hotbird 13e + astra 19,2e

indywidualne, zbiorcze itd.

Moderator: sq9

hotbird 13e + astra 19,2e

Postprzez wesik » 2013-12-01, 00:02

Witam

Mam antene 80cm, ustawiona na HotBirda. Glowny konwerter jest nowy i odbiera wlasnie HB. Jakosc ok. 75% na wszystkich transporderach.
Drugi starszy konwerter zezuje na Astre 19,2E. Jakosc niby tez ok 75% ale niestety na czesci transporderow mam 0 (z listy sciagnietej z internetu). Przy Blindscanie w ogóle mi ich nie znajduje.
Co moze byc przyczyna? Zle ustawiona antena/konwerter? Za stary/slaby konwerter? (HB na nim dzialal bez problemow). Zakloca sie tu cos wzajemnie?
Skret konwertera dla Astry to w ktora strone sie robi? Dol konwertera ma isc w prawo czy w lewo? Bo rozne opinie wyczytalem na ten temat.

Dodam, ze mam Triplex'a. Konwerter z HB mam podlaczony dwoma kablami do tunera 1, konwerter z Astry jednym kablem do tunera 2.
Czy w tym przypadku w opcjach Sparka mam miec poustawiane jakies opcje Diseq? I do czego sa opcje "12v" i "22khz"?
Teraz mam tak, ze mam na liscie dwie satelity. HB mi pokazuje sile i jakosc, Astra tylko sile. Jak wejde w edycje Astry, zmienie tuner na 2 i cofne do listy satelit to jest na odwrot - Astra pokazuje sile i jakosc, HB tylko sile.
Czemu nie da sie na stale przypisac ze tuner 1 - HB a tuner 2 - Astra? Tak ma byc?
wesik
 
Posty: 7
Dołączenie: 2013-04-26, 13:42

Re: hotbird 13e + astra 19,2e

Postprzez wesik » 2013-12-02, 19:11

nikt tu juz nie zaglada?
czy nikt nie chce pomoc? :/
wesik
 
Posty: 7
Dołączenie: 2013-04-26, 13:42

Re: hotbird 13e + astra 19,2e

Postprzez dedito » 2013-12-02, 22:17

1 wątek <=> 1 problem
dedito
 
Posty: 28
Dołączenie: 2013-11-18, 21:55

Re: hotbird 13e + astra 19,2e

Postprzez raduspl » 2013-12-07, 22:19

Czy sprawdziłes na kingofsat.net czy transpondery są aktywne? Może nadają na inne obszary? Jak podasz o które Ci chodzi to zerknę u siebie.
Czytałem na forach, że Astra w stosunku do HB jest trochę wyżej więc, patrząc w płaszczyźnie poziomej, konwerter musi być nieco niżej. W monoblokach robi się to poprzez lekki skręt, patrząc na czasze anteny, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Poprawia to jakość sygnału zwłaszcza na kanałach HD.
W przypadku pojedynczych konwerterów skręt zależy od Twojego położenia geograficznego w stosunku do satelit 13E i 19.2E.
Astra to zestaw kilku satelit. Być może masz ustawiony konwerter na skrajnego satelitę.
Warto by też sprawdzić ten starszy konwerter w jakiejś pewnej instalacji.
12V służy do przełączania polaryzacji a 22kHz do przełączania pasma dla konwerterów uniwersalnych.
DISEQC w Twoim przypadku nie będzie Ci potrzebny.
Po co masz dwa kable z konwertera HB (dual)?
UNI-BOX 9080 [53°E-30°W; SmartHD+; DVB-T Przysucha/Kozłowiec], UNI-BOX2 [DVB-C Vectra, youtube, FTP], Kino Domowe Sony STR DG-820
raduspl
 
Posty: 160
Dołączenie: 2010-10-25, 14:09


Powróć do Instalacje antenowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron