WIELKI PROBLEM Z konwerterem

indywidualne, zbiorcze itd.

Moderator: sq9

WIELKI PROBLEM Z konwerterem

Postprzez olav_basoski » 2008-02-09, 19:48

witam. posiadam dwa nowe tunery xpeed 780 CRCI i 870 CRCI. w obydwu mam wgrany najnowszy soft + liste programow. dodatkowo zakupilem antene satelitarna (czasze) TELEVES 80CM + konwerter quattro televes. wszystko jest poprawnie poinstalowane (kable, zlaczki), lacznie z multiswitchem AXING. problem jest tego typu ze znajduje niektore transpordery na satelicie HOTBIRD, ale tylko 4 ( az tego co widze wszystkich jest 100). pomimo iz na danych transporerze jest kilkanascie programow tuner wyszukuje mi tylko czastkowe programy (czyli na przyklad z 25 dostepnym wyszuka mi 5).
patrzylem i wszystkie polaryzacje dzialaja prawidlowo, bo niektore sa na pasmie HV niktore na LV, HH i LH. jestem nowy w zagadnieniach satelitarnych i myslalem ze ustawie to bez problemu pod nakierowaniu na satelite i wszystko bedzie chodzic, ale widze ze nie jest to takie proste. nie mam wogle podstawowych kanalow takich jak TVPOLONIA, 4funtv, POLSAT2 etc. blagam pomozcie co mam robic. za sprzet dalem duzo pieniedzy a to nie chce wogle chodzic.
pozdrawiam paweł :-)[/center]
Ostatnio edytowany przez olav_basoski, 2008-02-10, 09:06, edytowano w sumie 1 raz
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez rob32 » 2008-02-09, 21:41

Witam.
Wnioskuję z tego opisu, że masz tylko czaszę z jednym konwerterem (H.B), więc przyporządkowanie przełączników DiSEqC nie ma tu znaczenia. Warto jednak sprawdzić w Menu - Instalacja - Ustawienia sat. czy jest przypisany właściwy typ do posiadanego konwertera (universal 1 - 9,750/10,600). Jeśli wszystko w tej kwestii jest OK, pozostaje sprawdzenie jeszcze raz prawidłowości połączeń między konwerterem a multiswitchem. Osobiście montowałem również kilka multiswitchy Axing i nie było żadnych problemów ze współpracą. Sprawdź poziom sygnałów (jakość) z poszczególnych transponderów dla pasm (LV, LH, HV, HH) i ewentualnie popraw ustawienie czaszy.
Mam nadzieję, że nie jest to problem marnej jakości użytych kabli w instalacji.
Warto również sprawdzić bezpośrednio sygnały dochodzące z konwerterów, następnie wyjscia z multiswitchów jak i również sprawdzenia tłumienia gniazd abonenckich.
Jak widać przyczyn może być wiele, więc warto sprawdzić całą instalację krok po kroku.
Pozdrawiam i powodzenia. :->
rob32
 
Posty: 48
Dołączenie: 2007-07-27, 21:52

Postprzez Jurek » 2008-02-11, 08:26

I z dużym naciskiem - wyjścia z konwertera quattro muszą być podłączone do właściwych wejść multiswitcha. CZyli np. pasmo HH do wejścia HH w switchu itd.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Instalacje antenowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron