Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Moderator: sq9

Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez tuczko » 2011-06-10, 13:43

Witam
Mam prośbe,jestem na kupnie dekodera twin tuner. Mam możliwosc kupna dekodera PACE HDS7241/91 500G za 500 złotych, ale mam kilka pytań:
1. Czy za ta cene nie dostane jakiegos innego ktory moglby odbierac rozne platformy np. cyfre+, polsat cyfrowy itd..
2. Jak to działa czy cyfra+ moze zablokować dekoder ktory mam zamiar kupic (pace), nie wiem skad on pochodzi,czy nie jest kradziony albo jakies inne wałki.Wiem ze na allegro kazdy dekoder musi miec nr seryjny czy cos takiego?
3.Czy 500 złotych to jest dobra cena za niego?
4. Czy po zakupie bede mogł kiedys zmienic jego ustawienia na na odbior innych platform?

A mozliwe ze od Was (GOLDEN INTERSTAR) cos polecacie?
Nadmieniam ze zalezy mi dekoderze HD z dwoma głowicami niekoniecznie z twardym dyskiem w srodku,aby moc ogladac jedno i w tym czasie nagrywac inny kanał.
Nie bylo zle jak by to byl dekoder kombi?
Przepraszam za tyle pytan ale niestety jeszcze jestem laikiem w tych sprawach, tak wiec fachowa pomoc bedzie bardzo miło widziana.
Pozdrawiam
Tuczko
tuczko
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-06-10, 12:47

Re: Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez szuwar » 2011-06-10, 18:31

Każdy dekoder PVR (czyli z dyskiem twardym) z Cyfry+ jest własnością C+ i nie jest on oferowany do sprzedaży. Kupno takiego dekodera jest karane prawnie jako paserstwo. Nieważne czy ma on numer seryjny czy też nie. Dekoder ten nie ma żadnych szans na współprace z kartami innych platform.

Za cenę 500 zł można kupic dekoder Golden Media Uni-box 9080 który jest dekoderem combo (nie kombi) czyli posiada dwie głwoice ale nie mogą to być głowice tego samego typu, więc nie będziesz mógł oglądać jednego kanału a nagrywać innego
szuwar
 
Posty: 262
Dołączenie: 2008-10-01, 08:57
Miejscowość: Wrocław

Re: Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez tuczko » 2011-06-10, 20:45

Dzieki za odpowiedz.
Zalezy mi na dekoderze w ktorym mogłbym ogladac i nagrywac dwa kanaly jednoczesnie, napewno na rynku jest jakis alternatywny dekoder do pace lub philips pvr.
Prosze o jakies info w miare mozliwosci .
dzieki
pozdrawiam
tuczko
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-06-10, 12:47

Re: Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez tuczko » 2011-06-13, 13:08

Witam ponownie,widze ze nie udało mi sie uzyskac informacji.
Panowie zlitujcie napewno macie wieksze doswiadczenie niz ja,
Pozdrawiam. Czekam na info
tuczko
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-06-10, 12:47

Re: Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez Jurek » 2011-06-13, 15:20

Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez tuczko » 2011-06-17, 18:31

Jurek dziekuje za linka ale ceny sa wysokie jak na moje mozliwosci.Natomiast znalazłem takie cos:
Clarke Tech ET-9000

NEW twin tuner digital satellite Linux set-top box with internal PVR support

400MHz Broadcom Processor, Open Source Linux Operating System
2 x Smartcard Readers, 2 x Common Interface slots
eSATA and SATA interface with support for internal 3.5" hard drive in any capacity
RS232, 3 x USB2, HDMI, 10/100Mbit Ethernet Interface
Unlimited channel lists for TV/Radio, channel change time < 1 second
Full automatic service scan, supports direct bouquet lists, EPG, videotext
DiSEqC, AC-3, 2 x Scart, 12 letter graphical front panel display.

I teraz mam pytanie czy to urzadzenie bedzie sie chodzić z kartą cyfry+ czy musze dokupic jakie moduły czy inne rzeczy?
Rozumiem z opisu ze jest twin tuner na ktorym moge ogladac i nagrywac jednoczesnie rozne kanały.I jeszcze jedno czy z takim urzadzeniem poradzi sobie taki laik jak ja?
pozdrawiam
tuczko
 
Posty: 4
Dołączenie: 2011-06-10, 12:47

Re: Twin tuner hd pvr jaki kupic?

Postprzez Jurek » 2011-06-18, 20:24

Zadajesz pytanie na niewłaściwym forum, jeśli go znalazłeś gdzieś to zapytaj sprzedawce. Od siebie tylko dodam, że obsługa tunera tak wyposażonego na Linuksie to naprawdę wyższa szkoła jazdy...
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Cyfra+

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron