Czy to Wina Konwertera GI208 Octo

Moderator: sq9

Czy to Wina Konwertera GI208 Octo

Postprzez gold82 » 2012-12-06, 13:24

Witam,
czy to możliwe ze wina leży po stronie konwertera? opis problemu poniżej

Mam problem z sygnałem instalacja z jakiej korzystam jest dośćj rozbudowana.

Konwerter jaki mam wpięty to Octo Uniwersal LNB Gi 208 platinum X Ful HD 3d Ready 0.1 dB. Wpięte jest do niego 5 kabli, 2 do czarnego Dekodera z serii CLRa,(n) jeden do Białego od Mulitroom(n) ,oraz po jednym do Samsungów h370g( Cyfrowy Polsat).
Objaw jaki zauważyłem na CLRA ,oraz Białym to ze jeśli działa tylko CLRa to Poziomy sygnału wynoszą odpowiednio Antena 1 siła 85% Jakość 82% Antena 2 siła 81 jakość 0%. W pewnych godzinach ( mniej więcej od 17:50 do 18:50) odbiór kanałów tvn HD ,TVN Style HD, Turbo HD i 24 HD jest prawie nie możliwy,prawie bo czasami jednak uda się coś odebrać. Wiem ze pierwszy odczyt dotyczy tzw. Środka satelity i jest podawany dla TVP 1 HD,a druga antena podaje odczyt oglądanego Kanału w tym przypadku TVN HD,gdy załączę drugi dekoder jakość nieco się zwiększa np. do 20% a kolejny załączony dekoder, winduje pasek do 60% przy ostatnim załączonym dekoderze siła w clra na oglądanym kanale wzrasta do 80%.Problem mam tylko z wyżej wymienionymi kanałami, na pozostałych kanałach poziom sygnału jest równy i wynosi ok 80%. Dwukrotnie ustawiana była antena według miernika zewnętrznego jeden cyfrowy podający Ber( według tego miernika Poziom sygnału na TP skąd nadawany jest TVP 1HD wzrósł po ustawieniu talerza o 20%) a drugi starszego typu z wychylająca się wskazówka i wydający dźwięk( piszczenie) Jakie kol wiek próby poprawienia skrętu konwertera wykonywane prze zemnie z użyciem miernika w CLRA koncza sie rożnie,gdyż po ustawieniu i uzyskaniu jakiegoś zadowalającego poziomu sygnału (powyzej 60% dla tvn HD wystarczy wyłaczyć CLRA i ponownie załączyć ,wybrać diagnostykę poziom już jest inny - sporo mniejszy od poprzedniego).
Być morze ktoś miał coś takiego lub podpowie mi gdzie szukać przyczyny takiego Problemu? Nadmienię ze na samsungach sygnał pokazuje na zielono tylko na TVN HD na żółto.Z góry dziękuje za porady bo już nie mam nerwów do tego draństwa.

A jeszcze jedno Konwerter wpięty w uchwyt zezowy i ustawiony jako pierwszy na 13e a z prawej strony konwerter zezujacy 19,2 Sprawdzałem czasze oraz konwertery i nie sa zaśnieżone
__________________
gold82
 
Posty: 2
Dołączenie: 2012-12-06, 13:14

Re: Czy to Wina Konwertera GI208 Octo

Postprzez Jurek » 2012-12-06, 14:58

Wygląda, że problem polega na tym, że konwerter nie dostaje odpowiedniego zasilania (wydajności prądowej). Dziwny przypadek, ale teoretycznie możliwy. Octo "konsumuje" sporo prądu i niektóre tunery mają problem z jego wysterowaniem (słaby zasilacz). NIe musi to być objawem jakiegokolwiek uszkodzenia, po prostu sprzęt ze sobą nie współpracuje. Pozostaje - podmienić konwerter, może inny egz./typ będzie pobierał mniej ( w granicach tolerancji), lub przełączyć n-kowy sprzęt na osobnego quada.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław

Re: Czy to Wina Konwertera GI208 Octo

Postprzez gold82 » 2012-12-06, 20:25

Bardzo dziękuje za odpowiedz, sporo rozjaśniła mi wiedzę twoja odpowiedz, nawet nie przypuszczałem ze to może być problem z zasilaniem.
Pozostaje mi sprawić sobie drugi talerz, bo raczej konwertera do testu nikt mi nie użyczy.
Pozdrawiam z mroźnych Kielc.
gold82
 
Posty: 2
Dołączenie: 2012-12-06, 13:14

Re: Czy to Wina Konwertera GI208 Octo

Postprzez Jurek » 2012-12-07, 11:58

O, i jeszcze mróz :-) . Wtedy dodatkowy wydatek zasilania.
Jurek
Administrator
 
Posty: 3086
Dołączenie: 2007-06-12, 12:23
Miejscowość: Wrocław


Powróć do Seria Platinum X

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron