cyfra+ i system HS

Moderator: sq9

cyfra+ i system HS

Postprzez agrabek » 2008-02-21, 22:29

Proszę o pomoc.

Mam tuner GI-S 770 CR Xpeed od kilku dni. Zanim odkryłem, że kartę cyfry należy włóżyć chipem do dołu to już się mocno nastresowałem. Ale udało sie. Na oryginalnej karcie cyfry działa. Ale po włożeniu karty HS już nie.

Zrobiłem wszystko co wyczytałem na formu o ustawieniach: Karta Kodowa/Podział karty ON, Tryb Server, Aktualizacja karty ON.
Mam wgrany soft z 28-11-2008.

Używam bezprzewodowego rozdzielacza o nazwie "Wireless SmartWi Multi Room Solution" niestety nie dekoduje sygnału. W prawym dolnym rogu na mierniku siły sygnału mam "Sygnał zkodowany".

Na oryginalnej karcie sprawdziłem ważność do 31 marca 2008.

HS działa na starym tunerze Cyfry+ to chyba jakiś Thomson, bo już ma sporo lat.

Mam włożoną kartę HS i gdy wejdę na Karta kodowa, to w pierwszej lini jest:

1. Not Available

Jak mam rozwiązac ten problem, bo koniecznie musze mieć wasze tunery, żeby działa mi system UNICABLE, bo mam antenę na dachu bloku i zgodę zarządu na jeden kabel i nie mogę użyć zwykłego quada. Kupiłem na razie jeden tuner, żeby sprawdzić jak to działa, ale ja na razie to nie działa, czy wogole będzie działać ten HS?
agrabek
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-02-21, 09:31

Postprzez Jurek » 2008-02-22, 09:08

Nie bardzo rozumiem - wkładasz kartę C+ do bazy, a kartę kliencką do GI-770? Nie wykorzystujesz HS z tunera, tylko z systemu SmartWi, więc wyłącz Podział Karty w tunerze. Za rozdzielenie uprawnień z karty odpowiada w tym układzie SmartWi, GI-770 jest traktowany jak klient. Podział Karty OFF i będzie dobrze.
Pamiętaj tylko, żeby przesłać nowe uprawnienia na kartę, musisz ok. 25 każdego miesiąca włożyć kartę C+ do tunera, Włączyć Podział Karty, Tryb Server, Aktualizacja - ON. Jak przejdą uprawnienia (zobaczysz w menu) wyłączasz HS tunera i wracasz do poprzednich ustawień.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez agrabek » 2008-02-22, 09:20

Tak własnie robie. Przepraszam, ze pisze mało czytelnie, ale w tych sprawach jestem zupełnym laikiem. Sprawdzę to dzisiaj wieczorem.
agrabek
 
Posty: 2
Dołączenie: 2008-02-21, 09:31


Powróć do Cyfra+

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości