Współpraca GI-S 890 HD z kartą C+

wszystko co dotyczy tego modelu GI

Moderator: sq9

Współpraca GI-S 890 HD z kartą C+

Postprzez pawelu1981 » 2008-06-02, 13:49

Witam!

Po tym jak mój Ferguosn 8800 już trzeci raz wylądował w serwisie zastanawiam się nad jego zmianą na Goldena. Interesuje mnie jak przebiega współpraca tego tunera z kartą C+, gdy karta jest umieszczona w czytniku i czy bez problemu można dokonywać reaktywacji karty i jak ma się sprawa przechodzenia uprawnień?
pawelu1981
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-06-02, 13:45
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jurek » 2008-06-02, 16:00

Pracuje bez problemu (gryzie się tylko z modułami mającymi "zaszyte" algorytmy Seca, np. Diablo, ale mozna je wyłączyć z poziomy Menu), uprawnienia przechodzą.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez pawelu1981 » 2008-06-02, 16:35

Ile teraz będzie kosztował ten tuner? @Jurek jak możesz daj znać gdzie we Wrocławiu można go kupić. Wiem, że firma SAT z Bardzkiej ma ten tuner mieć w ofercie, a czy np. u Was w siedzibie też można go zakupić? I oczywiście czy jest jeszcze szansa na załapanie się na niego w najbliższej dostawie??
Zapraszam na www.satelitarne.tv
pawelu1981
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-06-02, 13:45
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Jurek » 2008-06-03, 08:36

Od czwartku 5 czerwca do kupienia. Zapraszam do nas, ul. Chrzanowskiego 56 od 9-17. Cena bez zmian, czyli 1050zł.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez pawelu1981 » 2008-06-03, 15:51

Dzięki za informację... Myślę, że się zjawię... 8-)
Zapraszam na www.satelitarne.tv
pawelu1981
 
Posty: 23
Dołączenie: 2008-06-02, 13:45
Miejscowość: Wrocław

Postprzez tp13 » 2008-08-13, 17:03

Witam
Chcialem sie dowiedziec jak tuner wspolpracuje z karta cyfry+. Chodza opinie ze kanaly sie czasem wieszaja. Czy jest juz nowy soft ktory to poprawil. Rownoczesnie na stronie jednego z dystrybutorow znalazlem informacje typu: Karta Cyfry+ i karty erotyczne w Viaccess pracują bezpośrednio w czytniku (CR), ale może być chwilowy problem z wykorzystaniem splitterów kart w czytniku (po zmianie softu powinno być zupełnie inaczej), ale w module AstonCruypt lub Cyfra+ HD splittery działają.
Z gory dzieki za odpowiedz.
tp13
 
Posty: 3
Dołączenie: 2008-06-20, 16:22

Postprzez Jurek » 2008-08-14, 07:46

Dzisiaj skończylismy testy nowego softu pod kątem współpracy z kartą C+. 24 godz. non-stop na Fox Life z włożonym jednocześnie modułem CP i kartą C+ - zero błędów w logu.
Wniosek - najdalej na początku przyszłego tygodnia można oczekiwać nowego softu na stronie.
Ponieważ zmieniono sposób komunikacji czytnika, jest również możliwość, że splittery zadziałają. Tego jeszcze nie sprawdziłem.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez CuoreRosso » 2008-08-14, 14:54

Mam nadzieję, że po spliterze też będzie chodził. Jak tylko we wrześniu upewnie się, że po wymianie kart i sposobu kodowania C+, spliter działa jak wszyscy zapowiadają - biorę dwie sztuki 890 HD.
Warto czekać.
CuoreRosso
 
Posty: 8
Dołączenie: 2008-06-12, 12:57

Postprzez Jurek » 2008-08-14, 15:55

Ze sama nowa karta C+ działa - to już pewne ;-) Co do splitterów - na 99% również będą chodziły, ale to sprawdzimy dokładnie we wrześniu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez zakmar » 2008-08-29, 08:06

Witam,
Nie wiem co się dzieje ale regularnie zaczynają mi znikać (kodują się) kanały HD z transpondera 11278 (najpierw NG HD, teraz HBO HD :-/ )
Cyfra mówi, że u nich wszystko w porządku, reaktywowałem kartę, przeszukałem transponder i nic... AXN nie odpala się wogóle :-?
Używam najstarszego softu z lutego, może w tym tkwi problem.. Najnowszy kłócił mi się z modułem CP, o czym pisałem wcześniej..
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
zakmar
 
Posty: 10
Dołączenie: 2007-09-11, 10:19

Postprzez Jurek » 2008-08-29, 08:10

Sprawdż naszą stronę dzisiaj po południu. Zostanie opublikowany nowy soft zapewniający pełną zgodnośc z kartami C+/modułami CP, robiony specjalnie dla nas.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez zakmar » 2008-08-29, 08:55

Jurek napisał(a):Sprawdż naszą stronę dzisiaj po południu. Zostanie opublikowany nowy soft zapewniający pełną zgodnośc z kartami C+/modułami CP, robiony specjalnie dla nas.


Dzięki za odpowiedź... Będę czekał z niecierpliwością i nadzieją :-)
zakmar
 
Posty: 10
Dołączenie: 2007-09-11, 10:19

Niestety pozostane przy Philipsie od Cyfry...

Postprzez 0scypek » 2008-09-04, 08:17

Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat GI HD stalem sie jego posiadaczem. Niestety tylko na dwa dni... dzisiaj tuner wraca do sprzedawcy. Powody sa dwa:
1. Po wlozeniu karty C+ do czytnika, tuner nie dekoduje zadnego z kanalow Cyfry+ nadawanego w HD - moge ogladac tylko jeden kanal HD i jest nim HBO HD z pakietu CP, co bardzo mnie zdziwilo bo ten sam kanal z pakietu C+ nie jest dekodowany. Probowalem na wszystkich trzech dostepnych softach - na kazdym sytuacja jest taka sama.
2. Jakosc obrazu na kanalach SD jest niestety gorsza niz na dedykowanym tunerze Philipsa. Wiem, ze jakosc sygnalu dostarczanego przez Cyfre pozostawia wiele do zyczenia, jednak w porownaniu z obrazem dostarczanym przez Philipsa ten z GI jest - w mojej ocenie - gorszej jakosci. Zarowno przez kabel HDMI jak i SCART. Ogladajac kanaly SD z GI mam wrazenie rozmycia obrazu, braku szczegolowosci, slabego nasycenia kolorem i czesto pojawiaja sie na ekranie anterfakty, smuzenia, problemy z czernia - czesto robi sie zielonkawa... Obraz ogladam na KDF-ie Sony (tylna projekcja) i zadnego z powyzszych problemow nie dostrzeglem przez ponad rok uzywania go z tunerem Philipsa.
Jest jeszcze jeden problem ale moze on lezec po stronie anteny wiec nie chce nim obarczac GI. Na kanalach HD z Astry (Anixe HD i Astra HD) GI dostaje "malpiego rozumu" - poziom jakosci sygnalu skacze bez przerwy w gore i w dol od 10% do 85%, co powoduje brak obrazu i rwanie sie dzwieku... byc moze regulacja nastawow anteny cos by pomogla, jednak nie chce mi sie wychodzic na dach i kombinowac bo na Philipsie od Cyfry oba wzmiankowane kanaly dzialaja bezproblemowo.
Nie chce nikogo zniechecac do zakupu GI a jedynie opisac wlasne doswiadczenia. Do zakupu GI sklonily mnie posty zamieszcczane na tym forum, dlatego musze wlac lyzke dziegciu to tej beczki miodu :-)
0scypek
 
Posty: 3
Dołączenie: 2008-09-04, 07:41

Postprzez Jurek » 2008-09-04, 09:53

ad1. - sądzę, ża masz wykupiony pakiet HBO (lącznie z HBO HD), natomiast brakuje Ci uprawnień ma pozostałe kanały. To, że odbierasz HBO HD z transpondera Polsatu nie jest dziwne, operatorzy robią porządki na satelicie i w tej chwili HBO HD idzie właśnie z tego TP dla Cyfry oraz CP. Sprawdź uprawnienia karty
ad.2 - taka jest reguła, że obraz SD na tunerach HD wyposażonych w głowice DVB-S2 jest gorszy niż na tunerach SD. Jak będziesz miał możliwośc podłącz sobie jakikolwiek z tunerów GI serii Xpeed, wtedy zobaczysz jaka może być jakość kanałów SD ;-) A poważnie - zjawisko pogorszenia odbioru kanałów SD na tunerach HD jest znane od dawna i niestety należy się z tym pogodzić. Ze swojej strony sugeruję 2 rzeczy - regulację parametrów obrazu w tunerze GI-890 dostępną dla złącza scart (jaskrawość, kontrast, kolor), i przede wszystkim podłączenie projektora porzez złącza component, jeśli są dostępne. Component zapewnia najlepszą jakość sygnału SD, lepszą niż przez HDMI z powodu braku konieczności modulacji sygnału na cyfrowy, konieczną dla hdmi.
ad.3 - to nie musi być wina instalacji. W GI-890 masz możliwośc regulacji/ dostrojenia (Fine Tune na pilocie), sugeruję regulację właśnie w tym miejscu.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości, tym bardziej, że obecnie korzystanie z karty C+ lub modułu Cyfrowego Polsatu jest absolutnie bezproblemowe.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Drogi Jurku - jesli moge tak sie zwracac :-)

Postprzez 0scypek » 2008-09-04, 10:32

Dotychczas korzystalem z Philipsa HD (nie SD) dostarczonego mi przez Cyfre. Mam wykupiony pakiet prestizowy oraz wszystkie dostepne kanaly HD (Filmbox, HBO, Eurosport, NGeo i oba kanaly HD Canal+). Ta sama karta wyjeta z GI i wlozona do Philipsa natychmiast zapewnia mi mozliwosc odbioru wszystkich kanalow HD, po wlozeniu jej do GI wszystkie kanaly HD - procz HBO - natychmiast sa zakodowane... Czekanie na doslanie nowych uprawnien przez kilka godzin oraz ponowne wysylanie uprawnien przez CIA Cyfry+ niczego nie zmienia. Kanaly pozostaja zakodowane. I taka sytuacja powtarza sie na kazdym z wgrywanych softow.
Probowalem podlaczac GI rowniez przez component, obraz na kanalach SD rowniez jest mniej ostry i szczegolowy niz na Philipsie, anterfakty rowniez na componencie sie pojawiaja... Strojenie obrazu na wejsciu SCART przynosi poprawe obrazu SD, jednak nadal pozostaje efekt rozmycia ktorego nie ma na Philipsie...
Probowalem takze dostrajac recznie sile sygnalu z Astry na kanalach HD - bezskutecznie. GI bez wzgledu na ustawione parametry odbioru wciaz szaleje - jakosc sygnalu od 10% do 85% i tak po dwa-trzy razy w ciagu sekundy...
Dziekuje za odpowiedz na mojego posta i pozdrawiam :-)
Krzysztof
0scypek
 
Posty: 3
Dołączenie: 2008-09-04, 07:41

Następna

Powróć do GI-S 890 CRCI HD Excellence

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron