Cyfra+ na naszych GI

Moderator: sq9

Postprzez Marecki » 2009-01-02, 17:06

Data uprawnień na karcie Cyfry+ zmieniła mi się na 04.03.2009. Jaką Wy macie datę?
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez slawek4477 » 2009-01-02, 17:45

Ja mam uprawnienia do 28.02.2009r.Zadnych zmian na razie nie mialem.
slawek4477
 
Posty: 15
Dołączenie: 2008-12-07, 18:17

Postprzez marcines » 2009-01-05, 12:05

Witam

Mimo że tuner pokazywał mi datę uprawnień do 1 marca 2009, 1 stycznia cyfra zgasła - uprawnienia nie przeszły. :evil:
To samo było 2 miesiące temu. Reaktywacja przez ICA nic nie dała. Tylko przez CTA. Jedyne kilkudziesiąt prób połączeń i 20 minut czekania na rozmowę z konsultantem. :evil: :evil: :evil:

Pytanie brzmi: po cholerę ta data :?:
Co z tego że co kilka dni przechodzi o kolejne dni do przodu (zawsze o dwa miesiące) jak i tak nie łapie uprawnień. :evil:
Założe się o skrzynkę browara że znowu z 28 lutego na 1 marca 2009 nastanie CIEMNOŚĆ.

Wysyłam pismo do cyfry z reklamacją i żądam rekompensaty za 2 dniowe pozbawienie mnie oglądania płatnych kanałów! :evil:

PS. Myślicie że przyniesie to jakiś skutek :?:

Macie jakieś doświadczenia w tej materii :?:
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Jurek » 2009-01-05, 12:19

Rozumiem , że reaktywacja przez CTA zakończona powodzeniem? To faktycznie jest cyrk. Jak znam życie to dostaniesz odpowiedź, żebyś sobie kupił "jedynie słuszny tuner" od C+.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marcines » 2009-01-05, 13:46

Tak, wysłali mi uprawnienia i po kilkunastu sekundach pojawił się obraz.
Ze stara kartą nie było żadnych takich cyrków.
Pytanie tylko czy jeśli wymienią mi karte to z nową nie będzie tych samych problemów?
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez Jurek » 2009-01-05, 13:57

Sam widzisz, że jest jakiś problem z kartami. Jakby Xpeed nie puszczał uprawnień, to te nowe też by nie doszły.
Moim zdaniem, system przy takiej ilości sprzedaży, jaką mieli w ostatnich miesiącach, po prostu nie daje rady. Albo pewna partia kart jest wadliwa.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Marecki » 2009-01-05, 19:00

Jak chodziłem do punktu sprzedaży Cyfry, żeby reaktywować swoją kartę, to Pan w sklepie oczywiście, wyskoczył do mnie z tekstem, że tak to jest, jak ktoś sobie kupi jakiś inny tuner, zamiast Mediasata. Ja mu powiedziałem, że Golden Interstar jest bardzo dobrym sprzętem i u innych przepuszcza uprawnienia, na co ten, odpowiedział, że u mnie nie przepuścił, więc taki dobry nie jest. Tyle, że na moim S780 XSpeed mogę oglądać wszystkie istniejące platformy cyfrowe w Polsce (nie licząc n, którą można oglądać na nboxie), a Cyfra póki co takiego sprzętu mi nie jest w stanie zaoferować. Zresztą, masz Jurek rację, problem leży po stronie kart i jeśli Cyfra się z tym nie upora w miarę szybko, to wiele osób, może zacząć tracić cierpliwość. Nikomu się nie uśmiecha oglądanie ciemnego ekranu w sytuacji, kiedy ma się opłacony abonament. Nie liczę już strat poniesionych na połączenia telefoniczne (35 gr brutto za każdą minutę). Ja na razie, przeszło tydzień mam spokój, ale z tego co tu czytam, to w każdej chwili problem może się powtórzyć. Jestem ciekaw jak sytuacja wygląda u posiadaczy innych tunerów.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez rob32 » 2009-01-05, 22:52

Obserwując powyższy problem, trudno jednoznacznie jest określić problemy z przesyłem uprawnień w kartach Cameleon. Jedyne co się ostatnio zmieniło to możliwość reaktywacji karty za pośrednictwem ICA. Wykonałem to kilkakrotnie w ciągu ostatnich kilku dni dla 5 kart. Wszystkie startowały po ok. 2-3 minutach. Dlaczego więc uprawnienia nie przechodzą automatycznie tylko trzeba to powtarzać co ok. 1-2 miesięcy?
Można wprawdzie wymienić kartę ale problem uprawnień pozostaje i się powtarza po czasie. Pozostaje czekać na usunięcie powyższych błędów przez operatora lub zrezygnować z usług tej platformy albo ewentualnie cofnąć się w przeszłość i korzystać z dedykowanych dekoderów.
Wymiana kart nie obyła się bez skutków ubocznych a problem nadal istnieje utrudniając życie abonentom. Czas pokaże, czy Cyfra poradzi sobie z problemem i wszystko wróci do normy albo też pozbędzie się dość licznej grupy abonentów. :-|
rob32
 
Posty: 48
Dołączenie: 2007-07-27, 21:52

Postprzez little_tomp » 2009-01-06, 20:32

Ja również miałem dwa przypadki ciemnego ekranu. Najpierw 1 listopada i ponownie 1 stycznia. W pierwszym przypadku data uprawnień była blisko 1-go stycznia, więc o ile dobrze pamiętam było wiele spekulacji, że nowa karta nie umie sobie poradzić ze zmianą daty. Teraz data rzeczywiście się zmieniła, choć uprawnienia były już w lutym.
Moim zdaniem cyfra coś mieszała przy okazji włączenia i wyłączenia promocji z okazji 10-ciu lat cyfry. Co prawda nie wiem czemu tylko nielicznym użytkownikom "znikał" dostęp, ale jest to pewnie związane ze sprzętem - w mojej rodzinie są jeszcze dwie cyfry, ale obie na odbiornikach mediasat i z żadnym nie było problemów. Inna sprawa, że oba odbiorniki to HD i oba pakiety to komfortowe - u mnie podstawowy i GI-780.
W obu moich przypadkach pomógł kontakt z operatorem i ponowne przesłanie uprawnień - za drugim usłyszałem, że z ICA nie zadziała (no i nie działało :-( ).
Mam jeszcze inny objaw po wymianie kart - oglądam dowolny program i nagle obraz robi się czarny z napisem "Program zakodowany". Wystarczy jednak przełączyć na inny program i jest w porządku. W normalnej sytuacji nie ma problemu, przełącze sobie na inny program i z powrotem, ale co będzie jak ustawię nagrywanie i nie będzie mnie w domku? Pewnie nie obejrzę nagrywanego programu. Zdarza mi się to średnio raz dziennie i zaczyna to być irytujące :-?
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25

Postprzez little_tomp » 2009-01-06, 21:38

Dodam tylko, że w swoim odbiorniku razem z kartą cyfry mam kartę cyfrowego polsatu, co też może mieć wpływ.
Nie pamiętam jak to było w listopadzie, ale 3-go stycznia (2-go niestety nie udało mi się dodzwonić do konsultanta cyfry) byłem już po telefonie i grzecznie czekałem z włączonym TVP Info. Minęło już ponad 30 minut i nic. Wyłączyłem wtedy odbiornik, wyciągnąłem moduł CP, włączyłem na TVP Info i nie minęło 30 sekund i obraz się pojawił (przypadek :?:).
Zrobię któregoś dnia test i wyciągnę moduł CP na dłużej (i tak oglądam właściwie formułę jak leci) i zobaczę, czy znikający obraz (o którym pisałem w poście wcześniej) również się pojawia. Wiele kanałów jest kodowanych równolegle, jednak zawieszanie obrazu zaobserwowałem na TVP2 czy C+Film, a one są chyba tylko kodowane w Seca.
Może współpraca nowych kart cyfry i nagra jednak nie działa jak powinno w GI-780 :?:
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25

Postprzez Marecki » 2009-01-06, 22:09

Ja mam następujący układ: karta Cyfry+ w czytniku a karty TnK i Polsatu w modułach i u mnie chodzi wszystko bez zarzutów. Zdarza się czasami chwilowe zakodowanie obrazu, ale bardzo rzadko. Gdy chodzi o moje problemy z przepuszczeniem uprawnień na karcie Cyfry+, to odsyłam do moich wcześniejszych postów na tym forum. Mogę Ci tylko powiedzieć, że tuż po reaktywacji karty w Mediasacie w sklepie miałem chwilowe zaniki obrazu na Canale+ Sport, ale teraz wszystko jest ok.
Marecki
 
Posty: 82
Dołączenie: 2008-12-14, 17:43

Postprzez marcines » 2009-01-07, 07:31

Widzę że nie tylko ja mam takie problemy z cyfrą.
Na dzień dzisiejszy data się przesuwa do przodu. Wczoraj jeszcze czyli 6/01 miałem datę uprawnień do 5/03. Po resecie przeskoczyła do 9/03. Zobaczymy co będzie dalej :-|
little_tomp Chwilowe gaśnięcie programu i ponowne zaświecenie po przełączeniu na inny program może być przyczyną "niewłaściwego" softu. ;-) Sprawdzałem to u siebie i na sofcie z 15/10 wszystko chodzi jak trzeba.
GI-S780 CRCI Xpeed; Corab90; 4xGI-201 PlatinumX: 19.2E, 13.0E, 4.8E, 0.8W; cyfra+
marcines
 
Posty: 218
Dołączenie: 2007-07-30, 10:34

Postprzez little_tomp » 2009-01-07, 21:02

Mam oryginalny soft z 15/10 (widzę obie daty z karty cyfry) i niestety są zacięcia. Na razie da się żyć, ale nie wiem co będzie, gdy potrwa to dłużej. Pewnie za jakiś czas zmienię odbiornik na HD, ciekawe czy tam też są zacięcia i problemy z uprawnieniami na cyfrze :?:
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25

Postprzez zakmar » 2009-01-08, 18:46

little_tomp napisał(a):Mam oryginalny soft z 15/10 (widzę obie daty z karty cyfry) i niestety są zacięcia. Na razie da się żyć, ale nie wiem co będzie, gdy potrwa to dłużej. Pewnie za jakiś czas zmienię odbiornik na HD, ciekawe czy tam też są zacięcia i problemy z uprawnieniami na cyfrze :?:


A więc kilka moich doświadczeń z GI 890:
1/Zacięć nie ma jeśli tylko nie używasz modułu CP z kartą z niskim abonamentem; jeśli tak jest wówczas kanały wspólne, których nie masz w abonamencie CP blokują się; rozwiązaniem jest wyższy abonament w CP, niższy w C+ wówczas przy kanałach wspólnych problemu nie ma
2/ uprawnienia - dla mnie jedna wielka zagadka :shock: czasami przejdą, czasami nie... te comiesięczne zwykle tak, natomiast jeśli chcesz zmienić pakiet, to nigdy się nie udało... raz miało to swoją dobrą stronę ponieważ zszedłem z pakietu Prestiżowego C+ (zgłoszone w połowie listopada) a do końca grudnia cieszyłem się jego urokami za jedyne 40 zł :mrgreen: ; dla mnie jedynym rozwiązaniem jest posiadanie w szafie jakiegokolwiek dedykowanego dekodera C+ (ja mam akurat Stronga), którego w razie czego mogę wyciągnąć, podłączyć na noc, wrzucić kartę i rano cieszyć się oczekiwanymi uprawnieniami :lol:
Obecnie używam GoSata 8010 i wydaje się, że problem z uprawnieniami jest ten sam. Zacięć nie miałem żadnych, obraz jest super i nie ma z nim żadnych problemów a pewnie będzie jeszcze lepiej bo Jurek obiecał rozwój programowy tego sprzętu :-)
Pozdrawiam
zakmar :roll:
zakmar
 
Posty: 10
Dołączenie: 2007-09-11, 10:19

Postprzez little_tomp » 2009-01-08, 21:14

To widzę, że niektórzy mają również problemy, choć innego typu. U mnie oprócz dwóch przypadków całkowitej ciemności, uprawnienia przechodzą bez problemów - przynajmniej ich data zmienia się w miarę często. Przy ostatniej reaktywacji karty w styczniu operator zmienił mi również abonament (na podstawowy ale z plusem na końcu) i gdy w końcu cyfra wróciła (po wyjęciu na chwilę modułu CP) to chociażby national geografic jest :) więc uprawnienia przeszły wtedy bez problemu.
W CP mam w miarę niski abonament i choć czasami pojawi się plansza, że danego kanału nie mam w abonamencie, to zdarza się to na GI-780 niezmiernie rzadko.
Coraz bardziej skłaniam się do myśli, że problemem jest współpraca karty cyfry i modułu polsatu w jednym pudełku, ale to tylko przypuszczenia ;-) Może kiedyś uda się programistom dopracować soft i problemy się skończą :?:
GI-S 780 CRCI Xpeed
little_tomp
 
Posty: 34
Dołączenie: 2008-07-25, 21:25

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cyfra+

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron