Problem z podłączeniem Konwertera

Moderator: sq9

Problem z podłączeniem Konwertera

Postprzez frankez » 2008-12-04, 16:27

Witam.

Moj problem polega na tym że podłączyłem Konwerter "Universal Monoblock single LNB GI - 205 Platinum X " , Tuner mam cyfrowy " TechniSat Digit S2 - CD" .

I moj problem polega na tym, że gdy wszytsko już podłączyłem wyswietla mi sie proces Pierwszej Intalacji i tam jest cos takiego jak " Konfiguracja Anteny " i w tym momencie zaczyna sie problem, bo nic nie można zrobić , ruszając anteną nic sie nie dzieje, ( nawet gdy odłączyłem Kabel od tunera jest to samo , zero jakiejś reakcji )

Co moge zrobić zeby mi to działało ?

Czy to jest wina Konwertera czy czego ???

Prosze Bardzo o POMOC .
frankez
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-12-04, 16:19

Postprzez Jurek » 2008-12-04, 16:56

Ustaw w konfiguracji anteny tunera sygnały diseq - Hot Bird (diseqc 2 lub B, nie wiem jakie oznaczenia są w Technisacie), Astra - diseqc 1 lub A. Włącz jakikolwiek transponder z Hot Birda i szukaj sygnału.
I jeszcze jedno - konwerter w uchwyt anteny w ten sposób, że patrząc na antenę od czoła prawy uchwyt jest na osi anteny, a drugi z lewej strony - cały czas patrząc od czoła anteny (od strony konwertera)
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez frankez » 2008-12-04, 17:08

Wiem, że to może być głupie Pytanie ale Jak Zmienić te Ustawienia Konfiguracji anteny Tunera ??? Jesli włacze tuner to jedne co moge zrobic to zmiana Ustawienia obrazu na panoramiczny a potem Już nic , ale pisze ze DiseQ - wyłączone , tylko nie wiem jak to zrobić zeby było właczone
frankez
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-12-04, 16:19

Postprzez frankez » 2008-12-04, 20:14

Probowałem juz waszych rad ale narazie nic ....

Jesli ktos ma jeszcze jakies propozycje to prosze o rade
frankez
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-12-04, 16:19

Postprzez frankez » 2008-12-04, 20:26

Jeden z fachowców napisał mi tak :

skoro nie da sie skonfigurowac go na diseqi na poczatku,
to niestety trzeba to zrobić na singlu, u znajomego
i dopiero wtedy podłaczyc pod monobloka,
lub zadzwonic do nich moze jest jakas inna mozliwość
ustawienia diseqa w tym technisacie.


Czy zna Ktoś inną Możliwość Ustawienia DiseWa w tunerze ???


Prosze o pomoc
frankez
 
Posty: 4
Dołączenie: 2008-12-04, 16:19


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron