GL-204 PLATINUM X QUATTRO

Moderator: sq9

GL-204 PLATINUM X QUATTRO

Postprzez olav_basoski » 2008-04-05, 22:22

witam. moje pytanie jest nastepujace, czy ten konwerrter bedzie nadawal sie do dobioru telewizji HDTV wykorzystujac antene offset 80 cm ? prosze pilnie o odpowiedz. konwerter QUATTRO do multiswitcha !!!!!
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez olav_basoski » 2008-04-06, 10:39

dziwna sprawa bo mam konwenter quattro TELEVES o wsp szumow 0.7 db. wszystko ladnie chodzi, ale CANAL+ FILM HD szatkuje i mam slaby sygnal. na pozostalych NATIONAL GEOGRPHIC i CANAL+ SPORT HD jest wszystko w porzadku. antena 80 CM chyba wystarcza do dbioru hd ????? co sadzicie ?
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez olav_basoski » 2008-04-14, 19:26

mam juz ten konwenter GI-204 X platinum QUattro. podlaczylem, wszystkie polaryzacje dzialaja. nakierowalem na astre i wszystko jest ok. ale na tunerze GI 890 HD exceelence nic nie mozna bylo ogladac. na GL 870 i 780 wszystko pieknie dzialalo, zas na tym pierwszym brak sygnalu. po zmianie konwentera na stary (televes), bez miany ustawien anteny sygnal mialem po 90 /100 na GI 890 HD.

moje pytanie jest skad tak slaby sygnal ? krecilem konwereterem na wszystkei mozliwe strony i nic ! czy jakis bubel mi sie moze trafil. dzisiaj byla piekna sloneczna pogoda wiec na pewno to nie warunki atmosferyczne. niech ktos sie wypowie.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez Jurek » 2008-04-15, 07:48

Podaj szczegóły instalcji, multiswitch itd. W naszej firmowej też mamy zastosowane 2 szt GI-204 z multiswitchem GI, wszystko pracuje. Być może jakiś błąd w podłączeniu.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez olav_basoski » 2008-04-15, 14:20

multiswitch axing 9 wejsciowy. konwenter televes pracuje ok i mam bardzo ladne parametry. po zamianie konwentera na GI 204 QUATTRO jest po prostu tragedia. sygnal jest bo jest, praktycznie nie ma go wcale. niby wszystko chodzi na GI 870 Xpeed, ale na GI 890 HD nie ma wogle sygnalu tak jak pisalem. antena krecilem, tak samo konwenterem na kilka sposobow i nic.

PS. dziwne bo ten konwter jak sie wezmie i postawi w pionie ma oznaczenia (skale stopni) bo bokach. daltego tez dzine mi bylo jak ma yc on ustawiony w pionie czy w poziomie (normalnie koneenter jest w pionie, a skala nie po bokach tylko na gornej czesci i dolnej czesci przy promienniku). mi sie wydaje ze jest on chyba uszkodzony, chociaz dziwnym jest fakt ze jakis sygnal odbiera (polaryzacje wszystkie takze mam, bo nawet odkrecalem kabelki i sprawdzalem).
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez Jurek » 2008-04-15, 15:38

Konwerter ma być w pionie. Jedyne wytłumaczenie (poza ew. uszkodzonych konwerterem) to niewłaściwe podłączenie wyjść konwertera z multiswitchem. Dla przypomnienia - HH to pozioma polaryzacja-górne pasmo (22KHz), HL pozioma dolne pasmo (0KHz), VH - pionowa, górne pasmo, VL - pionowa dolne pasmo. Zakładam, że diseqc masz ustwiony prawidłowo.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez olav_basoski » 2008-04-15, 16:50

drogi jurku tak wiec wydaje mi sie na 10000 % ze rozwiazalem to. otoz sprawa ma sie nastepujaca. w tunerach GL xpeed ma sie regulacje ktore LNB jest wykorzystywane i tak ja mam dwa konwentery i moge sobie ustawic czy mam korzystac z konwentera 1 czy drugiego dla diseq i daltego konwenter dziala mi na xpeed znakomicie. jezeli na multiswitchu przelacze kabelki pod DISEQ zlacze 1 na multiswitchu to sygnal mam wszedzie na dwoch xpeed i GI 890 HD.

jezeli przelacze pod drugie zlacze diseq na multiswitchu to sygnal mam tylko na tunerach XPEED. (mowie tu o przelaczaniu tylko jednego konwentera)


ZGLASZAM BLAD w oprogramowaniu sterujacym DISEQ GI 890 HD. nie ma wyboru z ktorego konwntera ma korzystac, bo domyslnie korzysta zawsze z pierwszego, daltego tez podlaczajac konwenter PLATINUM QUATTRO pod zlacze 2 na multiswitchu nie mam sygnalu, bo tuner nie umie przelaczyc go na drugie wejscie. zczytuje tylko z pierwszego. w XPEEDach z kolei dziala to bardzo dobrze.

da to sie jakos rozwiazac ? multiswitch ma obsluge diseq 1.2. pozdrawiam.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez Jurek » 2008-04-16, 08:12

Opisz mi tą instalację, bo nic już z niej nie rozumiem. Ilość konwerterów, switch, ustawienia diseqc itd.
I jeszcze jedno - zwróć uwagę, czy diseqc w GI-890 masz na 1.0 A lub B
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez olav_basoski » 2008-04-16, 17:18

instalacja wyglada nastepujaca

antena televes 85 CM + zez televes + dwa konwentery QUATTRO
multiswitch AXING 9 wejsciowy (8 wejsc na satelite + 1 terrestial activ). w multiswitchu uzywam 3 wyjsc sposrod 8 dostepnych. do dwoch sa podpiete tunery GI 870 CRCI oraz GI 780 CRCI XPEED, a do trzeciego GI 890 HD Excellence.

na tunerach XPEED wszystko piekknie dziala. wybieram sobie w ustawieniach satelity z ktore LNB diseq ma korzystac i wszystko dziala. ASTRa + HOTBIRD.

natomiast na GI 890 HD widzi mi tylko ten konwenter ktory jest podlaczony do wejscia na multiswitchu oznaczonym jako pierwsze. drugiego konwentera podpietego do drugiego wejscai w multiswitchu wogle nie widzi. jeezli pozamieniam kabelki to sytuacja jest analogiczna. wtedy widzi mi astre a nie widzi hotbirda.

w ustawieniach diseq jakbym nie zrobil nie mam sygnalu na drugim konwerterze !!!! pierwszy mam ustawiony na DISEQ 1.0 A i hotbird dziala. astre mam ustawiona na DISEQ 1.0 B i wogle nie widzi sygnalu (kowentera). jest napisane ze sila 85, ale jakosc 10. jakbym nie ustawil i ktorej opcji nei wybral nic sie nie zmieni (caly czas jakosc 10).

PS. jezeli przepne kabelki z konwentera astry do 1 wejscia na multiswitchu to sygnal wtedy mam piekny. pommmooooocy.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez olav_basoski » 2008-04-16, 18:41

doszedlem do sedna sprawy chyba. dwa konwentery jeden na hotbird 13e drugi na ASTRE 19.2e. otoz drogi jurku zakladajac ze hotbird dziala zaczalem szukac i tutaj moje zdziwinie:

hotbird 13e diseq 1.0 A dziala idealnie

astra 19.2e (pierwsza pozycja z listy GI 890 HD) diseq 1.0 B nie dziala

astra 19.2e (druga pozycja z listy GI 890 HD) diseq 1.0 B dziala idealnie

atra 19.2e (trzecia pozytcja z listy GI 890 HD) diseq 1.0 B dziala idealnie


w tunerze GI 890 HD mam trzy satelity atra do wyboru na 19.2e Jak widzisz ta pierwsza nie chce dzialac (jest MOC. ale jakosc jest 10%), natomiast pozostale dwie dzaialaj i mam sygnal dla diseq 1.0 B bardzo ladny.

wniosek jest taki ze cos musi byc skopane z SOFTEM. bo dlaczego dziala to w wypadku dwoch pozycji 19.2e ??????????

nie mam mozliwosci potestowania tego na innej instalacji u kogos. jezeli mozesz to sprawdz czy aby napewno to nie jest wina oprogramowania tunera.


pozdrawiam.
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Postprzez Jurek » 2008-04-16, 18:55

Dodatkowe Astry na liście, to pakietowe wybieranie dla Tv Vlaanderen oraz jakiegoś drugiego pakietu, nie pamiętam jakiego. Jak nasi nadawcy zaczną wszystkie swoje programy identyfikować jednoznacznie (np. provider Cyfra+) to wprowadzimy również ich skanowanie po providerze. Na razie częśc kanałów mają z zupełnie innymi identyfikatorami.
Wracając do meritum - proponuję wyłączyć sygnały diseqc z "dodatkowych Astr" i zainicjować Astrę podstawową z ustawieniami diseqc 1.0 B. Moim zdaniem powinno ruszyć.
Mój GI-890 pracuje pod multiwswitchem GI, sprawdzany był również z EMP oraz Triaxem. Przełączanie diseqc bez problemu. Również praca z monoblokami czy przelącznikami bez zastrzeżeń.
Więc albo w niezrozumiały dla mnie sposób GI-890 nie dogaduje się w kwestii diseqc z Axingiem, albo masz zniekształcenia sygnału diseqc (to jest modulowane 22KHz) w stopniu uniemożliwiającym identyfikację. To, że działają Xpeed może ew. świadczyć o większym poziomie sygnału diseqc w tych tunerach. Z drugiej strony, bez testów na multiswitchach Axing, nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Postprzez olav_basoski » 2008-04-17, 17:01

nie wiem co o tym sądzic ale dziwna sprawa.... chyba ze kwalifikuje sie to do uszkodzenia
olav_basoski
 
Posty: 199
Dołączenie: 2008-02-09, 19:38
Miejscowość: Poznań

Re: GL-204 PLATINUM X QUATTRO

Postprzez smithjon » 2015-02-17, 05:38

ystko jest ok. ale na tunerze GI 890 HD exceelence nic nie mozna bylo ogladac. na GL 870 i 780 wszystko pieknie dzialalo, zas na tym pierwszym brak sygnalu. po zmianie konwentera na stary (televes), bez miany ustawien anteny sygnal mialem po 90 /100 n
We offer up to date Pass4sure - ccna tutorial exam practice questions with self paced test engine to help you pass usna.edu exam and complete your ccent course berklee.edu you should also find.
smithjon
 
Posty: 1
Dołączenie: 2015-02-17, 05:33


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron