1.0) dla poszczególnych satelitów. Możesz też w ramach sprawdzenia zrobić kopię listy kanałów, a następnie reset fabryczny i ustawić parametry ręcznie. Korzystając z gotowej listy z settingami, możesz mieć inaczej ustawione porty diseqc.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez JackieK » 2008-10-13, 21:00

Dzięki za odpowiedź. Wybieram się po GI-211, jeśli inne próby się nie powiodą. A propos tych innych prób to mam parę pytań :
- czy fakt, że na drodze do Diseqc jest jeszcze sumator z sygnałem TV naziemnej ( filterbank FB 1D Class A ? ) coś tu zmienia ?,
- czy inne opcje w ustawieniach satelit mają znaczenie ?
Moje ustawienia, to :
-LNB Dual/Universal,
- Diseqc Motor - Diseqc,
- Diseqc Port - Diseqc1.0A np. dla Hotbird,
- polarity control - 14/18V,
- 0/12 volt switch - 0V,
- 0/22kHz switch - AUTO.

Pozdrawiam
JackieK
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-10-12, 18:38

Postprzez olav_basoski » 2008-10-14, 06:20

witam w klubie. ja mam multiswitch axing i do tej pory diesq B nie dziala jak powinno. na GL 780 i 870 wszystk opyka jak nalezy a na GL 890 HD za nic........... jurek zna juz ten temat.........
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez Jurek » 2008-10-14, 07:48

@JackieK - przede wszystkim wyłącz obrotnicę diseqc (motor). Ona może mieszać. Po drugie trochę teorii - sygnał diseqc to kluczowane 22KHZ, w skrócie prostokąty. Każde urządzenie na drodze do przełącznika (sumator, kabel itd.) zniekształca trochę te prostokąty i robi się z nich "piła". I teraz zaczyna się zabawa, bo to czy przełącznik poprawnie rozpozna sygnał diseqc zależy od:
- poziomu sygnału z tunera (tu nie da się nic zrobić). Sygnał wychodzący jest zawsze w granicach normy, ale w niektórych tunerach jest wyższy, w niektórych niższy. Niski poziom sygnału + zniekształcenia = brak przełączania
- czułości wejścia samego przełącznika diseqc
- jakości użytego kabla
- stopnia zniekształceń wnoszonego do sygnału przez urządzenia dodatkowe

Sprawdzałem swego czasu jak wygląda diseqc w niektórych tunerach popularnych w Polsce, w niektórych z nich już na wyjściu z głowicy była piła :shock:

Rada dla Ciebie - spróbuj podłączyć tuner bezpośrednio pod diseqc, pomijając sumator. Jeśli to nie zadziała, skróć kabel do minimalnej długości. Jeśli to nie zadziała, wymień przełącznik ;-)
BTW - Mezon produkuje sumatory TV/SAT zintegrowane z przełącznikiem diseqc. Dla Ciebie to chyba najlepsze rozwiązanie.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez JackieK » 2008-10-15, 22:21

Pominięcie sumatora pomogło !!! Tylko co ja zrobię z radiem, które mam podłączone do tego samego gniazdka, a sygnał TV naziemnej też się przyda. Wariant "wash&go" czyli sumator i diseqc w jednym nie wchodzi w rachubę ze względu na kable.
Swoją drogą to szkoda, że tuner sobie z tym nie radzi tak jak zwykła karta SkyStar2.
Poza tym tunerek jest super.
JackieK
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-10-12, 18:38


Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości