Konwerter MONOBLOCK 0,2 dB INTERSTAR - GI-205 Platinium X

Moderator: sq9

Konwerter MONOBLOCK 0,2 dB INTERSTAR - GI-205 Platinium X

Postprzez tomeksw » 2008-06-30, 13:24

Witam.
Problem tyczy sie konwertera wymienionego w temacie (zez z przełącznikiem), który zakupiłem niecałe dwa miesiące temu.
Otóż samo zamontowanie zajęło kila minut i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu cała instalacja chodziła bezproblemowo (karta Vision DTV + PC, czasza 90cm).
Problemy zaczęły się po około miesiącu i trwają do dzisiaj.

Mianowicie Wszystkie kanały z dolnego pasma działają bezproblemowo.
Schody zaczynają zie przy kanałach z górnego pasma. Nie działa żaden (ani z ASTRY ani z HOTBIRD'a), ale tylko wtedy gdy temperatura na zwnątrz przekracza około 23-25 stopni.
Sygnał pokazuje się wtedy na około 40% (na mojej antenie standardowy) i co chwila zanika - za to jakość 0% cały czas!!!
Według mnie konwerter nie przełącza wtedy pasma dolne/górne (sygnał 22KHz o ile się nie mylę). Rano i wieczorem (późnym) oraz w chłodniejsze dni wszystko działa bezproblemowo.

Ma ktoś może podobny problem?
Proszę o pomoc.
tomeksw
 
Posty: 1
Dołączenie: 2008-06-30, 13:05

Postprzez Jurek » 2008-06-30, 14:51

Sygnał diseqc dochodzący do konwertera ulega zniekształceniu uniemożliwiając przełączenie. Może to być wina konwertera, lub kabla. Sprawdź na początek ustawienia diseqc w karcie PC, jeśli masz automatykę, to ją wyłącz i ustaw dla Hot Birda diseqc 2, dla Astry diseqc 1. Jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś tunera sat, to możesz sprawdzić w ten sposób instalację "na zwenątrz". Moim zdaniem kabel jest winny w połączeniu z niskim poziomem sygnału diseqc z karty (z reguły tak jest w przypadku kart PC), ale nie wykluczam uszkodzenia konwertera.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron