CARDSPLITTER WTR-1

Moderator: sq9

CARDSPLITTER WTR-1

Postprzez wojtek60 » 2009-03-24, 09:35

Poruszony został wątek wykorzystania Splittera
http://golden-interstar.pl/forum/viewto ... b1358#5311
Chciałbym się upewnić czy dobrze zrozumiałem.
Dla przykładu zestaw 1+3 oznacza 1GI (centrala) podłączony do anteny sat z aktualną kartą np. cyfry+, do którego wejścia RS-232 podłączony jest Splitter-WTR-1.
Pozostałe 3 GI Xpeed ze Splitterami każdy, rozstawione w odległości zasięgu odbierają
sygnał nadawany przez centralę.
Nasuwają mi się pytania.
1. Czy 3 GI Xpeed odbiorniki są niezależne z wyborem programów i odbierają taką samą ilość
programów co centrala z kartą?
2. Ile max. można podłączyć dekoderów do centrali?
3. Czy każdy dekoder cyfrowy z gniazdem RS-232 z podłączonym splitterem może odbierać
sygnał nadawany przez centralę?
4. Czy oprogramowanie jest w zestawie czy trzeba osobno dokupić?
5. Czy dodatkowe oprogramowanie dla Splittera nie będzie kolidować z oprogramowaniem
standardowym centrali?
Jeżeli to się potwierdzi, to jest oszczędność 3 anten sat. oraz 3 kart kodowanych z opłatami miesięcznymi.
Rozszerzyłem ten temat celowo, żeby odpowiedzi na moje pytania przybliżyły możliwości
wykorzystania Splittera tym co posiadają GI a nie są profesjonalistami w temacie.
Jestem zainteresowany i proszę o potwierdzenie i dodatkowe informacje. Dziękuję.
pozdrawiam - wojtek60
wojtek60
 
Posty: 44
Dołączenie: 2009-02-13, 10:28
Miejscowość: UE

Postprzez Jurek » 2009-03-24, 10:14

ad1. - tak, sa niezależne, ale musza być podłączone pod osobne wyjścia z konwertera, więc potrzebny będzie w takiej konfiguracji (1+3) konwerter quad
ad.2 - 3 to rozsądne maksimum z zastrzeżeniem poniżej
ad.3 - każdy z serii GI Xpeed
ad.4 - oprogramowanie jest darmowe, z oznaczeniem HS
ad.5 - nie

Zastrzeżenia - system HS (home sharing) służy do oglądania programów w jednym gospodarstwie domowym i w takiej konfiguracji nie oznacza łamania prawa. Należy się jednak liczyć z faktem, że nadawcy (np Cyfra+) zapowiadają techniczne modyfikacje sygnału tak, aby uniemozliwić lub utrudnić korzystanie z takich systemów. W takiej sytuacji im więcej tunerów podłączonych, tym większe szanse na złe działanie (czasy opóźnienia etc.) Inne rozwiązania to SmartWi czy RFLink. W każdym momencie należy się liczyć z zablokowaniem tego rodzaju podziału przez operatora, szczególnie, że usługa multiroom (działająca bardzo podobnie) jest już np. przez Cyfrę + testowana i będzie wprowadzona do sprzedaży.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez wojtek60 » 2009-03-24, 12:06

Jurek napisał(a):ad1. musza być podłączone pod osobne wyjścia z konwertera,

@Jurek dziękuję.
Wszystko jest jasne ale chciałbym rozwinąć ad.1
Wynika, że poszczególne GI Xpeed (odbiorniki) muszą mieć jednak kablowe połączenie z konwerterem quad z jednej anteny albo standardowe połączenie do każdego GI podpięta antena sat.
W obydwu przypadkach trzeba jednak pociągnąć kabel sat.
I w tym momencie szczęka mi opadła.
Okazuje się że powyższe moje założenia stały się marzeniami.
Zysk: jedna karta i jeden abonament do momentu kiedy operator ograniczy możliwość korzystania ze Splittera.
Strata: zakup 4 Splitterów, ewentualna zmiana LNB, okablowanie i nie wiadomo na jak długo.
Temat do przemyślenia czy to się opłaca.
Chyba są takie nadajniki, które podłączone do wyjścia RF (AV) dekodera przekazują
wszystkie programy na odlegość do odbiornika wpiętego do TV.
Można obsłużyć kilka TV ale minus jest taki, że wszyscy oglądają ten sam program co dekoder z nadajnikiem.
pozdrawiam - wojtek60
wojtek60
 
Posty: 44
Dołączenie: 2009-02-13, 10:28
Miejscowość: UE

Postprzez zibi-s » 2009-03-24, 15:22

Dodam do tego że tunery GI Xpeed posiadaja dodatkowo modulator, za pomoca którego mozesz wpiac jeden kanał nadawany w określonym tunku w sieć odbiorcza tv naziemnego analogu we własnym domu . Mozna równiez przy tym tunerku zastosowac przedłuzacz pilota i zmieniać niezaleznie programy przy odbiorniku TV (działa barzdo dobrze).
Dodatkowo kupując Gi Xpeedy warto pomysleć o przyszłosciowej telewizji naziemnnej cyfrowej, wystarczy wybrac model GI T/S 870.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Postprzez wojtek60 » 2009-03-24, 21:02

Cenne uwagi, które w przyszłości należy wykorzystać.
Z dużej oferty SAT-RECEIVER również wybrałem combo GI-T/S 870 CRCI Xpeed z myślą
o przyszłości i tego posunięcia nie żałuję.
Technika cyfrowa ma większe możliwości zastosowania różnych bajerów i wykorzystania ich
w sprzęcie elektronicznym aniżeli technika analogowa.
Chwilowo teoretyczne plany wykorzystania Splittera zostały odłożone.
Być może wkrótce coś się pojawi na rynku, że moje marzenia się spełnią.
Znalazłem tańszy WTR-1
http://www.cardsplitter.pl/sklep/catalo ... cts_id/502
pozdrawiam - wojtek60
wojtek60
 
Posty: 44
Dołączenie: 2009-02-13, 10:28
Miejscowość: UE

Postprzez zibi-s » 2009-03-25, 08:52

Faktycznie super cena tego WTR-1, ale najprościej i najtaniej to można połącz 2 tunery Xpeed (jeden moze byc nawet FTA - softy ze stycznia 2008r), kablem null-modem. Na forum na ten temat jest dość duzo postów. Co prawda tak mozna połaczyć tylko 2 Xpeedy, ale działanie powinnno byc niezawodne i bez zakłuceń radiowych.
zibi-s
 
Posty: 197
Dołączenie: 2008-10-23, 20:23

Postprzez wojtek60 » 2009-03-26, 08:08

Cieszę się z Twojego zadowolenia i profesjonalnego przekazu max. wykorzystania kilku GI,
napewno ktoś z użytkowników wykorzysta.
Od ponad 40 lat główny nacisk kładłem na serwisowanie (naprawy) sprzętu RTV a zasób wiedzy potrzebny do doraźnego ustawienia anteny sat + dekoder mam wystarczający.
Wiadomość o WTR-1 bardzo mnie przedwcześnie pocieszyła bo myślałem, że moi sympatyczni przyjaciele mieszkający w zasięgu nadajnika wreszcie zaczną oglądać polskie programy, ponieważ brak możliwości inst. anteny sat.
Z racji wykonywanej pracy mógłbym również rozreklamować wśród znajomych o możliwościach GI.
Szkoda, że nie ma takiej możliwości jak na wstępie zakładałem.
Pożyjemy zobaczymy może coś konkretnego się pojawi w najbliższym czasie.
Natomiast ja żadnych przeróbek nie będę robił, żona ma GI z Cyfrą+ ja sagem z Cyfr. Pol.
i przynajmniej jest spokój w oglądaniu programu.
pozdrawiam - wojtek60
wojtek60
 
Posty: 44
Dołączenie: 2009-02-13, 10:28
Miejscowość: UE


Powróć do Akcesoria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron