MONOBLOK 205 TUNER 870

Moderator: sq9

MONOBLOK 205 TUNER 870

Postprzez distri » 2008-05-14, 16:49

Po wymianie starej czaszy cyfry+ na nową 90 cm zainstalowałem monoblok 205 Golden Interstara. Tuner 870 xspeed też Interstara.Montaż fachowca.Monoblok umieszcony prawidłowo,patrząc z tyłu część w uchwycie na Hot Birda.Jednak sygnał mam tylko z Hot Birda,zaznaczam że bardzo dobry.Proszę o pomoc jakie ustawienia tunera powinienem mieć,bo może tam tkwi błąd.Chodzi szczególnie o diseqi dla obu satelit.Próbowałem różnych ustawień lecz nic nie pomaga.Czy możliwe jest uszkodzenie monobloku(fabrycznie nowy).Prosiłbym o bardzo szczegółowe parametry ustawień(chodzi nawet o podanie wszystkich ustawień tunera mających wpływ na jego pracę z tym monoblokiem).według osoby montującej antenę sygnał z obu satelit jest bardzo dobry-sprawdzał to profesjonalnym miernikiem.Gdzie szukać błedu.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.
distri
 
Posty: 14
Dołączenie: 2008-01-25, 09:16

Postprzez Jurek » 2008-05-15, 10:29

w tunerze - Menu, Instalacja, zaznacz Hot Bird, przejdź na prawą stronę ekranu, ustaw diseqc na LNB 2, wróć do listy satelitów, zaznacz Astrę i dla niej ustaw diseqc na LNB 1. Wszystko będzie ok.
Swoją drogą fachowiec powinien to zrobić....
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez distri » 2008-05-15, 17:15

Jak kazałeś tak zrobiłem i jest problem brak obrazu i z hot birda i z astry. jak wrócę do ustawienia hot bird LNB 1 to mam obraz z hot bird a brak z astry a przy twoich ustawieniach
brak obrazu z obu satelit. Czy to jednak złe ustawienie anteny czy uszkodzenie monobloka.
Przy moim ustawieniu tunera obraz z hot birda idealny.Monoblok założony tak że patrząc z tyłu anteny w "uchwycie"jest jedna część a na prawo od niej druga część monobloka.
pozdrawiam i proszę o pomoc
distri
 
Posty: 14
Dołączenie: 2008-01-25, 09:16

Postprzez Jurek » 2008-05-16, 07:53

Więc moim zdaniem masz tak ustawioną antenę, że "główny" konwerter (ten w uchwycie) nie odbiera Hot Birda. GI-205 ma przełącznik ustawiany na 2 dla głównego konwertera, 1 dla zezującego. Twoje ustawienie anteny świadczy o tym, że zezuje Ci Hot Bird, a główny patrzy "w kosmos".
Włącz dla Hot Birda LNB2, włącz jakiś kanał FTA z HB, stań za anteną i przesuń ją w poziomie (pionu nie musisz ruszać) w prawo, o jakieś 1-1,5cm. Jak się pojawi obraz/sygnał, włącz dla Astry LNB1 i zobacz czy jest ok.
Swoją drogą - ten człowiek co Ci ustawiał antenę powinien się zająć czymś innym...
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez distri » 2008-06-11, 08:19

Dziękuję bardzo Jurku.Dopiero dzisiaj z kolegą ustawialiśmy czaszę i jest już wszystko dobrze.
Co do fachowca to pozwolę sobie nie komentować bo mi skoczy ciśnienie.Aktualnie super odbiór z obu satelit.
Pozdrawiam
distri
 
Posty: 14
Dołączenie: 2008-01-25, 09:16


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron