Konwerter monoblock single GI-205 Platinium X

Moderator: sq9

Konwerter monoblock single GI-205 Platinium X

Postprzez musiolek » 2009-09-17, 16:43

Witam. Jestem posiadaczem anteny satelitarnej Corab ASC800 (zestaw C+ HD 80cm), która jest ustawiona na satelitę HotBird 13E. Postanowiłem rozszerzyć ofertę o programy z satelity Astra 19,2E. W związku z tym zdecydowałem się na wymianę dotychczasowego konwertera. Z przyczyn technicznych nie mogę zastosować dwóch pojedyńczych konwerterów typu single więc mój wybór padł na monoblock. Konwerter ma współpracować z tunerem GI-S780 CRCI Xpeed. Zdecydowałem, że wybiorę GI-205 Platinum X.

Proszę o pomoc i rady, czy ten konwerter dobrze współpracuje z tunerem GI-S780 CRCI Xpeed i czy będzie odpowiedni do mojej instalacji antenowej. Czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę. Jeśli z jakiś przyczyn mój wybór jest całkowicie nietrafiony to proszę o informację na ten temat. Z góry dziękuję za wszystkie rady...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce

Re: Konwerter monoblock single GI-205 Platinium X

Postprzez Jurek » 2009-09-17, 17:48

Konwerter będzie pracował z tym tunerem bez problemów. Ustawienia diseqc w tunerze - Hot Bird (LNB2), Astra (LNB1), konwerter wsadzić w uchwyt anteny w ten sposób, aby prawy promiennik był w uchwycie (patrząc od czoła czaszy) a lewy po jego lewej stronie (też patrząc od przodu czaszy). Antenę ustawić na Hot Bird, Astra wskoczy "sama".
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Konwerter monoblock single GI-205 Platinium X

Postprzez musiolek » 2009-09-17, 22:15

Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. GI-205 jest już zamówiony. Odezwę się w razie problemów z instalacją...

EDYTOWANO (27.09.2009r):

Monoblock dotarł i już został przeze mnie zamontowany. Dzięki informacjom podanym przez Jurka instalacja monoblocka i konfiguracja tunera zajęła mi łącznie 15 minut. Hotbird i Astra śmigają elegancko, a nawet nieznacznie poprawiła mi jakość sygnału. Serdeczne dzięki za pomoc...
musiolek
 
Posty: 26
Dołączenie: 2009-06-23, 11:14
Miejscowość: Kielce


Powróć do Akcesoria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron